Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak zaaranżować proste, ale eleganckie wnętrza?

W polskich domach coraz częściej możemy zauważyć proste rozwiązania i nieskomplikowane wzory. Wykańczając wnętrza sięgamy do podstawowych materiałów, autentycznych i rękodzielniczych form, nie stroniąc od zamawiania mebli na wymiar.

Jak zaaranżować proste, ale eleganckie wnętrza?
Komandor Wnętrza z Charakterem
www.komandor.pl
Komandor Wnętrza z Charakterem
Dane kontaktowe:
605 300 400

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?
  • Jakie są podstawowe zasady prostych aranżacji wnętrz?
  • Jaka powinna być sypialnia w prostej aranżacji?
  • Jakie szafki i schowki wykorzystać w prostych aranżacjach?
  • Czy duże meble pasują do prostych aranżacji?
  • Jak zaaranżować elegancką, ale nieskomplikowaną kuchnię?
  • Jak można zagospodarować narożniki?
  • Gdzie powinna znajdować się garderoba w prostych aranżacjach?

Kluczowe aspekty prostych, ale eleganckich aranżacji

Kluczem jest skupienie się na tym, co niezbędne. Ograniczamy dekoracyjność, stawiamy na naturalne wykończenia. Jeśli dekorujemy, to rzeczami wyjątkowymi

Zwyczajność i swojskość mogą być na swój sposób wyjątkowe. Nie warto ulegać pięknym obrazkom z katalogów czy najnowszym trendom, jeśli nie są zgodne z naszą naturą. Proste wnętrze to miejsce przytulne. Takie w którym dobrze się czujemy. Łatwiej o to, gdy jest skrojone na miarę naszych potrzeb i gustów. Dekoracyjność budujemy wtedy drobiazgami, akcentami w bryle mebli czy powrotem do klasycznych rozwiązań - mówi Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor.

Naturalne faktury oraz nieskomplikowane formy sprawią, że mieszkanie zyska duszę. Sięgajmy po drewno, kamień i inne podstawowe materiały oraz wzory. To przybliży nas do natury. Dzięki nim łatwiej o wyciszenie i relaks, tak cenne zwłaszcza jesienią. Stosując te reguły możemy też pójść w drugą stronę - elegancji oraz nowoczesnych przestrzeni. One też lubią prostotę i brak przepychu. Stonowanie jest w dobrym guście. Eleganckie, proste wnętrze korzysta tylko z innej palety barw oraz materiałów - z reguły ciemniejszych, z większym dodatkiem stali, aluminium i szkła.

Prosta, nieskomplikowana aranżacja sypialni

W sypialni kluczowe są:

  • łóżko,
  • tekstylia
  • dobre świetlenie.

Wygodne do nas miejsce do spania, to podstawa codziennego odpoczynku. Łóżka na wymiar z linii Nine Duo od marki Komandor można dokładnie dopasować do naszych potrzeb oraz wymiarów pokoju. Pojemnik pod stelażem pozwala zachować porządek we wnętrzu, a prosta, nowoczesna bryła i solidna konstrukcja zapewniają komfort, bezpieczeństwo oraz wygodę. Więcej w sypialni nie trzeba. Aby poprawić akustykę możemy pomyśleć jeszcze o winylowych tapetach na zagłówku czy o miękkiej wykładzinie. Ideałem by było, jeśli możemy jeszcze wstawić tu komodę albo toaletkę - ale tylko pod warunkiem, że nie stracimy przez to przestrzeni oraz miejsca na oddech.

Łóżko z serii Nine Duo marki Komandor
Łóżko z serii Nine Duo fot. Komandor

Szafy i schowki w prostych aranżacjach

Złoto w prostym wnętrzu? Dlaczego nie! Rząd szaf, z drzwiami uchylnymi osadzonymi we wnękach, tworzy piękną kompozycję. Złote ramy idealnie pasują do stonowanego pomieszczenia - zarówno przedpokoju, jak i salonu. Wykonane na wymiar szafy wnękowe to sposób na zagospodarowanie nieużytkowanych dotąd przestrzeni. Przy okazji ograniczymy liczbę mebli w pomieszczeniu. Wykorzystany do tej realizacji system Szafir pozwala na wypełnienie skrzydeł szaf zarówno płytą w kolorze dopasowanym do ścian, jak też lustrami.

Rząd szaf w systemie Szafir marki Komandor
Rząd szaf w systemie Szafir fot. Komandor

Wykorzystanie dużych mebli w prostych aranżacjach

Duże meble mogą być naszym sprzymierzeńcem w prostych wnętrzach. Dodają im dostojności i wyrazistości, pomogą wprowadzić odrobię elegancji. Ciekawa wzorniczo duża szafa dwudrzwiowa to idealny wybór do salonu lub przedpokoju. Wyróżnia ją oszczędna, monochromatyczna kolorystyka - szeroką powierzchnię frontów podzielono na dwa pola kolorystyczne. Dzięki temu bryła jest lżejsza i oryginalna. Wąski profil drzwiowy w grafitowym kolorze sprawia, że cała konstrukcja jest strzelista i elegancka. W tym przypadku szafa posiada fronty przesuwne wykonane w systemie Szafir w kolorze anoda grafitowa od marki Komandor. Wypełnienie drzwi stanowi połączenie szkła satynowego z kolekcji Colorimo.

Duża szafa marki Komandor
Duże szafy mogą paradoksalnie pomóc oszczędzić przestrzeń, pozwalając zrezygnować z kilku mniejszych szafek w różnych pomieszczeniach fot. Komandor

Przytulna, ale stylowa kuchnia

Naturalne, jasne fronty, trochę kamienia i delikatne motywy dekoracyjne. Ta kuchnia z jadalnią robi wrażenie. Fronty wszystkich szafek w białej zabudowie wykonano z otwieraniem na dotyk, przy użyciu zawiasów push to open. Dzięki temu można było zrezygnować z uchwytów i gałek. Tym samym kuchenna przestrzeń stała się oszczędniejsza. Elementem spajającym układ wnętrza jest wyspa na lekko cofniętym cokole.

Kuchnia z wyspą i białymi frontami
Wyspa oddziela kuchnię od reszty pomieszczenia fot. Komandor

Wyspa to element coraz ważniejszy we współczesnej kuchni. Zamontowano w niej płytę grzewczą i pojemne szafki. Dzięki temu ściany obok pozostały wolne i można było w nich zorganizować mini-spiżarnię i całkiem pojemny schowek. Zamiast typowych uchylnych drzwi zastosowano w tej części pomieszczenia skrzydła w systemie przesuwnym. To ciekawe rozwiązanie, które sprawia, że kuchnia jest przestronniejsza i wygodniejsza do użytkowania. Wykorzystanie mebli na wymiar marki Komandor pozwoliło w pełni zagospodarować przestrzeń. Wyjątkowy akcent w postaci białego odcięcia na frontach pozwala zachować wizualną ciągłość między dwiema oddzielonymi od siebie częściami kuchni.

Zagospodarowanie narożników w prostych aranżacjach

Praktyczna szafa czterodrzwiowa w systemie Lazuryt marki Komandor to sposób na najbardziej efektywne wykorzystanie niedużego pokoju. Umieszczona w rogu sypialni pozostawia na ścianach miejsce na komodę czy łóżko. Specjalny system do zabudowy narożników ułatwia dostęp do schowanych w szafie rzeczy. Fornir z naturalnym wzorem drewna dobrze pasuje do stonowanego, ciepłego wnętrza z panelami bądź deskami na podłodze i z klasycznym, prostym łóżkiem.

Szafa narożna w systemie Lazuryt marki Komandor
Umieszczenie szaf w narożnikach pokoju pomoże oszczędzić miejsce na pozostałe elementy wyposażenia fot. Komandor

Lokalizacja garderoby w prostych aranżacjach

Czy jest miejsce na nadmiar w prostocie? Oczywiście! Musi być tylko dobrze opanowany. Wystarczy dobrze zaprojektowana garderoba, a z łatwością zorganizujemy nawet zbyt dużą kolekcję ubrań. Co więcej - nie potrzebujemy do tego oddzielnego pomieszczenia. Projektanci marki Komandor udowadniają, że garderobę można stworzyć niemal wszędzie. Nawet w korytarzu między pokojami. Wykonana z płyty laminowanej garderoba ma wewnętrzne podświetlenie, co ułatwia nawigację w jej zawartości. Otwarta zabudowa z dużą liczbą półek i wysuwnych koszy ułatwia przechowywanie. Jest miejsce na bieliznę, odzież i obuwie. System wieszaków dostosowujemy wysokością do długości ubrań. System akcesoriów ułatwia utrzymania porządku. A to wszystko - z zachowaniem wizualnego ładu i prostoty. Tutaj każdy przedmiot ma swoje miejsce. 

Garderoba umieszczona między dwoma pokojami
Umieszczenie garderoby na korytarzu pomoże wypełnić przestrzeń między pokojami fot. Komandor

źródło i zdjęcia: Komandor