Budujemy Dom
Instalacje / Instalacje elektryczne / Aktualności

20. jubileusz firmy SPOT Light

Unikatowe wzornictwo oraz bogaty asortyment produktów oświetleniowych – to wszystko sprawiło, że firma SPOT Light jest liderem w branży. Historia przedsiębiorstwa, które z małej rodzinnej firmy przeistoczyło się w prężnie działającą spółkę eksportującą lampy do 32 krajów świata, rozpoczęła się 20 lat temu w małej miejscowości obok Kędzierzyna-Koźla na Śląsku.

20. jubileusz firmy SPOT Light
Początek lat 90. to okres burzliwego rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, co dotyczyło również rynku oświetlenia. Historia firmy SPOT Light rozpoczęła się w momencie, gdy świeżo upieczony absolwent technikum elektryczno-elektronicznego w Kędzierzynie-Koźlu, Christian Ortlieb, dostrzegł niszę rynkową, która wynikała z małej podaży bardzo modnych wówczas lamp reflektorowych typu spot. Zainspirowany pomysłem, w dniu 1 kwietnia 1996 roku, zarejestrował własną działalność. Wizjonerska koncepcja firmy, która specjalizowała się w tego typu oświetleniu, okazała się zaledwie początkiem sukcesu.

 

Dziś spółka zatrudnia ponad 120 pracowników, a jej bardzo rozbudowany asortyment można spotkać w największych sieciach handlowych w całej Europie oraz innych krajach świata. Innowacyjność i unikatowość oferty sprawia, że firma na przestrzeni 20 lat stała się kreatorem trendów na rynku oświetleniowym. Na tym jednak nie koniec – spółka wciąż zwiększa możliwości produkcyjne, rozbudowuje siedzibę i kreśli ambitne plany na przyszłość.

20. jubileusz firmy SPOT Light

Recepta na świetlany sukces

Pierwszy zakład produkcyjny firmy mieścił się w domu jej właściciela, Christiana Ortlieb w miejscowości Cisek, a załoga liczyła zaledwie sześć osób. Już w dwa lata później przedsiębiorstwo rozszerzyło produkcję na rynek polski, a jego głównymi odbiorcami były duże sieci handlowe. Wciąż rosnący popyt na produkty marki SPOT Light sprawił, że z czasem asortyment uległ poszerzeniu m.in. o lampy wiszące, stojące, oczka halogenowe i żyrandole.

 

Z inicjatywy firmy SPOT Light w 2010 roku na rynku pojawiła się odrębna marka BRITOP Lighting, oferująca oświetlenie dla wymagających odbiorców. Jednocześnie firma przeniosła zakład produkcyjny do Bierawy, gdzie powstała nowa hala magazynowa o powierzchni 2,5 tys. m2. W tym roku trwa kolejna rozbudowa siedziby, która zaowocuje kolejnymi miejscami pracy i ożywieniem lokalnego rynku.

 

Pomimo rosnącej konkurencji oraz szybko zmieniających się trendów wnętrzarskich, SPOT Light pozostaje topowym producentem opraw oświetleniowych, znanym i cenionym na całym świecie. Co sprawiło, że pomimo sezonowo zmieniających się trendów w oświetleniu, produkty marki SPOT Light niezmiennie trafiały w gusta odbiorców?

 

Od początku istnienia firmy pierwszymi i najważniejszymi recenzentami tworzonych przez nas nowych projektów lamp są nasi pracownicy, którzy aktywnie angażują się w proces powstawania wzorów użytkowych. To właśnie ich pasja i kreatywność sprawiają, że prezentowane przez nas regularnie od 2000 roku na największych wydarzeniach targowych produkty oświetleniowe zyskują uznanie producentów, designerów i odbiorców indywidualnych, zarówno w kraju, jak i za granicą, mówi Christian Ortlieb, założyciel firmy SPOT Light.

 

Firma SPOT Light była wielokrotnie nagradzana, zarówno za oryginalny design opraw oświetleniowych, jak i doskonałe wyniki działalności. Prezentowane co roku na targach Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO w Warszawie najnowsze wyroby otrzymują liczne nagrody, np. I miejsce w roku 2014 i II miejsce w roku 2012. W 2014 roku przedsiębiorstwo znalazło się również w prestiżowym rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się firm e-commerce w Polsce "e-Gazele Biznesu".

20. jubileusz firmy SPOT Light

Dwie dekady to dopiero początek...

Do sukcesu SPOT Light przyczyniła się także doskonale rozbudowana sieć dystrybucji. Oprócz kanałów tradycyjnych, jak ekskluzywne salony oświetleniowe i hurtownie elektrotechniczne oraz kanał DIY, firma mocno inwestuje w sektor e-commerce, między innymi w postaci wyodrębnionej w 2012 roku spółki-córki Lightcenter.pl, zajmującej się prowadzeniem sprzedaży internetowej.

 

Dzięki nowoczesnemu zapleczu logistycznemu i fachowemu serwisowi, odbiorcy marki SPOT Light mogą liczyć na pełną dostępność asortymentu, terminowość dostaw i wsparcie techniczne. Okrągły, uroczysty jubileusz, poza podsumowaniami, skłania także do budowania ambitnych planów na przyszłość.

 

W przyszłych latach planujemy dalszą rozbudowę firmy, zwiększanie zatrudnienia i rozbudowę sieci dystrybucji w nowych kierunkach. Chcemy umocnić naszą pozycję za granicą, a także zdobyć nowe rynki. Poświęcimy jeszcze większą uwagę kwestii oszczędności energii i nowym technologiom oświetlenia, ale to tylko cele biznesowe. Naszą największą misją i wciąż aktualnym wyzwaniem jest dostarczanie inspiracji do tworzenia stylowych wnętrz, w których użytkownicy będą czuli się bezpiecznie i komfortowo. Pragniemy wnosić do domów światło, symbol ciepła, miłości i piękna – podsumowuje Mariusz Cichoń, Prezes firmy SPOT Light.

Firma powiązana: SPOT Light Sp. z o.o.
aktualizacja: 2016-09-30

Dodaj komentarz

Próbnik napięcia YT-28630 marki YATO
Próbnik napięcia YT-28630 marki YATO Wymiana gniazdka czy włącznika elektrycznego jest znacznie bezpieczniejsza, gdy posiadamy odpowiednie narzędzia. Należy do nich próbnik ...
Nowa hala produkcyjno-magazynowa firmy ZAMEL
Nowa hala produkcyjno-magazynowa firmy ZAMEL Spółka Zamel zakończyła budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej w Pszczynie. Nowa inwestycja to ponad 3300 m² powierzchni produkcyjnej, ...
500 nowości w zakresie oświetlenia w nowym katalogu Big White 2018
500 nowości w zakresie oświetlenia w nowym katalogu Big White 2018 Od października 2017 r. dostępny jest dla klientów SPOTLINE katalog na rok 2018, a w nim ponad trzy tysiące produktów i kilkaset nowych ...

Bezpuszkowa instalacja gniazdek wtyczkowych, krok po kroku

Wykonanie instalacji bezpuszkowej pozornie nie powinno nastręczać elektrykowi żadnych trudności. Przewód zasilający prowadzimy od domowej rozdzielnicy bezpośrednio do puszki jednego z gniazdek obwodu, potem do kolejnego i tak aż do ostatniego. Tak jak pokazano to na znanym już nam rysunku.

topowe produkty

Elektryczne systemy antyoblodzeniowe MATEC - rozwiązania pod płytki i panele

Elektryczne maty i folie grzejne to jeden z najprostszych w montażu systemów ogrzewania podłogowego - zapewniają relatywnie szybki komfort cieplny poprzez równomierny rozkład temperatury powierzchni w ogrzewanych pomieszczeniach.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze