Budujemy Dom

Relacja z targów

Artykuł na: 4-5 minut
28 września zakończyła się piętnasta edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2007 oraz odbywająca się równolegle piąta edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2007.

targi_swiatlo_2007_1_m28 września zakończyła się piętnasta edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2007 oraz odbywająca się równolegle piąta edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2007.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentowało 190 wystawców z Polski, Chin, Włoch, Turcji, Niemiec, Czech, Węgier, Słowacji, Hiszpanii, Estonii, Grecji, Litwy, Holandii i Szwecji. Mimo zmiany formuły targów z konsumenckiej na biznesową także wysoka frekwencja odwiedzających ucieszyła organizatorów. Szeroki asortyment wystawców podziwiało ponad 8 tysięcy osób z 23 krajów świata. Targi odwiedziły także misje gospodarcze przedsiębiorców z Chin, Ukrainy i Rosji oraz przedstawiciele rosyjskich sieci centrów handlowych Maxidom i Laverna.

 

Ważnym wydarzeniem była konferencja prasowa z udziałem światowej sławy architektów Alfonso Femia i Gianluca Peluffo oraz warsztat dla projektantów i architektów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie z austriackim projektantem oświetlenia Klausem Pokornym.

Coraz więcej imprez

targi_swiatlo_2007_2_m

Od lewej: Francesco Alfonsi (ICE), Alfonso Femia i Gianluca Peluffo (5+1 AA)

W tegorocznej edycji było ich kilkanaście, od warsztatów poprzez szkolenia, konferencje i prezentacje. W ramach targów odbyło się 9 seminariów, które zgromadziły około 700 zainteresowanych. Imprezy skierowane były do różnych grup odbiorców: zarządców nieruchomości, przedstawicieli samorządów lokalnych, przedstawicieli branży elektrycznej oraz hotelarskiej. Ważnym wydarzeniem była konferencja prasowa z udziałem światowej sławy architektów Alfonso Femia i Gianluca Peluffo oraz warsztat dla projektantów i architektów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie z austriackim projektantem oświetlenia Klausem Pokornym.

Nagrody, nagrody, nagrody…

W ramach targów, podobnie jak w ubiegłych latach, zorganizowano wiele prestiżowych konkursów. Studenci i młodzi projektanci mogli wykazać się kreatywnością w konkursie „Światło dla…”, nad którym patronat objęła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz.

 

targi_swiatlo_2007_3_m
 Od lewej: Włodzimierz Paszyński (zastępca Prezydenta miasta Warszawy), Dominika Woźniak (zwyciężczyni konkursu "Światło dla..." oraz Bogumił Stepan (prezes firmy OSRAM)

Otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się w obecności zastępcy Prezydenta miasta Warszawy, Pana Włodzimierza Paszyńskiego, który pogratulował młodym zwycięzcom kreatywności i zachęcał młodych ludzi do uczestnictwa w tego rodzaju przedsięwzięciach. Wystawcy po raz kolejny walczyli o nagrodę za najlepsze stoisko targów, która w tym roku przypadła firmie OSRAM.

 

Po raz kolejny przyznano także tytuł Najlepiej Oświetlonej Gminy i Miasta 2007 roku. Nagrodę główną i tytuł Najlepiej Oświetlonej Gminy i Miasta 2007 roku w grupie miast i gmin powyżej 70 tysięcy mieszkańców przyznano Urzędowi Miasta Olsztyn. Natomiast w grupie miast i gmin do 70 tysięcy mieszkańców tytuł przyznano Urzędowi Gminy w Gierałtowicach.

 

Wybrano także najlepszy produkt prezentowany podczas targów. Nagrodę Główną Targów Światło 2007 przyznano ex aequo firmie ROSA za słupy SAL – M/P oraz firmie TM TECHNOLOGIE za system Wirtualizacji Zabezpieczeń. Natomiast Nagrodę Główną Targów ELEKTROTECHNIKA 2007 zdobyła firma OLMEX za metodę oceny stanu technicznego linii kablowych SN na podstawie pomiaru WNZ.

 

Po raz drugi przyznano tytuł „Przyjazny Przedsiębiorcom”, który w tym roku otrzymał Pan Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego za realizację zasady partnerstwa społecznego w budowaniu Regionalnego Programu Operacyjnego dla Mazowsza na lata 2007-2013. W poprzedniej edycji tytuł ten trafił w ręce redaktora Romana Młodkowskiego, twórcy programu TVN Biznes.

 

W ramach Targów odbyła się także siódma edycja konkursu organizowanego przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza na Najlepiej Rozwijającą się Firmę Sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Nagrodę Ministra Gospodarki w tym konkursie przyznano firmie ART-METAL z Łapina - producentowi aluminiowych słupów oświetleniowych. Jak co roku przyznano również medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich, a także rozdano certyfikaty Polskiego Związku Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego.

Organizator zdecydował się na przeniesienie terminu imprezy w przyszłym roku, która odbędzie się w dniach 20-22 lutego 2008 roku.

 


aktualizacja: 2007-10-08

Dodaj komentarz

Nowość OSPEL: łączniki serii Aria
Nowość OSPEL: łączniki serii Aria OSPEL wprowadził do oferty nowe łączniki z serii Aria. Jest to połączenie nowoczesnego wzornictwa i idealnych proporcji. Oryginalności ...
Prąd przez internet - nie trać energii na wysokie rachunki
Prąd przez internet - nie trać energii na wysokie rachunki Minimum formalności, szybka obsługa, a przede wszystkim niższe rachunki za energię elektryczną nawet o 30%. Czy wiesz, że rachunki za prąd ...
Seria lamp Frandsen Ball w ofercie ARCHONhome
Seria lamp Frandsen Ball w ofercie ARCHONhome Seria lamp Frandsen Ball poszerzyła kolekcję lamp miedzianych, które niezmiennie należą do bestsellerów.
polecane produkty i technologie

Złączka instalacyjna WAGO 221 - bezpieczeństwo łączenia wszystkich rodzajów przewodów

Złączka instalacyjna WAGO 221 udowadnia, że łączenie przewodów może być nie tylko prostsze, lecz także bardziej trwałe. Kiedy w 2004 firma WAGO rozpoczęła produkcję złączek instalacyjnych z serii 222, wyznaczyły one zupełnie nowe standardy w zakresie komfortu korzystania i uniwersalności zastosowań. W zaledwie kilka lat po ich premierze WAGO udowodniło, że doskonałe można ciągle poprawić.

Budujemy Dom 7-8/2018

W tym wydaniu opisujemy zagadnienia związane z budową oszczędnego domu. Są to: przegrody zewnętrzne, wentylacja, ogrzewanie, kolektory słoneczne...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze