Budujemy Dom
Stan surowy / Fundamenty i piwnice / Aktualności

Cement Specjal marki Lafarge

Specjal to cement portlandzki marki Lafarge o oznaczeniu normowym CEM I 42,5 R. Zawartość klinkieru portlandzkiego jako głównego składnika cementu oraz jego odpowiedni przemiał gwarantuje uzyskiwanie betonu o bardzo wysokiej wytrzymałości wczesnej, nawet przy obniżonej temperaturze.

Cement Specjal marki Lafarge Cement Specjal, charakteryzujący się szybkim przyrostem wytrzymałości, pozwala na wytwarzanie betonów klas C16/20–C45/55, od których oczekuje się dodatkowo wysokiej wytrzymałości wczesnej.

Zgodnie z Polskimi Normami, Cement Specjal może zostać zastosowany w przypadku większości środowisk o agresywnym działaniu na beton oraz zbrojenie, takich jak korozja spowodowana karbonatyzacją i chlorkami. Cement Specjal umożliwia wytwarzanie trwałych i odpornych betonów, elementów prefabrykowanych, zapraw murarskich i naprawczych.

Mieszanka betonowa oraz zaprawy na cemencie Specjal mogą być wykorzystywane w budowie schodów, tarasów, ogrodzeń, placów parkingowych, podjazdów oraz chodników. Przyspieszona rotacja szalunków, możliwość prowadzenia prac przy obniżonej temperaturze czy skrócenie czasu produkcji drobnych prefabrykatów to jego niewątpliwe zalety.

Użycie cementu Specjal pozwala uzyskać trwałe i mocne betony w krótkim czasie. Produkt szczególnie dobrze i stabilnie sprawdza się w mieszankach betonowych, przeznaczonych do wytworzenia betonu odpornego na cykliczne zamrażanie i rozmrażanie, gdzie oprócz kruszywa i wody dodawane są także środki chemiczne o działaniu napowietrzającym.

Można wykonywać z niego posadzki oraz ciągi komunikacyjne, które podlegają silnemu obciążeniu w trakcie użytkowania. Ze względu na swoje właściwości, cement ten może być szeroko wykorzystywany także w pracach fundamentowych oraz do produkcji drobnych prefabrykatów, takich jak: , płyty ażurowe, czy galanteria betonowa.

 

Firma powiązana: Lafarge Cement
aktualizacja: 2012-12-10

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Nagroda Green Building Award dla produktów CEMEX
Nagroda Green Building Award dla produktów CEMEX Rozwiązanie "Efektywny Duet izolacja i wylewka", czyli dwa produkty z portfolio CEMEX - Insularis Piano oraz Anhylevel - zostały nagrodzone ...
Betony firmy Baumit
Betony firmy Baumit Beton towarzyszy nam na każdym etapie wznoszenia domu. Choć sprawdza się w różnych rolach, trzeba pamiętać, że beton betonowi nie równy. ...
Konkurs Raporty Społeczne: Nagroda główna dla CEMEX Polska
Konkurs Raporty Społeczne: Nagroda główna dla CEMEX Polska Konkurs na najlepszy raport społeczny rozstrzygnięty - spośród 44 publikacji, wydanych przez czołowe firmy i organizacje działające w ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze