Budujemy Dom

Bramy Hörmann dają bezpieczeństwo i wysoką izolacyjność cieplną

Dwadzieścia lat temu w garażach królowały bramy uchylne. Był to wówczas najtańszy typ bramy, którą można było zautomatyzować. Wysokie ceny napędów powodowały jednak, że niewielu klientów korzystało z tego udogodnienia. W ciągu ostatnich dwudziestu lat napędy mocno staniały, co sprawiło, że stały się one bardzo popularne. Dziś prawie każda brama sprzedawana jest wraz z napędem.

Bramy Hörmann dają bezpieczeństwo i wysoką izolacyjność cieplną

Również ceny bram segmentowych zaczęły wyraźnie spadać, co przy ich niewątpliwych zaletach (dobra izolacyjność cieplna, sposób otwierania i zamykania pozostawiający wolne miejsce na podjeździe) przyczyniło się do ogromnego wzrostu popularności tego typu zamknięcia garażu.

Znacznie poszerzyła się też paleta barw. 20 lat temu bramy garażowe w kolorach innych niż brązowy i biały dostępne były tylko na specjalne zamówienie. Dziś bez trudu kupimy je w dowolnym kolorze i idealnie wkomponujemy w elewację każdego budynku. W ostatnich latach szczególnie modne stały się różne odcienie szarości i antracytu.

Od 10-15 lat dużą popularnością cieszą się też okleiny drewnopodobne. Wraz z nadejściem mody na minimalizm w architekturze wyraźnie spadła popularność bram z przetłoczeniami kasetonowymi. Poszukiwane są te bez żadnych przetłoczeń lub z jak najmniejszą ich liczbą; bardzo popularne stały się bramy z szerokimi przetłoczeniami. Zainteresowaniem cieszą się też rozmaite designerskie aplikacje i intarsje, np. ze stali nierdzewnej czy drewna, które pozwalają na indywidualne ukształtowanie powierzchni bram.

Sterowanie bramą garażową

Powszechne dążenie do energooszczędności spowodowało, że obecnie produkujemy bramy o coraz grubszych blatach. Dodatkowo firma Hörmann od kilku lat proponuje swoim klientom ocieplanie ościeżnic. Oferowany przez nas zestaw ThermoFrame, niwelując mostki termiczne między ościeżnicą a murem garażu, dodatkowo podnosi izolacyjność cieplną bramy.

Olbrzymi postęp w dziedzinie elektroniki sprawił natomiast, że napędy elektryczne firmy Hörmann stały się niezwykle bezpieczne. Zarówno pod względem zabezpieczenia sygnału radiowego przed skopiowaniem (np. przez złodzieja), jak i pod względem bezpieczeństwa obsługi (brama zatrzymuje się natychmiast po natrafieniu na przeszkodę).

Stosowany od paru lat w naszych napędach system dwukierunkowego sterowania radiowego BiSecur daje też prawdziwy komfort użytkowania bramy: umożliwia zarówno sterowanie nią, jak i odczyt jej statusu, nawet wtedy, gdy znajduje się ona poza zasięgiem wzroku. Idąc z duchem czasów od niedawna oferujemy też specjalną aplikację BiSecur, która pozwala na wykonanie tych czynności za pomocą smartfona, także, gdy jesteśmy daleko od domu.

Wszystkie zmiany technologiczno-produktowe, które nastąpiły w firmie Hörmann w ostatnim dwudziestoleciu, z jednej strony wiążą się z rozwojem cywilizacyjnym, jaki miał miejsce w tym czasie i koniecznością odpowiedzi na postawione przez niego wyzwania. Z drugiej to efekt zmiany gustów, upodobań i mód.

 

 

 

Krzysztof Horała Prezes Hörmann Polska sp. z o.o. Krzysztof Horała
Prezes Hörmann Polska sp. z o.o.
Logotyp Hormann

 

 

 

 

aktualizacja: 2017-05-22

Zobacz też:

3 modele oczyszczaczy powietrza firmy Goclever
3 modele oczyszczaczy powietrza firmy Goclever Firma Goclever wprowadziła do oferty 3 modele oczyszczaczy powietrza, przeznaczonych do użytku ...
Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX
Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX 7 grudnia 2017, w Warszawie podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji rozdane zostały ...
Nowość MS więcej niż OKNA - elegancja aluminium w oknach z PVC
Nowość MS więcej niż OKNA - elegancja aluminium w oknach z PVC Firma MS więcej niż OKNA jako jedyny na polskim rynku producent prezentuje nowe okna z PVC, ...
Partner FAKRO - firma RESPILON - w finale Smogathonu
Partner FAKRO - firma RESPILON - w finale Smogathonu Znamy już zwycięzców wyłonionych z finalistów trzeciej edycji Smogathonu – konkursu ...
Najbardziej znane marki
Dachówki cementowe (betonowe) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2017

Niektórzy twierdzą, że remont się nigdy nie kończy. To znaczy - kończy się wtedy, gdy skończą się pieniądze na niego przewidziane. Jest w tym...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze