Budujemy Dom

OPTEX: Nieustannie modernizujemy technologie wykorzystywane w elektronicznych systemach zabezpieczeń

Na podstawie wyników badań CBOS oraz statystyk, mówiących o malejącej liczbie przestępstw w Polsce, można stwierdzić, że Polacy czują się coraz bardziej bezpieczni. Duży wpływ na ten stan rzeczy ma rozwój technologii stosowanych w elektronicznych systemach zabezpieczeń oraz coraz większa dostępność tego typu urządzeń. Czujniki systemów alarmowych są ukrytą podstawą naszego bezpieczeństwa i komfortu. Nie zauważamy ich, ale towarzyszą nam w codziennym życiu.

OPTEX: Nieustannie modernizujemy technologie wykorzystywane w elektronicznych systemach zabezpieczeń

Jubileusz XX-lecia Budujemy DomWiele zmieniło się od czasów, gdy tylko nieliczne osoby indywidualne mogły pozwolić sobie na montaż systemów alarmowych, a komfort ich użytkowania pozostawiał wiele do życzenia. Ogromny rozwój technologii stosowanych w swoich produktach odnotowuje także firma OPTEX, która jest niewątpliwym liderem technologicznym tej branży. Nieustannie modernizujemy technologie wykorzystywane w elektronicznych systemach zabezpieczeń, takie jak: pasywna i aktywna podczerwień, PIR, mikrofala.

Dzięki temu możliwy był spadek cen czujek ruchu przy jednoczesnej poprawie jakości i skuteczności wykrywania. Stosuje się w nich coraz lepsze algorytmy detekcji, eliminujące zjawiska niepożądane, takie jak fałszywe alarmy pochodzące od ogrzewania podłogowego czy kominka. Bardziej popularne stały się również rozwiązania zewnętrzne, które dają możliwość wykrycia intruza jeszcze przed tym, jak wtargnie on do pomieszczenia. Systemy alarmowe stają się coraz bardziej niezawodne, przy jednoczesnym braku konieczności ograniczenia komfortu mieszkania we własnym domu.

Firma OPTEX słucha opinii swoich użytkowników, co skutkuje coraz lepszym dopasowywaniem oferowanych produktów do ich potrzeb. Materiały stosowane do produkcji obudowy czujek zostały tak zmodyfikowane, aby nie ulegały odbarwieniu pod wpływem promieniowania UV i zmiany temperatury. Istotna zmiana nastąpiła również w podejściu do wyglądu urządzeń wykorzystywanych w systemach alarmowych. Na początku miały one za zadanie jedynie zabezpieczać.

Nowe generacje produktów tworzone są we współpracy z uznanymi biurami projektowymi zajmującymi się wzornictwem przemysłowym. Chcemy być kojarzeni nie tylko z zaawansowaną i niezawodną technologią, ale także ciekawym designem. Wszystko po to, aby sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów. Zwiększając liczbę fabryk, wciąż podnosząc jakość produktów oraz ulepszając procesy logistyczne czynimy nasze produkty w coraz większym stopniu dostępnymi dla użytkowników. Poza tym poprzez rozwój nowych technologii pomagamy budować dla nich bardziej przyjazną przestrzeń życiową.

Najpopularniejsza czujka: stara generacja-VX-402 Najpopularniejsza czujka: nowa generacja VXS
a) b)
Najpopularniejsze czujki zewnętrzne na świecie (a) stara generacja-VX-402 (b) nowa generacja VXS.

Najnowszy trend technologiczny wykorzystywany w naszych produktach, opiera się na skanowaniu terenu przy pomocy wiązki laserowej. Takie rozwiązania prezentują produkty REDSCAN mini (RLS- 2020) oraz REDSCAN (RLS-3060). Szczególnie REDSCAN mini ze względu na niewielkie rozmiary oraz elastyczność montażu może być stosowany zarówno w obiektach komercyjnych, jak i rezydencjonalnych do ochrony ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz sufitów.

Uważam, że przyszłość systemów zabezpieczeń stosowanych w domach i mieszkaniach będzie należała do czujników podłączonych bezpośrednio do sieci Internet oraz rozwiązań opartych na niskokosztowym przesyle danych GSM. To, co dziś wydaje się naukową fikcją lub niebotycznie drogim rozwiązaniem zarezerwowanym dla rakiet kosmicznych, za chwilę będzie dostępne w systemach, które użytkownik będzie instalował samodzielnie w domu. Nieodległą przyszłością są systemy oparte na algorytmach sztucznej inteligencji.

Warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej zaawansowany system informatyczny służy jedynie do zbierania i analizy danych pochodzących z otoczenia realizowanych przez czujniki. Dlatego wysoka jakość detekcji wciąż będzie miała pierwszorzędne znaczenie w budowaniu wiarygodności systemów zabezpieczeń.

Jacek Wójcik Jacek Wójcik
Dyrektor Obsługi Klienta
Optex Security Sp. z o.o.
Optex - logo
aktualizacja: 2017-06-06
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców ...
CEMEX Building Award 2017 dla Tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku
CEMEX Building Award 2017 dla Tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku, przy budowie którego wykorzystano produkty CEMEX, otrzymał ...
Budvar Centrum - wyróżniona za jakość i wizerunek
Budvar Centrum - wyróżniona za jakość i wizerunek Znak Jakości Home Zone i tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki to nagrody przyznawane przez ...
Polska premiera programu VECTORWORKS 2018
Polska premiera programu VECTORWORKS 2018 W środę, 22 listopada 2017 roku odbyła się polska premiera programu VECTORWORKS 2018 - ...
Najbardziej znane marki
Dachówki cementowe (betonowe) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2017

Niektórzy twierdzą, że remont się nigdy nie kończy. To znaczy - kończy się wtedy, gdy skończą się pieniądze na niego przewidziane. Jest w tym...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze