Budujemy Dom

Lampa LED nad lustrem była trudna do zdobycia, ale okazała się warta grzechu

Artykuł na: 2-3 minuty

Lampa LED nad lustrem też była trudna do zdobycia przez Internet, na dodatek nie była tania, ale okazała się warta grzechu. Emituje białe światło, które rzeczywiście ułatwia mi zrobienie makijażu, a mężowi golenie - mówi Katarzyna, Czytelniczka Budujemy Dom, która osprzęt i oświetlenie w remontowanej łazience dobierała w 2015 r.

Lampa LED nad lustrem była trudna do zdobycia, ale okazała się warta grzechu

Osprzęt elektroinstalacyjny w rodzinnej łazience: ze szczotkowanej stali nierdzewnej, tylko wewnątrz szafki nad umywalką z PVC.

 

Oświetlenie:

 • podsufitowe oprawy z halogenami,
 • taśmy LED pod podwieszanym sufitem,
 • lampa LED nad lustrem.

Decyzja: przed remontem nad lustrem w łazience było punktowe oświetlenie i górne pod sufitem. Mąż kupił nowe oprawy sufitowe oraz poziomą lampę LED nad lustro, a ja postanowiłam uatrakcyjnić wnętrze podwieszanym sufitem z taśmami ledowymi. Do taśm pociągnęliśmy z istniejącego gniazda obwód i dodaliśmy łączniki. A do nowego ozdobnego grzejnika z grzałką elektryczną zamontowaliśmy gniazdo wtykowe, bo w zimne letnie dni chętnie suszymy na nim ręczniki. Stary plastikowy osprzęt wymieniliśmy na ładniejszy i trwalszy – ze stali szlachetnej. Wygląda super.

W wyremontowanej łazience pojawił się sufit podwieszany podświetlony taśmami LED oraz dwie nowe lampy pod sufitem.
W wyremontowanej łazience pojawił się sufit podwieszany podświetlony taśmami LED oraz dwie nowe lampy pod sufitem.

Oświetlenie w remontowanej łazience - rady i przestrogi:

 • Podwieszany sufit i łagodne nastrojowe światło taśm LED "robią" całą łazienkę! Mąż naszukał się w Internecie podwójnych opraw sufitowych, bo zależało mu na minimalistycznym designie, a w zasadzie są niepotrzebne. Nie korzystamy z nich. Kiedy świecą tylko te dwie lampy pod sufitem, w łazience jest dość ponuro. Gdy zapalamy taśmy ledowe, wnętrze staje się przytulne i delikatnie jasne.

   

  Lampa LED nad lustrem też była trudna do zdobycia przez Internet, na dodatek nie była tania, ale okazała się warta grzechu. Emituje białe światło, które rzeczywiście ułatwia mi zrobienie makijażu, a mężowi golenie.

   

 • Polecam ukrycie w szafce łazienkowej gniazd wtykowych. Podpięłam tam na stałe suszarkę i kiedy jest potrzebna, łatwo ją wyjmuję i potem znowu wkładam na półkę. Duża wygoda i jednocześnie porządek.

Oświetlenie w remontowanej łazience - koszt:

 • taśmy LED z zasilaczem 180 zł; 
 • lampy podsufitowe 200 zł/szt.; 
 • lampa LED nad lustrem (w promocji) 700 zł; 
 • osprzęt ze stali nierdzewnej 400 zł.
Gniazdo wtykowe do grzałki elektrycznej, zamontowanej w grzejniku drabince.
Gniazdo wtykowe do grzałki elektrycznej, zamontowanej w grzejniku drabince.
Do suszarki i innego drobnego sprzętu przydają się gniazda wtykowe w szafce nad umywalką.
Do suszarki i innego drobnego sprzętu przydają się gniazda wtykowe w szafce nad umywalką.

Lilianna Jampolska

aktualizacja: 2017-09-15

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Szklane łączniki dotykowe Livolo
Szklane łączniki dotykowe Livolo W nowoczesnych instalacjach oświetleniowych coraz większe znaczenie mają funkcjonalność i estetyka wykonania. Modułowa budowa łączników ...
Lampa Brenda LED nagrodzona Red Dot Award 2018 w kategorii Design
Lampa Brenda LED nagrodzona Red Dot Award 2018 w kategorii Design Piękna forma, nowoczesne tworzywa i nowatorskie rozwiązania – to seria lamp Brenda, oferowanych przez firmę Spotline - dystrybutora marki SLV.
Już ponad 500 Elektrobohaterów dołączyło do akcji Pokażmy co nas łączy!
Już ponad 500 Elektrobohaterów dołączyło do akcji Pokażmy co nas łączy! Do tej pory w akcji WAGO "Pokażmy co nas łączy!" wzięło już udział ponad 500 osób z branży elektroinstalatorskiej. To 5000 zł, które ...
polecane produkty i technologie

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów

Złączka instalacyjna WAGO 221 udowadnia, że łączenie przewodów może być nie tylko prostsze, lecz także bardziej trwałe. Kiedy w 2004 firma WAGO rozpoczęła produkcję złączek instalacyjnych z serii 222, wyznaczyły one zupełnie nowe standardy w zakresie komfortu korzystania i uniwersalności zastosowań. W zaledwie kilka lat po ich premierze WAGO udowodniło, że doskonałe można ciągle poprawić.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".