Budujemy Dom
Instalacje / Instalacje elektryczne / Aktualności

System LivingAmbiance firmy Philips

Artykuł na: 4-5 minut
Aby zmienić wygląd pokoju i nadać mu zupełnie nowy charakter, nie musimy już przemeblowywać całego pomieszczenia. Wystarczy, że naciśniemy przycisk pilota od lampy LivingAmbiance, a jasny, tętniący życiem pokój zmieni się w nastrojowy, przytulny salon, idealny do wieczornego wyciszenia.

System LivingAmbiance firmy Philips
Przychodzą do nas znajomi i chcemy zaskoczyć ich fioletową jadalnią, bez konieczności chwytania za pędzel z farbą? Nic prostszego. Po prostu włączmy… jedną z nowych opraw z gamy LivingAmbiance firmy Philips. LivingAmbiance to rewolucyjna koncepcja Philips, pozwalająca użytkownikom budować atmosferę ich pomieszczeń w zależności od nastroju, jaki mają w danej chwili.

 

Według badań, przeprowadzonych na zlecenie Philips w 2007 roku, 80% procent użytkowników deklarowało chęć zmiany nastroju w swoich domach w zależności od okazji, jednak aż 70% stwierdziło, że ma ograniczone możliwości działania w tym względzie. Odpowiedzią na potrzeby konsumentów jest unikalny w swojej prostocie system LivingAmbiance.

 

Umożliwia on dowolne sterowanie oświetleniem mieszkania dzięki połączeniu białych i kolorowych świateł w jeden, prosty w obsłudze i bezprzewodowy system. Nie wymaga żadnych dodatkowych instalacji: wszystkie produkty działają od razu, po wyjęciu z opakowania. Używając jednego pilota, można przyciemniać oświetlenie, włączać je lub wyłączać, zmieniać barwę światła, sterując wszystkimi oprawami jednocześnie lub każdą osobno.

 

Decydując się na eksperymenty z budowaniem nastroju mieszkania, warto pomyśleć o stylowych oprawach z serii LivingAmbiance. Wszystkie oprawy LivingAmbiance działają na podobnej zasadzie: światło kolorowe LED emitowane jest do góry, a światło białe halogenów Philips – do dołu. Włączanie, wyłączanie i regulowanie świateł odbywa się za pomocą pilota dołączonego do zestawu.

 

Każde wnętrze, niezależnie od aranżacji, świetnie dopełnią stylowe białe oprawy z serii LivingAmbiance. W zależności od przestrzeni, jaką dysponujemy, możemy wybrać lampę stołową białą LivingAmbiance (69162/31/ PH, sugerowana cena detaliczna: 1 997 zł), sufitową (69161/31/PH, sugerowana cena detaliczna: 2 664 zł) lub podłogową (69163/31/PH, sugerowana cena detaliczna: 3 109 zł).

 

Oprawy LivingAmbiance są dostępne też w wersji przezroczystej. Efektowna, przezroczysta i zajmująca najmniej miejsca z całej gamy jest lampa stołowa LivingAmbiance (69162/60/PH, sugerowana cena detaliczna: 1 997 zł). Idealna do jadalni lub dużej kuchni, zarówno nowoczesnej, jak i bardziej klasycznej, będzie przezroczysta lampa sufitowa (69169/61/PH, sugerowana cena detaliczna: 2 664 zł). Oprawa, która oferuje najszerszy zasięg zastosowań, jeśli chodzi o umieszczanie jej w różnych przestrzeniach to przezroczysta lampa podłogowa LivingAmbiance (69163/60/PH, sugerowana cena detaliczna: 3 109 zł), przykuwająca wzrok prostą formą i eleganckim wykończeniem.

 

LivingAmbiance oferuje także możliwość rozbudowy i podłączenia innych elementów oświetleniowych: działają z nimi lampki Philips LivingColors oraz - nowość na rynku - produkty LivingWhites (wtyczka i energooszczędne świetlówki). O tym, że dany produkt może współpracować z systemem, informuje symbol SmartLink na opakowaniu:

 

philips_livingabiance_smart_200

LivingWhites to sposób na to, aby nasze dotychczasowe domowe oprawy, zaczęły współpracować z systemem LivingAmbiance. W ten sposób możemy łatwo rozbudowywać nasz system o lampy, które już mamy w mieszkaniu.

 

Wspaniałym rozwiązaniem jest wtyczka LivingWhites (69165/31, sugerowana cena: 156 zł). Po prostu zamiast bezpośrednio do kontaktu, podłączmy naszą ulubioną lampę podłogową czy stołową przez wtyczkę LivingWhites – dzięki temu oprawa będzie również reagować na polecenia pilota i stanie się zintegrowaną częścią naszej aranżacji świetlnej.

 

W lampach obecnie zainstalowanych na suficie czy ścianach wystarczy natomiast wymienić zwykłe żarówki na energooszczędne świetlówki LivingWhites, aby móc również regulować natężenie ich światła za pomocą pilota. Trwałość świetlówek LivingWhites wynosi aż 10 lat, są one najlepszym w swojej klasie energooszczędnym źródłem światła z funkcją przyciemniania.

 

System LivingAmbiance to funkcjonalne i zarazem rewolucyjne rozwiązanie oświetleniowe. Dzięki niemu możemy do woli i bez wysiłku eksperymentować ze światłem i nastrojem w naszych mieszkaniach. I wreszcie zrealizować marzenie o kreowaniu własnej przestrzeni, kiedy tylko nam się podoba.

 


 

Firma powiązana: Philips Lighting Poland
aktualizacja: 2010-10-06

Dodaj komentarz

Prąd przez internet - nie trać energii na wysokie rachunki
Prąd przez internet - nie trać energii na wysokie rachunki Minimum formalności, szybka obsługa, a przede wszystkim niższe rachunki za energię elektryczną nawet o 30%. Czy wiesz, że rachunki za prąd ...
Seria lamp Frandsen Ball w ofercie ARCHONhome
Seria lamp Frandsen Ball w ofercie ARCHONhome Seria lamp Frandsen Ball poszerzyła kolekcję lamp miedzianych, które niezmiennie należą do bestsellerów.
Wisząca lampa wewnętrzna Worklight Dali Led Sensor
Wisząca lampa wewnętrzna Worklight Dali Led Sensor Nowością w ofercie firmy SPOTLINE jest profesjonalna wisząca lampa wewnętrzna, z wbudowanym czujnikiem ruchu i detektorem światła dziennego, ...
topowe produkty

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów

Złączka instalacyjna WAGO 221 udowadnia, że łączenie przewodów może być nie tylko prostsze, lecz także bardziej trwałe. Kiedy w 2004 firma WAGO rozpoczęła produkcję złączek instalacyjnych z serii 222, wyznaczyły one zupełnie nowe standardy w zakresie komfortu korzystania i uniwersalności zastosowań. W zaledwie kilka lat po ich premierze WAGO udowodniło, że doskonałe można ciągle poprawić.

Budujemy Dom 6/2018

Tematem przewodnim najnowszego numeru BUDUJEMY DOM są dachy. W specjalnym poradniku inwestora i wykonawcy, przygotowanym wspólnie ze specjalistami z...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze