Budujemy Dom

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów

Artykuł na: 2-3 minuty

Złączka instalacyjna WAGO 221 udowadnia, że łączenie przewodów może być nie tylko prostsze, lecz także bardziej trwałe. Kiedy w 2004 firma WAGO rozpoczęła produkcję złączek instalacyjnych z serii 222, wyznaczyły one zupełnie nowe standardy w zakresie komfortu korzystania i uniwersalności zastosowań. W zaledwie kilka lat po ich premierze WAGO udowodniło, że doskonałe można ciągle poprawić.

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów

Podobnie jak wszystkie złączki instalacyjne WAGO, również seria 221 została stworzona w oparciu o technologię zacisku sprężynowego - opatentowaną i nieustanie rozwijaną przez firmę WAGO. Montaż złączki z serii 221 nie wymaga korzystania z żadnych dodatkowych narzędzi.

Zacisk sprężynowy to nie tylko wygoda, lecz także dłuższa trwałość i bezpieczeństwo połączenia. Zachowując wszystkie zalety poprzedniego modelu, firmie udało się zmniejszyć rozmiary nowej złączki o 40%!

Każdy elektroinstalator doskonale wie, jakie znaczenie ma każdy dodatkowy milimetr przestrzeni w niewielkiej puszcze instalacyjnej. Niewielkie rozmiary (8,3x18,6x18,7 mm - złączka 221-413) pozwalają stosować złączki na niewielkiej przestrzeni oraz zwiększają komfort montażu i ułatwiają rozbudowę instalacji.

Złączka instalacyjna WAGO 221

Korzyści widoczne gołym okiem

Kolejnym elementem, który wyróżnia złączkę z serii 221 to przezroczysta obudowa. Dzięki niej instalator jest pewny, że przewody są właściwie zamontowane w zacisku i odizolowane na właściwą długość. Użytkownicy docenią także 2 otwory pomiarowe, które umożliwiają pomiar napięcia, także przy podłączonych przewodach.

Zmieniony kształt i zmniejszona siła otwarcia dźwigni złączki zwiększają wygodę jej użycia. Dodatkowe wyżłobienia na bocznych ściankach obudowy ułatwiają uchwyt złączki podczas montażu przewodów.

Kolejnym elementem, który wyróżnia złączkę z serii 221 to przezroczysta obudowa.

Złączka instalacyjna WAGO 221 dla wszystkich rodzajów przewodów

Wszystkie złączki z serii 221 umożliwiają montaż przewodów linkowych o przekroju 0,14 - 4 mm² oraz jedno- i wielodrutowych o przekroju 0,2-4 mm².

Prąd znamionowy złączek z serii 221 wynosi 32 A, a maksymalna temperatura dopuszczalna długotrwale 105°C. Bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów potwierdzone jest międzynarodowymi aprobatami ENEC oraz UL.

 

Więcej na www.wago.com.pl/221

Logo WAGO ELWAG WAGO ELWAG Wrocław
ul. Piękna 58 a
50-506 Wrocław
tel. 71 360 29 70
faks 71 360 29 99
e-mail: wago.elwag@wago.com
www.wago.pl

 

 

aktualizacja: 2018-08-28
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".