Budujemy Dom

Kable i przewody w ofercie OSPEL ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Firma OSPEL, jeden z największych producentów osprzętu elektroinstalacyjnego w Polsce, wprowadza do swojej oferty przewody i kable, które stanowią uzupełnienie oferty sprzętu niezbędnego do wykonania instalacji elektrycznej.

Kable i przewody w ofercie OSPEL

Przewody i kable służą do tego samego celu - przesyłania energii elektrycznej. Jednak nazwy te nie są tożsame. Różnica wynika z ich budowy, a co za tym idzie, z odmiennego miejsca zastosowania. Konstrukcja żyły kabla wraz ze szczelnością i trwałością jego izolacji umożliwia jego umiejscowienie w warunkach zewnętrznych - nie tylko w ziemi, ale także w powietrzu, a nawet w wodzie. Z kolei przewody elektryczne stosujemy wewnątrz pomieszczeń.

Technologia i jakość

Proces produkcji przewodów w firmie OSPEL, odbywa się na nowoczesnych, sterowanych komputerowo, liniach produkcyjnych, wyposażonych w automatyczne systemy kontroli jakości procesów technologicznych. Produkcja przewodów, odbywa się w oparciu o zharmonizowane normy europejskie (EN), krajowe normy (PN) oraz własne normy zakładowe (ZN). Przewody są poddawane kontroli jakości na każdym z etapów produkcji. Jakość gotowych produktów jest gwarantowana badaniami wykonywanymi w notyfikowanych i akredytowanych biurach badawczych.

Przewody z oferty OSPEL posiadają wszystkie wymagane świadectwa badań typu produktu, certyfikaty właściwości użytkowych DoP oraz deklaracje zgodności z normami europejskimi CE.

Asortyment

Konieczność wykonania w budynku, mieszkaniu, biurze, instalacji elektrycznej oznacza potrzebę zastosowania różnego rodzaju przewodów, a w przypadku, dostarczenia energii elektrycznej do budynku - także kabli. Wobec powyższego, w ofercie OSPEL znajdują się wszystkie grupy asortymentowe przewodów, niezbędne do wykonania takich instalacji.

 • Przewody jednożyłowe sztywne DY

DY - przewody jednożyłowe sztywne do układania na stałe w rurach instalacyjnych, zarówno naściennych jak i podtynkowych. Stosowane wyłącznie do układów sygnalizacyjnych i sterowniczych np. połączenie dwóch łączników w układzie schodowym. Inne zastosowanie to wewnętrzne połączenia urządzeń np. opraw oświetleniowych. Produkowane są na napięcia 300/500 V oraz 450/750 V.

Przewody jednożyłowe sztywne DY (niebieski)

Przewody jednożyłowe sztywne DY (żółty)

 • Przewody jednożyłowe giętkie LG

LG - Przewody jednożyłowe giętkie do układania na stałe. Stosowane powszechnie we wszystkich rodzajach szaf sterowniczych, rozdzielniach automatyki itp., w miejscach gdzie koniecznym jest zastosowanie wielu krótkich odcinków i gdzie warunki układania wymagają zaginania przewodów na małych promieniach. Napięcie znamionowe 300/500 V oraz 450/750 V.

Przewody jednożyłowe giętkie LG

 • Grupa przewodów sztywnych wielożyłowych YDY

YDY - grupa przewodów sztywnych wielożyłowych: okrągłych (YDY) i płaskich (YDYp), przewody są układane na stałe, bezpośrednio pod tynkiem lub na tynku jak również w rurach elektroinstalacyjnych. Wykorzystywane głównie do podłączenie wszelkiego rodzaju osprzętu elektroinstalacyjnego. Znajdują także zastosowanie w połączeniach wewnętrznych urządzeń energetycznych. Wykonywane są zarówno na napięcia 300/500 V jak i 450/750 V.

Grupa przewodów sztywnych wielożyłowych YDY

 • Grupa przewodów giętkich wielożyłowych OMY

OMY - grupa przewodów giętkich wielożyłowych: okrągłych (OMY) i płaskich (OMYp), wykonywane na napięcia 300/300 V. Ta grupa przewodów, ma zastosowanie do przyłączania niewielkich ruchomych i przenośnych urządzeń, takich jak sprzęt biurowy, drobny sprzęt gospodarstwa domowego, niewielkie urządzenia warsztatowe np. wiertarka, szlifierka kątowa itp.

Grupa przewodów giętkich wielożyłowych OMY

 • Przewody giętkie wielożyłowe OWY

OWY - przewody giętkie wielożyłowe, wykonywane w odmianach okrągłe (OWY) i płaskie (OWYp) na napięcia 300/500 V. Przewody tej grupy są stosowane do zasilania urządzeń ruchomych i przenośnych, w średnich warunkach pracy (np. pralki, lodówki). Także do urządzeń grzewczych, pod warunkiem, że nie ma niebezpieczeństwa zetknięcia z wysoką temperaturą urządzenia.

Przewody giętkie wielożyłowe OWY

 • Kable energetyczne YKY

YKY - Kable energetyczne 0,6/1 kV. Przeznaczone do układania na stałe, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń lub budynków, w powietrzu, bezpośrednio w ziemi a także w obudowach betonowych. Odporne na promieniowanie UV. Służą głównie do dostarczania energii elektrycznej do pomieszczeń i budynków.

Logotyp Ospel
OSPEL S.A.
ul. Główna 128, Wierbka, 42-436 Pilica
tel./faks 32 673 71 06 (10),
faks 32 750 84 99,
www.ospel.com.pl,
e-mail: ospel@ospel.com.pl, marketing@ospel.com.pl
aktualizacja: 2018-07-13

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Nowość OSPEL: łączniki serii Aria
Nowość OSPEL: łączniki serii Aria OSPEL wprowadził do oferty nowe łączniki z serii Aria. Jest to połączenie nowoczesnego wzornictwa i idealnych proporcji. Oryginalności ...
Prąd przez internet - nie trać energii na wysokie rachunki
Prąd przez internet - nie trać energii na wysokie rachunki Minimum formalności, szybka obsługa, a przede wszystkim niższe rachunki za energię elektryczną nawet o 30%. Czy wiesz, że rachunki za prąd ...
Seria lamp Frandsen Ball w ofercie ARCHONhome
Seria lamp Frandsen Ball w ofercie ARCHONhome Seria lamp Frandsen Ball poszerzyła kolekcję lamp miedzianych, które niezmiennie należą do bestsellerów.
polecane produkty i technologie

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów

Złączka instalacyjna WAGO 221 udowadnia, że łączenie przewodów może być nie tylko prostsze, lecz także bardziej trwałe. Kiedy w 2004 firma WAGO rozpoczęła produkcję złączek instalacyjnych z serii 222, wyznaczyły one zupełnie nowe standardy w zakresie komfortu korzystania i uniwersalności zastosowań. W zaledwie kilka lat po ich premierze WAGO udowodniło, że doskonałe można ciągle poprawić.

Budujemy Dom 7-8/2018

W tym wydaniu opisujemy zagadnienia związane z budową oszczędnego domu. Są to: przegrody zewnętrzne, wentylacja, ogrzewanie, kolektory słoneczne...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze