Budujemy Dom

VELUX: wysokiej jakości, energooszczędne rozwiązania dostępne dla wszystkich

Firma VELUX obecna jest w Polsce od ponad 27 lat i przez ten czas ugruntowała swoją pozycję na rynku, jako najsilniejsza marka w branży okien dachowych, ważny pracodawca i inwestor w kraju. Technologię i ofertę rozwijamy kierując się zasadą, by dostarczać klientom produkty użyteczne, pozwalające realizować ideę zrównoważonego budownictwa energooszczędnego - tworzące zdrowe i komfortowe warunki do życia we wnętrzach oraz pozytywnie wpływające na środowisko.

VELUX: wysokiej jakości, energooszczędne rozwiązania dostępne dla wszystkich

Jubileusz XX-lecia Budujemy Dom

Już 20 lat temu w ofercie firmy VELUX były okna standardowo wyposażone w elementy wentylacyjne, zapewniające wymianę powietrza. Wtedy nikt nie myślał o oknach z perspektywy akcesoriów - zmieniliśmy to, wprowadzając na rynek przesłony okienne, w tym markizy. Teraz wielu klientów kupuje okna wraz z roletami, które poprawiają komfort mieszkania na poddaszu.

W 2000 roku wprowadziliśmy okna o nowej konstrukcji oblachowań zewnętrznych, sposobie instalacji blisko 3 cm głębiej w dachu oraz konstrukcji szyb zespolonych, które na wiele lat ustanowiły standardy energooszczędności, estetyki oraz szybkości i pewności montażu. W 2002 roku wprowadziliśmy okna dachowe VELUX w świat technologii domów inteligentnych. Przełomem był system sterowania elektrycznego VELUX INTEGRA®, działający na zasadzie fal radiowych w protokole komunikacji io-homecontrol®.

Okno balkonowe Velux

Poszukując nowych sposobów doświetlania poddasza, w 2005 roku zaproponowaliśmy klientom dachowe świetliki tunelowe. Umożliwiają one doprowadzenie światła do pomieszczeń, w których nie można zamontować okien. W tym samym roku, firma VELUX jako pierwsza wprowadziła okna do płaskich dachów, tym samym tworząc tę kategorię na rynku. W 2017 roku poszerzyliśmy ofertę o wyjątkowy produkt - sferyczny moduł szklany z zakrzywionym szkłem, który doprowadza do pomieszczenia jeszcze więcej światła.

Ogromna zmiana technologiczna miała miejsce w 2013 roku, kiedy wprowadziliśmy do sprzedaży Nową Generację okien. Jednym z najbardziej przełomowych elementów nowej konstrukcji okien jest technologia ThermoTechnology™, polegająca na zastosowaniu wysokoizolacyjnego materiału do ocieplenia okna, przy jednoczesnym zwiększeniu powierzchni szyby nawet o 10%. Okna Nowej Generacji można montować o 4 cm głębiej w dachu, co zapewniło lepsze parametry izolacyjne, integrację z pokryciem dachowym i estetyczny wygląd.

Najnowsza zmiana technologiczno-produktowa miała miejsce w kwietniu 2017 roku. Do podstawowej oferty wprowadziliśmy energooszczędne okna trzyszybowe. Nowoczesny pakiet szybowy oferuje bardzo dobre parametry izolacyjne - współczynnik przenikalności cieplnej okna Uw =1,1 (W/m2·K). Okna już teraz spełniają wymagania zawarte w przepisach, które będą obowiązywały od 2021 roku. Specjalna konstrukcja szyby zapewnia wysoki stopień pozyskania darmowej energii słonecznej z otoczenia - współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g = 0,55. Wcześniej na zakup takich okien mogli pozwolić sobie tylko nieliczni inwestorzy. Zmieniliśmy to, by wysokiej jakości, energooszczędne rozwiązania były dostępne dla wszystkich.

Jakub Bogacz Dyrektor marketingu firmy VELUX Polska Jakub Bogacz
Dyrektor marketingu firmy VELUX Polska
Logotyp VELUX
aktualizacja: 2017-05-22
Najbardziej znane marki
Dachówki cementowe (betonowe) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 3/2018

Jakie są według Ciebie najważniejsze dylematy inwestora budującego dom? Takie pytanie zadaliśmy w ankiecie członkom naszego Klubu Budujących Dom...

Tylko 9,95 zł

Bramy Hörmann dają bezpieczeństwo i wysoką izolacyjność cieplną

Dwadzieścia lat temu w garażach królowały bramy uchylne. Był to wówczas najtańszy typ bramy, którą można było zautomatyzować. Wysokie ceny napędów powodowały jednak, że niewielu klientów korzystało z tego udogodnienia. W ciągu ostatnich dwudziestu lat napędy mocno staniały, co sprawiło, że stały się one bardzo popularne. Dziś prawie każda brama sprzedawana jest wraz z napędem.

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze