Budujemy Dom

Nowa linia świetlówek OSRAM

Artykuł na: 4-5 minut
Firma OSRAM stworzyła linię innowacyjnych świetlówek energooszczędnych. Nowa barwa światła, większa funkcjonalność, wydłużona trwałość oraz urozmaicone kształty, stały się podstawowymi wyznacznikami nowej generacji świetlówek kompaktowych.

Świetlówki kompaktowe to znakomita alternatywa dla energochłonnej żarówk
Świetlówki kompaktowe to znakomita alternatywa dla energochłonnej żarówki
(fot. OSRAM)

Warm comfort light, ciepło białe, komfortowe światło - naturalnie

Wielu konsumentów używających świetlówek, nie mogło przekonać się do produktów, ze względu na nieco inną, chłodniejszą w stosunku do tradycyjnej żarówki, barwę światła.

 

- Nowoczesna technologia, którą zastosowaliśmy w naszych produktach pozwoliła na jednoczesne uzyskanie dwóch parametrów barwy światła, do której przyzwyczaiła nas żarówka i energooszczędności, którą oferują świetlówki. Dzięki temu możemy cieszyć się nie tylko tradycyjnym, ciepłym światłem, ale również korzystać z możliwości, które dla wycofywanej, przestarzałej myśli technicznej były nieosiągalne – mówi Magdalena Bogusz Marketing Manager firmy OSRAM.

 

Technologia Quick Light – by wyprzedzić czas

 

Nowa linia innowacyjnych świetlówek energooszczędnych firmy OSRAMTempo życia nieustannie wzrasta. Skuteczność i szybkość reakcji niejednokrotnie stają się czynnikami determinującymi nasze decyzje i zachowania. Firma OSRAM zastosowała w swoich produktach ulepszoną technologię Quick Light.

Jak mówi Andrzej Wiśniewski ekspert OSRAM: - Nowa powłoka i zastosowanie dodatków w powłoce luminoforowej przyspiesza uruchomienie i uzyskanie pełnego strumienia świetlnego (jasności) o 50%. Świetlówki generują stabilną ilość strumienia świetlnego  oraz utrzymują go na odpowiednim poziomie bez efektu migania.

 

Dłuższa trwałość – bo czas to pieniądz

Firma OSRAM szanuje wymagania i komfort swoich klientów. Dlatego oprócz skróconego czasu uruchamiania, nowe świetlówki kompaktowe cechuje zdecydowanie dłuższa trwałość. Najnowsze badania dowodzą, że ich trwałość została zwiększona nawet o 50% w stosunku do pierwotnych produktów, a niektóre charakteryzują się nieograniczoną ilością włączeń i wyłączeń.

 

Dłuższy czas eksploatacji świetlówek kompaktowych pozwala zgromadzić oszczędności w domowym budżecie, eliminuje bowiem potrzebę częstej wymiany źródeł światła Sprawdza się tutaj stara zasada: czas to pieniądz. Dla przykładu: DULUX SUPERSTAR osiągała trwałość do 10 lat, teraz wynosi ona nawet do 15 lat, DULUX INTELLIGENT natomiast, może bezawaryjnie świecić do 20 lat, czyli 33% dłużej niż pierwotnie. Dłuższa trwałość i wysoka efektywność niosą za sobą wymierne korzyści dla konsumentów.

 

Nowe estetyczne formy kształtują rynek

 

Koniec z dużymi niezgrabnymi świetlówkami. Nowa generacja świetlówek kompaktowych OSRAM dostępna jest w szerokiej ofercie estetycznych rozwiązań. Klient ma do wyboru źródła światła posiadające zróżnicowane kształty i wielkości.

Podkreślając elegancki design nowej linii produktów OSRAM, Magdalena Bogusz z OSRAM dodaje: - klienci większą uwagę przywiązują do estetyki źródeł światła, bo coraz częściej oprócz typowo oświetleniowej pełnią one także funkcję dekoracyjną stając się integralną częścią wnętrza. W żyrandolach, kinkietach i innych otwartych oprawach mogą stanowić dodatkową ozdobę.

Jako ciekawy detal aranżacyjny może znakomicie uzupełnić całość wystroju pomieszczeń. Kuliste – MINI BALL lub MINI GLOBE, świecowe MINI CANDLE lub fantazyjnie poskręcane MINIMICRO TWIST – to tylko niektóre z nich. Bogaty wybór rodzajów i kształtów sprawia, że każdy znajdzie estetyczny produkt, który z łatwością dopasuje do  stylistyki wnętrza.

Zróżnicowane kształty świetlówek OSRAM 


aktualizacja: 2010-03-11

Dodaj komentarz

Szklane łączniki dotykowe Livolo
Szklane łączniki dotykowe Livolo W nowoczesnych instalacjach oświetleniowych coraz większe znaczenie mają funkcjonalność i estetyka wykonania. Modułowa budowa łączników ...
Lampa Brenda LED nagrodzona Red Dot Award 2018 w kategorii Design
Lampa Brenda LED nagrodzona Red Dot Award 2018 w kategorii Design Piękna forma, nowoczesne tworzywa i nowatorskie rozwiązania – to seria lamp Brenda, oferowanych przez firmę Spotline - dystrybutora marki SLV.
Już ponad 500 Elektrobohaterów dołączyło do akcji Pokażmy co nas łączy!
Już ponad 500 Elektrobohaterów dołączyło do akcji Pokażmy co nas łączy! Do tej pory w akcji WAGO "Pokażmy co nas łączy!" wzięło już udział ponad 500 osób z branży elektroinstalatorskiej. To 5000 zł, które ...
polecane produkty i technologie

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów

Złączka instalacyjna WAGO 221 udowadnia, że łączenie przewodów może być nie tylko prostsze, lecz także bardziej trwałe. Kiedy w 2004 firma WAGO rozpoczęła produkcję złączek instalacyjnych z serii 222, wyznaczyły one zupełnie nowe standardy w zakresie komfortu korzystania i uniwersalności zastosowań. W zaledwie kilka lat po ich premierze WAGO udowodniło, że doskonałe można ciągle poprawić.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".