Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Artykuły

Brama garażowa z hipermarketu i kłopoty z montażem

Bramę spontanicznie kupiliśmy w hipermarkecie budowlanym. Po prostu zobaczyliśmy białą segmentową bramę z napędem w promocji i ucieszyliśmy się, że ma tak przystępną cenę i będzie idealnie pasować do kolorystyki naszego domu. Dopiero na miejscu okazało się, że... - mówią Zosia i Kazik, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy bramę użytkują od 2010 r.

Pod dachem domu mieści się nieogrzewany garaż na jeden samochód

Parametry garażu: w bryle budynku, na jeden samochód, powierzchnia 22 m2. Ściany z pustaków ceramicznych o gr. 30 cm i styropianu 10 cm. Garaż nieogrzewany.

Charakterystyka:

 • brama segmentowa, górna, wykonana z przetłaczanych paneli stalowych, wykończona farbą proszkową, w środku cienkie płyty styropianu. 
 • wymiary 240 x 220 cm. 
 • gwarancja 2 lata. 
 • brama zakupiona z napędem w hipermarkecie budowlanym, bez usługi montażu. 
 • napęd łańcuchowy, wykrywanie przeszkody. 
 • sterowanie za pomocą 2 pilotów dwukanałowych.

Decyzja: bramę spontanicznie kupiliśmy w hipermarkecie budowlanym. Po prostu zobaczyliśmy białą segmentową bramę z napędem w promocji i ucieszyliśmy się, że ma tak przystępną cenę i będzie idealnie pasować do kolorystyki naszego domu. Szukaliśmy wszelkich oszczędności, żeby zmieścić koszty budowy w z góry określonym limicie. Bramę kupiliśmy na intuicję, bez wcześniejszego wymierzania otworu wjazdowego. Pamiętaliśmy, że ma typowe wymiary.

Dopiero na miejscu okazało się, że jest za krótka. Gdyby nie łuk w nadprożu, pasowałaby idealnie. W sklepie nikt nam nie zaproponował usługi montażu i wtedy nie wiedzieliśmy, że warto o to zapytać. Nie robiliśmy z tego problemu, bo wierzyliśmy we własne umiejętności techniczne. Przeliczyliśmy się! Nie obyło się bez pomocy fachowca. Cała brama spakowana była w dwa nieduże kartony, osobne zawierały segmenty i elementy napędu, więc przywieźliśmy je na działkę własnym samochodem.

Napęd z mechanizmem łańcuchowym był w komplecie z bramą Monter dopasował do zakupionej bramy dodatkowy nieruchomy segment z uszczelką

Brama garażowa - rady i przestrogi:

 • Kazik: nie poradziłem sobie z samodzielnym montażem bramy, mimo że mam zdolności techniczne. Nigdy nie widziałem, jak się to robi i nie wiedziałem od czego powinienem zacząć. Szczególną trudność miałem ze złożeniem elementów napędu. Zorientowałem się również, że brama nie zasłoni całego otworu wjazdowego zakończonego łukiem. Brakowało 20 cm!

  Od razu zadzwoniłem po montera. Obejrzał bramę, zmierzył istniejący otwór wjazdowy i powrócił z brakującą częścią. Na szczęście idealnie pasuje do reszty segmentów. Monter przytwierdził ją na stałe do łukowego nadproża, a montaż reszty elementów, łącznie z regulacją napędu i sterowania, zajął mu z moją pomocą 3 godziny.

 • Zosia: jestem zadowolona z bramy pod względem kolorystycznym i funkcjonalnym. Absolutnie wystarcza do nieogrzewanego garażu. Dodatkowy element monter dobrze połączył z resztą bramy. Widać jedynie szerszą uszczelkę, ale to nie szpeci. Do tej pory brama i napęd działają bezawaryjnie. Farba nie zżółkła.

Brama garażowa - koszty:

 • Brama z napędem 1460 zł. 
 • Dodatkowy segment bramy 200 zł. 
 • Montaż 300 zł.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2014-07-16

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

zawsze powtarzam za madrzejszymi od siebie, ze montaz to przy bramie garazowej PODSTAWA. najlepsza brama polegnie, jesli juz na tym etapie fachowcy spartaczą sprawe. ja mam hormanna 20 lat prawie i jeszcze nie mysle o emeryturze dla mojej bramy bo nie ma takiego powodu. ale fakt faktem, ze ...

Gość Q.ba

14 Lis 2014, 11:42

Jesteś frajer i jak nie masz typowego otworu do którego pasuje brama z marketu to czego osie spodziewałeś że co się naciągnie do wymiarów które masz ? Opis artykułu bezsensu pretensje do garbatego ze ma dzieci proste.

Gość lolek

01 Sie 2014, 17:01

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Pół miliona złotych od firmy WIŚNIOWSKI na ratowanie życia dzieci
Pół miliona złotych od firmy WIŚNIOWSKI na ratowanie życia dzieci We wrześniu 2017 r. firma WIŚNIOWSKI ruszyła z akcją "Razem ratujmy małe serduszka". Jej celem było zebranie funduszy na specjalistyczny ...
Promocja smartCONNECTED od firmy WIŚNIOWSKI tylko do końca listopada
Promocja smartCONNECTED od firmy WIŚNIOWSKI tylko do końca listopada To ostatnie chwile, by skorzystać z oferty specjalnej smartCONNECTED firmy WIŚNIOWSKI. Świat inteligentnych bram, drzwi i ogrodzeń dostępny ...
Ponad 150 firm wspiera markę WIŚNIOWSKI w akcji Razem ratujmy małe serduszka
Ponad 150 firm wspiera markę WIŚNIOWSKI w akcji Razem ratujmy małe serduszka Ponad 150 firm postanowiło dołączyć do ogólnopolskiej akcji "Razem ratujmy małe serduszka" i wspólnie z marką WIŚNIOWSKI wesprzeć klinikę ...
Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze