Budujemy Dom

Do zakupu konkretnej bramy garażowej zachęciły nas jej dobre współczynniki

Artykuł na: 4-5 minut

Nasza brama garażowa jest świetnie uszczelniona na całym obwodzie, do górnego panelu producent przytwierdził szeroką i elastyczną uszczelkę, która odpowiednio zamyka styk segmentu z nadprożem, a na krańcu dolnego segmentu umieścił równie skuteczną uszczelkę progową - mówią Beata i Janusz, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy górną segmentową bramę garażową użytkują od 2012 r.

Do zakupu konkretnej bramy garażowej zachęciły nas jej dobre współczynniki

Garaż: w bryle budynku, na 2 samochody, powierzchnia 46 m2; ogrzewany.

Brama garażowa:

 • Segmentowa, górna; 
 • Wymiary 510 × 215 cm; 
 • Z przetłaczanej i ocynkowanej blachy stalowej, wykończonej białym laminatem; 
 • Wewnątrz segmentów bezfreonowa pianka poliuretanowa o gr. 40 mm. 
 • Wyposażenie dodatkowe - pochwyty, ręczny rygiel z zamkiem. 
 • Napęd - z mechanizmem łańcuchowym, siła uciągu 800 N, system z fotokomórkami do wykrywania przeszkody, hamowanie przed progiem, blokada dociskowa.
 • Sterowanie - 3 dwukanałowe piloty.
Napęd w bramie garażowej
Do napędu poprowadzono w stropie przewody elektryczne, po wymianie ma siłę uciągu 800 N.

Decyzja: rozważaliśmy zamknięcie wjazdu do garażu bramą uchylną albo segmentową. Wady i zalety uchylnej poznaliśmy w poprzednim domu. Ostatecznie zwyciężyła konstrukcja nowocześniejsza, czyli segmentowa. Bardziej nadawała się do niedzielonego wjazdu o szerokości ponad 5 m. Zamówiliśmy wyrób z ocynkowanej stali, powleczonej białym laminatem. Mamy białe drzwi i okna - uznaliśmy, że brama powinna do nich pasować.

Od razu wyposażyliśmy ją w napęd z trzema pilotami. W garażu są 2 okna, nie jest w nim ciemno, dlatego nie zamawialiśmy w skrzydle przeszkleń, dodaliśmy natomiast zamek i pochwyt. Do zakupu konkretnego modelu zachęciły nas dobre współczynniki U całych wrót oraz tłumienia dźwięków. Jak dotąd brama nas nie zawodzi!

Element systemu bezpieczeństwa
Element systemu bezpieczeństwa.

Segmentowa brama garażowa z napędem - rady i przestrogi:

 • Jest świetnie uszczelniona na całym obwodzie, do górnego panelu producent przytwierdził szeroką i elastyczną uszczelkę, która odpowiednio zamyka styk segmentu z nadprożem, a na krańcu dolnego segmentu umieścił równie skuteczną uszczelkę progową - żadna z nich nie sparciała, nie przymarzają do ścian i posadzki.

  Dobrze zabezpieczył też łączenia między segmentami. Warstwa pianki PU o grubości 40 mm dobrze izoluje cieplnie i akustycznie. W garażu jest ciepło i cicho. Biały laminat nie zżółkł. Umyliśmy go tylko raz po ukończeniu robót kamieniarskich, żeby usunąć pył.

 • Jeżeli chodzi o napęd - po kilku latach musieliśmy go wymienić na mocniejszy, bo uszkodziliśmy obudowę, ponadto wrota zostawione w pozycji otwartej zaczynały opadać. Sprawę załatwił serwisant z firmy, która zamontowała bramę wjazdową z napędem. Nowocześniejszy napęd w garażu teraz pracuje bezusterkowo i cicho, nie słychać go z pomieszczeń mieszkalnych. Nie wymagał jeszcze konserwacji.

  Serwisant regularnie przyjeżdża na przegląd bramy wjazdowej, więc zawsze wtedy prosimy go o przejrzenie mechanizmów w bramie garażowej, w tym napędu. Ręczne awaryjne uruchamianie bramy potrafi wykonać nawet córka.

Segmentowa brama garażowa z napędem - koszty:

 • brama z montażem 5900 zł; 
 • nowy napęd z montażem 1050 zł; 
 • serwis 180 zł.
Piloty do obsługi bramy garażowej
Mechanizm segmentowej bramy garażowej
Zamknięta segmentowa brama garażowa

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2018-09-27

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
WIŚNIOWSKI przedłuża jesienną ofertę promocyjną do 18 grudnia
WIŚNIOWSKI przedłuża jesienną ofertę promocyjną do 18 grudnia Wybrane wzory ogrodzeń, drzwi zewnętrzne czy bramy garażowe z napędem - to wszystko można otrzymać w specjalnych cenach do 18 grudnia 2018 ...
Hörmann z tytułem Kreator Budownictwa Roku 2018
Hörmann z tytułem Kreator Budownictwa Roku 2018 Kreator Budownictwa Roku 2018 - taki tytuł został przyznany firmie Hörmann. Specjalnymi Certyfikatami Wydawnictwa Polskiej Izby Inżynierów ...
Salony KRISHOME z certyfikatem Dobry Montaż
Salony KRISHOME z certyfikatem Dobry Montaż W lutym firma KRISPOL ogłosiła swój nowy koncept innowacyjnych salonów sprzedaży KRISHOME. Przez niespełna rok do projektu dołączyły ...

Jak wykonać wylewkę jastrychu pod wodne ogrzewanie podłogowe w garażu?

Odpowiedź eksperta: Przy ogrzewaniu podłogowym garażu wskazane jest użycie do izolacji cieplnej styropianu odmiany EPS 200 lub polistyrenu ekstrudowanego.

polecane produkty i technologie

Bramy garażowe i drzwi wejściowe Hörmann - bezpieczeństwo i komfort

W czasach budownictwa energooszczędnego coraz częściej przywiązujemy wagę do izolacyjności cieplnej stolarki otworowej. Dlatego bramy garażowe w tegorocznej ofercie promocyjnej firmy Hörmann są grubsze i cieplejsze od tych z ubiegłorocznej promocji.
Najbardziej znane marki
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".