Budujemy Dom
Instalacje / Instalacje elektryczne / Aktualności

Relacja z targów

28 września zakończyła się piętnasta edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2007 oraz odbywająca się równolegle piąta edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2007.

targi_swiatlo_2007_1_m28 września zakończyła się piętnasta edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2007 oraz odbywająca się równolegle piąta edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2007.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentowało 190 wystawców z Polski, Chin, Włoch, Turcji, Niemiec, Czech, Węgier, Słowacji, Hiszpanii, Estonii, Grecji, Litwy, Holandii i Szwecji. Mimo zmiany formuły targów z konsumenckiej na biznesową także wysoka frekwencja odwiedzających ucieszyła organizatorów. Szeroki asortyment wystawców podziwiało ponad 8 tysięcy osób z 23 krajów świata. Targi odwiedziły także misje gospodarcze przedsiębiorców z Chin, Ukrainy i Rosji oraz przedstawiciele rosyjskich sieci centrów handlowych Maxidom i Laverna.

 

Ważnym wydarzeniem była konferencja prasowa z udziałem światowej sławy architektów Alfonso Femia i Gianluca Peluffo oraz warsztat dla projektantów i architektów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie z austriackim projektantem oświetlenia Klausem Pokornym.

Coraz więcej imprez

targi_swiatlo_2007_2_m

Od lewej: Francesco Alfonsi (ICE), Alfonso Femia i Gianluca Peluffo (5+1 AA)

W tegorocznej edycji było ich kilkanaście, od warsztatów poprzez szkolenia, konferencje i prezentacje. W ramach targów odbyło się 9 seminariów, które zgromadziły około 700 zainteresowanych. Imprezy skierowane były do różnych grup odbiorców: zarządców nieruchomości, przedstawicieli samorządów lokalnych, przedstawicieli branży elektrycznej oraz hotelarskiej. Ważnym wydarzeniem była konferencja prasowa z udziałem światowej sławy architektów Alfonso Femia i Gianluca Peluffo oraz warsztat dla projektantów i architektów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie z austriackim projektantem oświetlenia Klausem Pokornym.

Nagrody, nagrody, nagrody…

W ramach targów, podobnie jak w ubiegłych latach, zorganizowano wiele prestiżowych konkursów. Studenci i młodzi projektanci mogli wykazać się kreatywnością w konkursie „Światło dla…”, nad którym patronat objęła Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz.

 

targi_swiatlo_2007_3_m
 Od lewej: Włodzimierz Paszyński (zastępca Prezydenta miasta Warszawy), Dominika Woźniak (zwyciężczyni konkursu "Światło dla..." oraz Bogumił Stepan (prezes firmy OSRAM)

Otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się w obecności zastępcy Prezydenta miasta Warszawy, Pana Włodzimierza Paszyńskiego, który pogratulował młodym zwycięzcom kreatywności i zachęcał młodych ludzi do uczestnictwa w tego rodzaju przedsięwzięciach. Wystawcy po raz kolejny walczyli o nagrodę za najlepsze stoisko targów, która w tym roku przypadła firmie OSRAM.

 

Po raz kolejny przyznano także tytuł Najlepiej Oświetlonej Gminy i Miasta 2007 roku. Nagrodę główną i tytuł Najlepiej Oświetlonej Gminy i Miasta 2007 roku w grupie miast i gmin powyżej 70 tysięcy mieszkańców przyznano Urzędowi Miasta Olsztyn. Natomiast w grupie miast i gmin do 70 tysięcy mieszkańców tytuł przyznano Urzędowi Gminy w Gierałtowicach.

 

Wybrano także najlepszy produkt prezentowany podczas targów. Nagrodę Główną Targów Światło 2007 przyznano ex aequo firmie ROSA za słupy SAL – M/P oraz firmie TM TECHNOLOGIE za system Wirtualizacji Zabezpieczeń. Natomiast Nagrodę Główną Targów ELEKTROTECHNIKA 2007 zdobyła firma OLMEX za metodę oceny stanu technicznego linii kablowych SN na podstawie pomiaru WNZ.

 

Po raz drugi przyznano tytuł „Przyjazny Przedsiębiorcom”, który w tym roku otrzymał Pan Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego za realizację zasady partnerstwa społecznego w budowaniu Regionalnego Programu Operacyjnego dla Mazowsza na lata 2007-2013. W poprzedniej edycji tytuł ten trafił w ręce redaktora Romana Młodkowskiego, twórcy programu TVN Biznes.

 

W ramach Targów odbyła się także siódma edycja konkursu organizowanego przez Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza na Najlepiej Rozwijającą się Firmę Sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Nagrodę Ministra Gospodarki w tym konkursie przyznano firmie ART-METAL z Łapina - producentowi aluminiowych słupów oświetleniowych. Jak co roku przyznano również medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich, a także rozdano certyfikaty Polskiego Związku Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego.

Organizator zdecydował się na przeniesienie terminu imprezy w przyszłym roku, która odbędzie się w dniach 20-22 lutego 2008 roku.

 


aktualizacja: 2007-10-08

Dodaj komentarz

Próbnik napięcia YT-28630 marki YATO
Próbnik napięcia YT-28630 marki YATO Wymiana gniazdka czy włącznika elektrycznego jest znacznie bezpieczniejsza, gdy posiadamy odpowiednie narzędzia. Należy do nich próbnik ...
Nowa hala produkcyjno-magazynowa firmy ZAMEL
Nowa hala produkcyjno-magazynowa firmy ZAMEL Spółka Zamel zakończyła budowę nowoczesnej hali produkcyjno-magazynowej w Pszczynie. Nowa inwestycja to ponad 3300 m² powierzchni produkcyjnej, ...
500 nowości w zakresie oświetlenia w nowym katalogu Big White 2018
500 nowości w zakresie oświetlenia w nowym katalogu Big White 2018 Od października 2017 r. dostępny jest dla klientów SPOTLINE katalog na rok 2018, a w nim ponad trzy tysiące produktów i kilkaset nowych ...

O czym mówią elektrycy? - podstawowe pojęcia

Elektrycy często używają niezrozumiałych pojęć dla laików. W artykule przedstawiamy 17 najważniejszych haseł związanych z przyłączem energetycznym.

topowe produkty

Elektryczne systemy antyoblodzeniowe MATEC - rozwiązania pod płytki i panele

Elektryczne maty i folie grzejne to jeden z najprostszych w montażu systemów ogrzewania podłogowego - zapewniają relatywnie szybki komfort cieplny poprzez równomierny rozkład temperatury powierzchni w ogrzewanych pomieszczeniach.
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze