Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Aktualności

Hörmann na targach BAU 2017 - relacja

Garażowe bramy segmentowe o grubości 67 mm, elegancka linia drewnianych drzwi wewnętrznych i nowa generacja elementów obsługi bram i drzwi - między innymi takie nowości zaprezentowała firma Hörmann na Światowych Targach Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU 2017, które w styczniu odbyły się w Monachium. Stoisko o powierzchni ponad 1400 m² odwiedziły tysiące zwiedzających.

Hörmann na targach BAU 2017 - relacja

Gruba brama LPU 67 Thermo

Największe zainteresowanie wzbudzały mające tu swoją premierę segmentowe bramy garażowe o grubości 67 mm - LPU 67 Thermo. To bramy zbudowane z rozdzielonych termicznie paneli o grubości 67 mm. W odróżnieniu od innych obecnych na rynku rozwiązań - grubość paneli zachowana jest tu na całej ich szerokości, a blacha zewnętrzna i wewnętrzna nie stykają się ze sobą.

Dzięki takiej konstrukcji brama w każdym miejscu ma taką samą grubość 67 mm i dużo lepszą izolacyjność cieplną niż te bramy, których panele zostały częściowo pocienione. Dodatkowo przed stratami ciepła zabezpieczają podwójne dwuwargowe uszczelki między panelami oraz podwójna uszczelka w progu. To wszystko sprawia, że izolacyjność cieplna bramy LPU 67 Thermo o wymiarach 5,0 x 2,125 metra wynosi 0,91 W/(m2K), a pojedynczego segmentu - 0,31 W/(m2K).

Nowa brama ma potrójne wzmocnienie blach, dlatego jej profile są bardzo stabilne. Brama LPU 67 Thermo oferowana będzie w dwóch standardach jakościowych.

Segmentowe bramy garażowe firmy Hörmann o grubości 67 mm - LPU 67 Thermo Segmentowe bramy garażowe firmy Hörmann o grubości 67 mm - LPU 67 Thermo
Segmentowe bramy garażowe firmy Hörmann o grubości 67 mm - LPU 67 Thermo miały na targach BAU 2017 swoją premierę.

Brama podsufitowa RollMatic OD

Ciekawą propozycją dla właścicieli małych i niskich garaży była pokazana na monachijskich targach po raz pierwszy brama podsufitowa RollMatic OD. To brama, której montaż możliwy jest przy bardzo niskiej wysokości nadproża - może ona wynosić nawet 60 mm. Ta rolowana brama, zbudowana z paneli o wysokości 77 mm, którą otwierać można zarówno ręcznie jak i automatycznie, jest idealnym rozwiązaniem służącym modernizacji starych garaży.

Nowa generacja elementów obsługi

Firma Hörmann zaprezentowała też bardzo elegancką, jednolitą wzorniczo najnowszą linię elementów obsługi bram i drzwi, m.in. wyłączniki alfanumeryczne, transpondery, skanery linii papilarnych, przycisk radarowy czy automat kluczykowy.

Automat kluczykowy to urządzenie, które może zastąpić klucz, zarówno w drzwiach wejściowych, jak i wewnętrznych. Dzięki niemu nie musimy mieć przy sobie klucza, a drzwi zaryglujemy i odryglujemy pilotem lub za pomocą przycisków. Jeżeli automat kluczykowy podłączony zostanie do bramki LAN/WLAN firmy Hörmann, drzwi otworzymy przy pomocy smartfona. Firma zaprezentowała też inne nowoczesne systemy kontroli dostępu.

Nowa generacja elementów obsługi produktów Hörmann Automat kluczykowy
Hörmann pokazał nową generację elementów obsługi, w tym automat kluczykowy

Czujnik wilgotności powietrza

Bardzo interesującym rozwiązaniem pokazanym na targach BAU 2017 był czujnik wilgotności powietrza zintegrowany z przyciskami obsługi napędu bramy garażowej. To odpowiedź firmy Hörmann na coraz większą szczelność bram, przez którą rośnie wilgotność wewnątrz garażu. Urządzenie to pozwala na zaprogramowanie automatycznego uchylania bramy przy określonej wilgotności. Dzięki temu garaż jest odpowiednio wentylowany, co zapobiega powstawaniu np. pleśni i pozwala zapobiec korodowaniu auta zimą, kiedy topniejący śnieg dodatkowo podnosi wilgotność powietrza.

Wentylowanie odbywa się przy zamkniętej bramie - uchylony zostaje bowiem jedynie jej górny panel; możemy zaprogramować też, że odbywa się tylko w dzień. Natomiast dzięki dodatkowemu czujnikowi badającemu wilgotność na zewnątrz możemy mieć pewność, że brama nie zostanie uchylona, jeżeli wilgotność powietrza na zewnątrz będzie większa niż ta w garażu.

Zaprezentowany na targach czujnik wilgotności umożliwia zaprogramowanie wentylowania garażu przy zamkniętej bramie Zaprezentowany na targach czujnik wilgotności umożliwia zaprogramowanie wentylowania garażu przy zamkniętej bramie

Zaprezentowany na targach czujnik wilgotności umożliwia zaprogramowanie wentylowania garażu przy zamkniętej bramie

Zmodernizowane drzwi zewnętrzne

Na stoisku firmy Hörmann obejrzeć też można było nowe wzory drzwi zewnętrznych, w tym aluminiowych drzwi ThermoSafe i ThermoCarbon, które odtąd w standardzie produkowane będą z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC3. Drzwi ThermoSafe pokazano tu z nowymi specjalnymi uszczelkami oraz efektownym pochwytem, w którym umieszczona została listwa LED, a stalowe drzwi Thermo65 - z nowym elementem przeszklenia i opcjonalnym automatycznym zamkiem zapewniającym samoczynne ryglowanie przy zamknięciu drzwi.

Drewniane drzwi wewnętrzne

Sporą część targowej ekspozycji i uwagi zwiedzających zajęła nowa seria drewnianych drzwi wewnętrznych ConceptLine. To bardzo eleganckie, a zarazem - dzięki specjalnej konstrukcji -niezwykle mocne i wytrzymałe drzwi. Ich skrzydła oraz ościeżnice mają specjalnie wzmacniane krawędzie, a trzy rodzaje powierzchni - gładka, matowa i chropowata- oferowane w trzech różnych kolorach pozwalają na stylistyczne dopasowanie do każdego wnętrza. Zaprezentowane na targowym stoisku firmy Hörmann drewniane drzwi wewnętrzne wyróżnia też szereg rozwiązań usprawniających montaż.

Na stoisku Hörmanna obejrzeć można było nowe wzory aluminiowych i stalowych drzwi wejściowych Na stoisku Hörmanna obejrzeć można było nowe wzory aluminiowych i stalowych drzwi wejściowych Na stoisku Hörmanna obejrzeć można było nowe wzory aluminiowych i stalowych drzwi wejściowych
Na stoisku Hörmanna obejrzeć można było nowe wzory aluminiowych i stalowych drzwi wejściowych
Firma powiązana: HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
aktualizacja: 2017-03-01

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Pół miliona złotych od firmy WIŚNIOWSKI na ratowanie życia dzieci
Pół miliona złotych od firmy WIŚNIOWSKI na ratowanie życia dzieci We wrześniu 2017 r. firma WIŚNIOWSKI ruszyła z akcją "Razem ratujmy małe serduszka". Jej celem było zebranie funduszy na specjalistyczny ...
Promocja smartCONNECTED od firmy WIŚNIOWSKI tylko do końca listopada
Promocja smartCONNECTED od firmy WIŚNIOWSKI tylko do końca listopada To ostatnie chwile, by skorzystać z oferty specjalnej smartCONNECTED firmy WIŚNIOWSKI. Świat inteligentnych bram, drzwi i ogrodzeń dostępny ...
Ponad 150 firm wspiera markę WIŚNIOWSKI w akcji Razem ratujmy małe serduszka
Ponad 150 firm wspiera markę WIŚNIOWSKI w akcji Razem ratujmy małe serduszka Ponad 150 firm postanowiło dołączyć do ogólnopolskiej akcji "Razem ratujmy małe serduszka" i wspólnie z marką WIŚNIOWSKI wesprzeć klinikę ...
Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze