Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Aktualności

Napęd SupraMatic 3 firmy Hörmann

Hörmann wprowadza na rynek trzecią generację napędów do bram garażowych i wjazdowych SupraMatic 3.

Nowy napęd SupraMatic 3 firmy Hörmann z nowym systemem sterowania radiowego BiSecurZ zewnątrz niemal nie można rozpoznać, że mamy do czynienia ze zmianą generacji. Wszystko ukryte jest wewnątrz – napędy SupraMatic i ProMatic do bram garażowych oraz LineaMatic i RotaMatic do bram wjazdowych są obecnie wyposażone w opracowany specjalnie przez firmę Hörmann system sterowania radiowego BiSecur. Jest on nie tylko bezpieczniejszy od dotychczas stosowanej technologii, lecz również bardziej komfortowy - dzięki funkcji odczytu położenia obsługiwanej bramy. Ale to nie wszystkie zalety nowego rozwiązania…

Szybko i oszczędnie

Napęd SupraMatic 3 można uruchomić znacznie szybciej niż poprzedni model. Zapewnia to między innymi nowy podwójny siedmiosegmentowy wyświetlacz, dzięki któremu programowanie jest bardzo proste. Każdą funkcję napędu można wybrać, naciskając jedynie kilka przycisków. Nowy napęd pozwala także na oszczędność energii. Hörmann o 90% obniżył pobór prądu przez szybki napęd SupraMatic 3 - w stanie czuwania nie przekracza on jednego wata (roczny koszt zużycia energii – ok. 4 zł)

Niezawodnie i bezpiecznie

Istotną zaletą trzeciej generacji napędów Hörmann jest też nowy sposób transmisji sygnałów, dzięki któremu system radiowy jest mniej podatny na zakłócenia i tym samym bardziej niezawodny.

System sterowania radiowego BiSecur, opracowany przez firmę Hörmann całkowicie od podstaw, wykorzystuje do kodowania szyfrowanie 128-bitowe, używane między innymi w bankowości elektronicznej. Aby rozszyfrować kod, nawet superkomputery musiałyby pracować wiele tysięcy lat. Dzięki temu ten system kodowania jest znacznie bezpieczniejszy, niż stosowany przez innych producentów system KeeLoq. BiSecur oznacza zatem pewność, że nikt przy pomocy radia nie dostanie się w  niezauważony sposób do naszego garażu.  

Komfortowo

Dużym atutem nowego systemu sterownia radiowego jest także większy komfort. Ponieważ system radiowy wysyła sygnały w dwóch kierunkach, BiSecur w połączeniu z nadajnikiem HS 5 BS pozwala sprawdzać położenie bramy. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku w każdej chwili możemy sprawdzić, czy brama jest zamknięta czy otwarta. Przydaje się to szczególnie wówczas, gdy z wnętrza domu jej nie widać - nie trzeba wtedy wychodzić na deszcz lub wiatr, aby upewnić się, że brama na pewno jest zamknięta.

Atrakcyjny nadajnik

Nadajnik HS 5 BS: wyposażony w technologię BiSecur, wyróżniony w 2011 roku w konkursie red dot Design-AwardNowe napędy wyposażone są w nowe nadajniki o szlachetnym, eleganckim wzornictwie.  Za ich wykończenie na wysoki połysk, przypominające wykończenie lakierem fortepianowym, nadajniki te otrzymały nawet w ubiegłym roku nagrodę w konkursie Red Dot Design.

Podobnie jak poprzednie modele, również nowe nadajniki są wyposażone w znaną i sprawdzoną funkcję kopiowania kodów z nadajnika do nadajnika. Dzięki temu możemy kupić  kolejne nadajniki jako uzupełnienie nadajników załączanych do napędu. I dotyczy to nie tylko nowych nadajników i napędów, lecz również starszych modeli, ponieważ wszystkie nowe nadajniki są kompatybilne wstecz i pozwalają na obsługę napędów wyprodukowanych w latach 2005-2011.

Oczywiście Hörmann przestawia osprzęt do nowych napędów na nowy standard. Poza nowymi opartymi na technologii radiowej sterownikami kodowanymi (FCT 3 BS i FCT 10 BS) oraz czytnikami linii papilarnych (FFL 12 BS) system sterowania radiowego BiSecur wykorzystują również: utrzymany w wyjątkowej stylistyce nadajnik HSD 2 BS, nadajnik HSZ 2 BS chowany w miejscu zapalniczki samochodowej oraz nadajnik w formie krążka HSP 4 BS.

 

Firma powiązana: HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
aktualizacja: 2012-08-01

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Ponad 150 firm wspiera markę WIŚNIOWSKI w akcji Razem ratujmy małe serduszka
Ponad 150 firm wspiera markę WIŚNIOWSKI w akcji Razem ratujmy małe serduszka Ponad 150 firm postanowiło dołączyć do ogólnopolskiej akcji "Razem ratujmy małe serduszka" i wspólnie z marką WIŚNIOWSKI wesprzeć klinikę ...
Hörmann Polska uruchamia całodobową infolinię serwisową
Hörmann Polska uruchamia całodobową infolinię serwisową Uruchomiona właśnie infolinia serwisowa firmy Hörmann będzie działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i przez 365 dni w roku. Dzięki ...
Nowa aplikacja U-Control od BFT
Nowa aplikacja U-Control od BFT Firma BFT, włoski producent automatyki do bram, wprowadza nową aplikację na smartfony. U-Control umożliwia zdalne sterowanie bramą za pośrednictwem ...
Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze