Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Tower Biwal - pierwszy z serii wyjątkowych wymienników biwalentnych, z dwoma wężownicami spiralnymi

Dwie spiralne wężownice, umożliwiają maksymalne korzystanie z różnych źródeł ciepła jednocześnie. Jednym z nich mogą być kolektory słoneczne. Szeroki wachlarz pojemności, od 200 do 1500 litrów, sprawia, że Tower Biwal świetnie sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych jak i dużych budynkach użyteczności publicznej.

Tower Biwal - pierwszy z serii wyjątkowych wymienników biwalentnych, z dwoma wężownicami spiralnymi
Galmet Elektryczne ogrzewacze wody i wymienniki c.w.u
galmet.com.pl
Galmet Elektryczne ogrzewacze wody i wymienniki c.w.u
Dane kontaktowe:
77 403 45 00, 77 403 45 60
Raciborska 36, 48-100 Głubczyce

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Ciepło pozyskane przez kolektory słoneczne jest przekazywane do wody użytkowej poprzez dedykowaną do kolektorów słonecznych wężownicę spiralną. Umieszczenie jej w części dolnej zbiornika pozwoliło zapewnić pracę wymiennika z najwyższą wydajnością.

Pracę dolnej wężownicy może wspierać, umieszczona nad nią, wężownica zasilana przez kocioł centralnego ogrzewania. Skraca to czas ogrzewania wody, szczególnie przy dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową. Równolegle może też działać izolowany, elektryczny komplet grzejny GE lub zastaw grzałek na flanszy, instalowany w otworze rewizyjnym.

Gwarancją bezpiecznego użytkowania wymienników c.w.u. jest zapewnienie najwyższej jakości zabezpieczeń antykorozyjnych. Stosowana w wymiennikach c.w.u. Tower Biwal emalia EXTRA GLASS®, to emalia ceramiczna nakładana metodą „na mokro”, równomiernie  na całej powierzchni wymiennika.

Dodatkowo wspierana przez dwie anody magnezowe zapewnia higieniczne użytkowania zbiornika. Anody magnezowe mogą być zastąpione aktywną anodą tytanową, która nie wymaga wymiany.

"Dzięki ochronie RESIST-TECH® bezawaryjny czas pracy zbiorników z grzałką elektryczną wydłuża się nawet o 50%. Specjalny rezystor wyrównuje potencjały  elektromagnetyczne pomiędzy anodą magnezową a grzałką elektryczną."

źródło i zdjęcia: Galmet