Budujemy Dom
Wokół domu / Garaż / Aktualności

Hörmann na targach BAU 2017 - relacja

Artykuł na: 4-5 minut

Garażowe bramy segmentowe o grubości 67 mm, elegancka linia drewnianych drzwi wewnętrznych i nowa generacja elementów obsługi bram i drzwi - między innymi takie nowości zaprezentowała firma Hörmann na Światowych Targach Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU 2017, które w styczniu odbyły się w Monachium. Stoisko o powierzchni ponad 1400 m² odwiedziły tysiące zwiedzających.

Hörmann na targach BAU 2017 - relacja

Gruba brama LPU 67 Thermo

Największe zainteresowanie wzbudzały mające tu swoją premierę segmentowe bramy garażowe o grubości 67 mm - LPU 67 Thermo. To bramy zbudowane z rozdzielonych termicznie paneli o grubości 67 mm. W odróżnieniu od innych obecnych na rynku rozwiązań - grubość paneli zachowana jest tu na całej ich szerokości, a blacha zewnętrzna i wewnętrzna nie stykają się ze sobą.

Dzięki takiej konstrukcji brama w każdym miejscu ma taką samą grubość 67 mm i dużo lepszą izolacyjność cieplną niż te bramy, których panele zostały częściowo pocienione. Dodatkowo przed stratami ciepła zabezpieczają podwójne dwuwargowe uszczelki między panelami oraz podwójna uszczelka w progu. To wszystko sprawia, że izolacyjność cieplna bramy LPU 67 Thermo o wymiarach 5,0 x 2,125 metra wynosi 0,91 W/(m2K), a pojedynczego segmentu - 0,31 W/(m2K).

Nowa brama ma potrójne wzmocnienie blach, dlatego jej profile są bardzo stabilne. Brama LPU 67 Thermo oferowana będzie w dwóch standardach jakościowych.

Segmentowe bramy garażowe firmy Hörmann o grubości 67 mm - LPU 67 Thermo Segmentowe bramy garażowe firmy Hörmann o grubości 67 mm - LPU 67 Thermo
Segmentowe bramy garażowe firmy Hörmann o grubości 67 mm - LPU 67 Thermo miały na targach BAU 2017 swoją premierę.

Brama podsufitowa RollMatic OD

Ciekawą propozycją dla właścicieli małych i niskich garaży była pokazana na monachijskich targach po raz pierwszy brama podsufitowa RollMatic OD. To brama, której montaż możliwy jest przy bardzo niskiej wysokości nadproża - może ona wynosić nawet 60 mm. Ta rolowana brama, zbudowana z paneli o wysokości 77 mm, którą otwierać można zarówno ręcznie jak i automatycznie, jest idealnym rozwiązaniem służącym modernizacji starych garaży.

Nowa generacja elementów obsługi

Firma Hörmann zaprezentowała też bardzo elegancką, jednolitą wzorniczo najnowszą linię elementów obsługi bram i drzwi, m.in. wyłączniki alfanumeryczne, transpondery, skanery linii papilarnych, przycisk radarowy czy automat kluczykowy.

 

Automat kluczykowy to urządzenie, które może zastąpić klucz, zarówno w drzwiach wejściowych, jak i wewnętrznych. Dzięki niemu nie musimy mieć przy sobie klucza, a drzwi zaryglujemy i odryglujemy pilotem lub za pomocą przycisków. Jeżeli automat kluczykowy podłączony zostanie do bramki LAN/WLAN firmy Hörmann, drzwi otworzymy przy pomocy smartfona. Firma zaprezentowała też inne nowoczesne systemy kontroli dostępu.

Nowa generacja elementów obsługi produktów Hörmann Automat kluczykowy
Hörmann pokazał nową generację elementów obsługi, w tym automat kluczykowy

Czujnik wilgotności powietrza

Bardzo interesującym rozwiązaniem pokazanym na targach BAU 2017 był czujnik wilgotności powietrza zintegrowany z przyciskami obsługi napędu bramy garażowej. To odpowiedź firmy Hörmann na coraz większą szczelność bram, przez którą rośnie wilgotność wewnątrz garażu. Urządzenie to pozwala na zaprogramowanie automatycznego uchylania bramy przy określonej wilgotności. Dzięki temu garaż jest odpowiednio wentylowany, co zapobiega powstawaniu np. pleśni i pozwala zapobiec korodowaniu auta zimą, kiedy topniejący śnieg dodatkowo podnosi wilgotność powietrza.

Wentylowanie odbywa się przy zamkniętej bramie - uchylony zostaje bowiem jedynie jej górny panel; możemy zaprogramować też, że odbywa się tylko w dzień. Natomiast dzięki dodatkowemu czujnikowi badającemu wilgotność na zewnątrz możemy mieć pewność, że brama nie zostanie uchylona, jeżeli wilgotność powietrza na zewnątrz będzie większa niż ta w garażu.

Zaprezentowany na targach czujnik wilgotności umożliwia zaprogramowanie wentylowania garażu przy zamkniętej bramie Zaprezentowany na targach czujnik wilgotności umożliwia zaprogramowanie wentylowania garażu przy zamkniętej bramie

Zaprezentowany na targach czujnik wilgotności umożliwia zaprogramowanie wentylowania garażu przy zamkniętej bramie

Zmodernizowane drzwi zewnętrzne

Na stoisku firmy Hörmann obejrzeć też można było nowe wzory drzwi zewnętrznych, w tym aluminiowych drzwi ThermoSafe i ThermoCarbon, które odtąd w standardzie produkowane będą z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC3. Drzwi ThermoSafe pokazano tu z nowymi specjalnymi uszczelkami oraz efektownym pochwytem, w którym umieszczona została listwa LED, a stalowe drzwi Thermo65 - z nowym elementem przeszklenia i opcjonalnym automatycznym zamkiem zapewniającym samoczynne ryglowanie przy zamknięciu drzwi.

Drewniane drzwi wewnętrzne

Sporą część targowej ekspozycji i uwagi zwiedzających zajęła nowa seria drewnianych drzwi wewnętrznych ConceptLine. To bardzo eleganckie, a zarazem - dzięki specjalnej konstrukcji -niezwykle mocne i wytrzymałe drzwi. Ich skrzydła oraz ościeżnice mają specjalnie wzmacniane krawędzie, a trzy rodzaje powierzchni - gładka, matowa i chropowata- oferowane w trzech różnych kolorach pozwalają na stylistyczne dopasowanie do każdego wnętrza. Zaprezentowane na targowym stoisku firmy Hörmann drewniane drzwi wewnętrzne wyróżnia też szereg rozwiązań usprawniających montaż.

Na stoisku Hörmanna obejrzeć można było nowe wzory aluminiowych i stalowych drzwi wejściowych Na stoisku Hörmanna obejrzeć można było nowe wzory aluminiowych i stalowych drzwi wejściowych Na stoisku Hörmanna obejrzeć można było nowe wzory aluminiowych i stalowych drzwi wejściowych
Na stoisku Hörmanna obejrzeć można było nowe wzory aluminiowych i stalowych drzwi wejściowych
Firma powiązana: HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
aktualizacja: 2017-03-01

Dodaj komentarz

Wiosenna promocja w firmie Hörmann. Bezpieczny napęd ProMatic za pół ceny!
Wiosenna promocja w firmie Hörmann. Bezpieczny napęd ProMatic za pół ceny! Kupując dobrze ocieploną bramę garażową w firmie Hörmann, możemy jednocześnie nabyć do niej napęd za pół ceny. Powodzenie jesiennej ...
Firma WIŚNIOWSKI udostępniła spot promujący system smartCONNECTED
Firma WIŚNIOWSKI udostępniła spot promujący system smartCONNECTED WIŚNIOWSKI w swojej najnowszej kampanii przekonuje, że z technologią smartCONNECTED każdy dzień będzie udany. Promocja, która ruszyła ...
Kolekcja Home Inclusive 2.0 - bramy, drzwi i ogrodzenia w jednym designie
Kolekcja Home Inclusive 2.0 - bramy, drzwi i ogrodzenia w jednym designie Kolekcja Home Inclusive 2.0 to nowa generacja znanej od 2014 roku kolekcji bram, drzwi i ogrodzeń w jednym designie.

Jak wykonać wylewkę jastrychu pod wodne ogrzewanie podłogowe w garażu?

Odpowiedź eksperta: Przy ogrzewaniu podłogowym garażu wskazane jest użycie do izolacji cieplnej styropianu odmiany EPS 200 lub polistyrenu ekstrudowanego.

topowe produkty

Bramy garażowe i drzwi wejściowe Hörmann - bezpieczeństwo i komfort

W czasach budownictwa energooszczędnego coraz częściej przywiązujemy wagę do izolacyjności cieplnej stolarki otworowej. Dlatego bramy garażowe w tegorocznej ofercie promocyjnej firmy Hörmann są grubsze i cieplejsze od tych z ubiegłorocznej promocji.
Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 5/2018

W majowym miesięczniku publikujemy teksty dotyczące - kominów, tarasów wraz z ich zadaszeniem oraz oświetlenia zewnętrznego. Decydując się na budowę...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze