Budujemy Dom

Minione dwie dekady działalności Aquaphor charakteryzuje intensywny, obfitujący w szereg zmian rozwój

Od lat w asortymencie Aquaphor jest znaczna ilość produktów uznawanych przez specjalistów za nowości technologiczne. Własnością firmy jest ponad 70 patentów, opracowanych z myślą o najwyższym standardzie oczyszczania wody przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa dla środowiska oraz wysokiej opłacalności ekonomicznej.

Minione dwie dekady działalności Aquaphor charakteryzuje intensywny, obfitujący w szereg zmian rozwój

Jubileusz XX-lecia Budujemy DomMinione dwie dekady działalności Aquaphor charakteryzuje intensywny, obfitujący w szereg zmian rozwój. Z niewielkiego laboratorium w stanie Nowy York złożonego przez naukowych pracowników Columbia University i równocześnie entuzjastów krystalicznej wody, firma stała się jednym z wiodących graczy na światowym rynku filtracji. Obecnie własnością firmy są cztery zakłady produkcyjne rozlokowane w USA, Estonii oraz Rosji oraz centra badawcze rozmieszczone na całym świecie. Jednak te najważniejsze etapy rozwoju firmy wiążą się z konsekwentnym rozszerzaniem oferty oraz z rozwojem i doskonaleniem procesów technologicznych.

Obserwując rozwijający się rynek filtracji wody, firma Aquaphor, oferuje obecnie największy na rynku wybór filtrów, dostosowanych do zaspokojenia potrzeb szerokiej grupy użytkowników, niezależnie czy jest to niewielka kuchnia, domek, czy duży budynek z basenem lub zakład produkcji przemysłowej. Z roku na rok firma wprowadza produkty charakteryzujące się coraz to wyższą wydajnością, mniejszymi rozmiarami oraz atrakcyjnym wzornictwem.

20 lat temu ogólna świadomość dotycząca potrzeby filtrowania wody na potrzeby codziennego użytku w domu szybko wzrastała. Mieszkańcy polskich mieszkań i domków jednorodzinnych zdobywali wiedzę na temat znaczenia tego procesu. Wiedzieli już że czysta woda wpływa pozytywnie na ich zdrowie oraz przedłuża żywotność sprzętu AGD oraz urządzeń kotłowniczych. Wraz ze wzrostem świadomości pojawiały się nowe wymagania dotyczące cech użytkowych filtrów do wody. W tym czasie firma Aquaphor, od kilku lat posiadająca unikatową technologie wytwarzania włókien Aqualen, miała w swojej ofercie filtry nakranowe Modern, podzlewozmywakowe Faworyt oraz podróżne Universal, przeznaczone do użytkowania podczas biwaków lub w popularnych wtedy przyczepach campingowych.

W połowie lat 90. XX wieku w ofercie Aquaphor pojawiły się modułowe filtry Trio, składające się z 3 wymiennych bloków filtrujących, znanych z wcześniej produkowanych filtrów narurowych. Taka konstrukcja umożliwiła dostosowanie rodzaju wkładu do zindywidualizowanych wymagań oraz jakości wody w danym ujęciu. Był to również okres gdy w domach i fabrykach pojawiły się pierwsze filtry Odwróconej Osmozy, wcześniej wykorzystywane przez wojsko do pozyskiwania czystej wody w warunkach polowych. Firma Aquaphor w znacznym stopniu przyczyniła się również do popularyzacji tego typu urządzeń.

Na początku obecnego stulecia firma wprowadziła do swojej oferty filtry dzbankowe, charakteryzujące się najwyższą wydajnością na globalnym rynku. W ofercie pojawiły się również uniwersalne wkłady filtrujące B25 oraz Maxfor - obecnie najpopularniejszy produkt Aquaphor w polskich domach. Ponownie, dzięki zastosowaniu ulepszonej odmiany włókna Aqualen, miały one cechy innowacyjne. Do dnia dzisiejszego, jako jedyny producent, Aquaphor oferuje wielostopniową filtrację w standardowych wkładach oferowanych dla użytkowników dzbanków filtrujących. Aby wyprzedzić rynek firma wprowadza stopniowo do sprzedaży wkłady oparte na technologii kapilarnej oraz wykorzystującej dobroczynne właściwości jonów srebra.

10 lat temu rozpoczęto produkcji filtrów serii DWM – są to kompaktowe filtry Odwróconej Osmozy, posiadające zbiornik wodno-wodny. Ich instalacja i konserwacja są niezwykle proste, a małe wymiary umożliwiają użytkowanie nawet w niewielkich szafkach kuchennych. Najnowszy produkt tej serii DWM-203 jest ultra wydajnym systemem zawierającym dwie membrany oraz wbudowany moduł podwyższający ciśnienie. Równocześnie pojawiły się w ofercie Aquaphor niewielkich rozmiarów zmiękczacze wody A800 oraz A1000 oraz domowe stacje uzdatniania wody WaterBoss (A700 i A900) które działają kompleksowo. Równocześnie spełniają 3 funkcje: zmiękczają, odżelaziają i odmanganiają wodę, dzięki czemu zapobiegają tworzeniu się kamienia kotłowego i poprawiają jej jakość.

W ostatnim okresie zarówno systemy domowe jak i wysoce wydajne filtry serii Aquaphor Apro przeszły ewolucję w kierunku "inteligentnych systemów", dokonujących samoregulacji, których pracą można sterować również zdalnie z dowolnego miejsca na Ziemi za pośrednictwem internetu.

Marcin Grabowski Marcin Grabowski
Specjalista ds. Sprzedaży
Aquaphor Poland Sp. z o.o.
Aquaphor - logo
aktualizacja: 2017-06-06

Zobacz też:

3 modele oczyszczaczy powietrza firmy Goclever
3 modele oczyszczaczy powietrza firmy Goclever Firma Goclever wprowadziła do oferty 3 modele oczyszczaczy powietrza, przeznaczonych do użytku ...
Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX
Nagroda główna Supply Chain Designer 2017 dla firmy VELUX 7 grudnia 2017, w Warszawie podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji rozdane zostały ...
Nowość MS więcej niż OKNA - elegancja aluminium w oknach z PVC
Nowość MS więcej niż OKNA - elegancja aluminium w oknach z PVC Firma MS więcej niż OKNA jako jedyny na polskim rynku producent prezentuje nowe okna z PVC, ...
Partner FAKRO - firma RESPILON - w finale Smogathonu
Partner FAKRO - firma RESPILON - w finale Smogathonu Znamy już zwycięzców wyłonionych z finalistów trzeciej edycji Smogathonu – konkursu ...
Najbardziej znane marki
Dachówki cementowe (betonowe) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2017

Niektórzy twierdzą, że remont się nigdy nie kończy. To znaczy - kończy się wtedy, gdy skończą się pieniądze na niego przewidziane. Jest w tym...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze