Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak działa brama łamana?

Innowacyjnym rozwiązaniem dla miejsc, w których ze względu na dostępną przestrzeń nie da się zastosować tradycyjnych modeli bram, są bramy łamane (harmonijkowe). Ze względu na swą estetykę są także pierwszym wyborem dla tych właścicieli posesji, którzy cenią sobie oryginalność i lubią sięgać po to, co nowoczesne i co odbiega od utartych schematów.

Jak działa brama łamana?
Konsport Nowoczesne systemy ogrodzeniowe
konsport.com.pl
Konsport Nowoczesne systemy ogrodzeniowe
Dane kontaktowe:
43 677 50 63, 43 677 51 37
Kilińskiego 75, 95-083 Lutomiersk, Kazimierz

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?
  • W jaki sposób działa brama łamana?
  • Jaka jest główna zaleta bramy łamanej?
  • Na jakich podjazdach sprawdzi się brama łamana?
  • W co wyposażona jest brama łamana?
  • W co jeszcze efektownego można wyposażyć bramę łamaną?

Brama - niejedno wyjście

Mówiąc o tradycyjnych rozwiązaniach w zakresie bram wjazdowych, myślimy przede wszystkim o modelach dwuskrzydłowych lub przesuwnych. Choć i w ich przypadku pojawiają się nowe rozwiązania techniczne, związane z obsługą bezprzewodową czy oparte na czujnikach, pod względem konstrukcji poszczególne warianty tych dwóch rodzajów bram niewiele się od siebie różnią.

Brama łamana zdecydowanie wyróżnia się na tym tle - składa się jak harmonia lub kilkuskrzydłowy parawan i bez wątpienia jak dotąd nie jest rozwiązaniem często widywanym na wjazdach do rodzimych posesji.

Brama łamana może się składać z jednego lub dwóch skrzydeł, które składają się przylegając do siebie i odsłaniając światło przejazdu.
Brama łamana może się składać z jednego lub dwóch skrzydeł, które składają się przylegając do siebie i odsłaniając światło przejazdu.

Oszczędność przestrzeni

- to jeden z głównych walorów bramy łamanej. Jej otwarcie wymaga znacznie mniej miejsca niż w przypadku bramy skrzydłowej (nawet dwukrotnie mniej!). To również alternatywa dla tych posesji, na których nie ma możliwości zamontowania bramy przesuwnej.

Brama łamana może się składać z jednego lub dwóch skrzydeł, które składają się przylegając do siebie i odsłaniając światło przejazdu. Jeśli sytuacja wymusza użycie krótkiej bramy, najlepszym wyjściem będzie wariant jednoskrzydłowy. Bramę łamaną można zastosować zarówno na prywatnej jak i komercyjnej posesji.  

Brama do niestandardowych podjazdów

Brama łamana to znakomity wybór zwłaszcza w przypadku trudnych do zagospodarowania, niestandardowych podjazdów. Świetnie sprawdzi się na krótkich podjazdach, w przypadku których otwarcie bramy skrzydłowej może zahamować ruch na drodze i generować niebezpieczeństwo dla kierowcy.

Zastosowanie bramy harmonijkowej zniweluje ten problem - chwilę po użyciu pilota brama rozsunie się na bok lub boki i umożliwi sprawny wjazd samochodu.
To także doskonałe rozwiązanie w przypadku podjazdów stromych, w których kąt nachylenia uniemożliwia otwarcie standardowej bramy.

Także na małych, płytkich i wąskich działkach brama składana może okazać się najlepszym wyborem, ze względu na wspomnianą wcześniej oszczędność miejsca.

Wyposażona w automatykę

Brama składana jest stosunkowo nowym pomysłem, a jako innowacja, nie może się obyć bez fotokomórek i automatyki. W doskonałej jakości, sprawdzoną automatykę firmy BFT wyposażone są bramy składane harmonijkowe marki KONSPORT. Co więcej, bramy tego producenta dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, zarówno z palety RAL jak i w wariantach metalizowanych czy strukturalnych.

Dla jeszcze lepszego efektu

Bramy składane same w sobie są bardzo efektownym wizualnie rozwiązaniem, które warto uzupełnić o niezwykle estetyczny modułowy system KNS WALL, którym można zastąpić tradycyjne słupki ogrodzeniowe.

Przedstawiamy - KNS WALL

Pozwala on na zbudowanie całego frontu ogrodzenia z użyciem KNS WALL lub wstawienie płyty w linii ogrodzenia jako pojedynczy element. Modułowa forma płyt KNS WALL pozwala uzyskać różnorakie aranżacje. Płyty dostępne są w dwóch rodzajach wypełnienia – jasno- i ciemnoszarym.

źródło i zdjęcia: Konsport