Budujemy Dom

Wienerberger: Stale chcemy się rozwijać i wyznaczać trendy - nie tylko na polskim rynku

Historia firmy Wienerberger w Polsce rozpoczęła się w 1995 roku od zakupu i całkowitej modernizacji cegielni w Lęborku, gdzie uruchomiliśmy produkcję pustaków Porotherm. Od tego momentu minęły już ponad dwie dekady, a Wienerberger wciąż wyznacza standardy na polskim rynku ceramiki budowlanej i edukuje kolejne pokolenia profesjonalistów.

Wienerberger: Stale chcemy się rozwijać i wyznaczać trendy - nie tylko na polskim rynku

 

Jubileusz XX-lecia Budujemy Dom Od samego początku działalności firmy Wienerberger na rynku polskim bardzo intensywnie rozwijaliśmy się, zwiększając swoje moce produkcyjne i konsekwentnie budując pozycję technologicznego lidera jakości. Z pewnością mieliśmy swój skromny udział w rozwoju polskiego rynku materiałów budowlanych, gdy jako pierwsi wprowadziliśmy pustaki poryzowane, łączone na pióro i wpust (czyli bez zaprawy w spoinie pionowej). Technologia poryzacji, (w której do gliny dodaje się pył drzewny, spalający się w procesie wypału w piecach rozgrzanych do 1000°C i, tym samym, tworzą się wypełnione powietrzem mikropory) wówczas była rewolucyjna, obecnie w produkcji ceramicznych pustaków ściennych stała się już standardem.


Realizując naszą strategię rozwoju, nieustannie inwestujemy w nowe zakłady, technologię i rozwijamy sieć dystrybucji. Od momentu wprowadzenia firmy na polski rynek, portfolio Wienerberger wzbogaciło się o markę cegieł klinkierowych Terca, następnie po zakupie w 2004 roku pakietu udziałów w firmie Koramic, uzupełnieniem ceramicznej oferty stała się marka dachówek.

REWOLUCJA W MUROWANIU - POROTHERM DRYFIX

Na 2010 rok przypada kolejna, szczególnie istotna z punktu widzenia branży budowlanej nowość – Wienerberger wprowadził do portfolio unikalne na rynku rozwiązanie – Porotherm Dryfix, system łączenia ceramicznych, specjalnie szlifowanych pustaków na suchą, cienkowarstwową zaprawę. Rozwiązanie to, lekkie, szybkie i „czyste” w pewnym sensie zrewolucjonizowało dotychczasowe myślenie o budowie domu i dziś jest coraz chętniej wybierane przez polskich inwestorów. Tym samym umocniliśmy pozycję lidera innowacji i najwyższej jakości. Ostatnio wprowadzony produkt – pustak Porotherm T ze zintegrowaną warstwą ocieplenia z wełny mineralnej to swoista kropka nad i rozwiązań do budowy ścian o najwyższych parametrach termoizolacyjnych i wyraz naszej troski nie tylko o komfort zamieszkania, ale i trwałość rozwiązań, które proponujemy.

POROTHERM DRYFIX

Nie ukrywamy, że stale chcemy się rozwijać i wyznaczać trendy nie tylko na polskim rynku, dlatego pracujemy nad udoskonalaniem naszych produktów i wciąż podnosimy sobie poprzeczkę. Wśród oferowanych do wznoszenia ścian rozwiązań już dziś proponujemy takie, których parametry izolacyjności termicznej z wyprzedzeniem spełniają wymogi Unii Europejskiej oraz budownictwa energooszczędnego. Inwestujemy w kapitał ludzki, stale podnosząc nasze kompetencje. Pracujemy nie tylko nad rozwojem technologii, ale też dbamy o bezpieczeństwo i warunki pracy w naszych zakładach. Wpływ firmy na rozwój branży odczuwalny jest także w wymiarze regionalnym – od ponad 20 lat Wienerberger tworzy miejsca pracy, obecnie zatrudniając prawie 800 osób w siedzibie głównej i 12 zakładach produkcyjnych w całej Polsce.

Pustak Porotherm

NOWOCZESNA KOMUNIKACJA Z KLIENTAMI

W naszej firmie priorytetem są przede wszystkim potrzeby oraz komfort klienta i to na nich skupiamy się tworząc portfolio naszych produktów i pracując nad rozwojem technologii. W skład oferty firmy wchodzą kompleksowe rozwiązania do budowy całego domu z naturalnych materiałów ceramicznych: od ścian, przez stropy i elewację, aż po ceramiczny dach. Aby ułatwić klientom proces budowy i umożliwić osiągnięcie najlepszych efektów, dostarczamy inwestorom i wykonawcom pełne systemowe rozwiązania dzieląc się z klientami naszą wiedzą i doświadczeniem. Kilka lat temu stworzyliśmy Budogram – innowacyjną platformę, na której społeczność osób planujących budowę domu bądź będących w trakcie budowy ma możliwość wymiany doświadczeń i zasięgania opinii czy porad. Co istotne, Budogram umożliwia inwestorom komunikację między sobą, a nie tylko z naszą firmą.

SZKOLENIA DLA PROFESJONALISTÓW

Wienerberger od lat angażuje się też w szkolenia dla profesjonalistów, których celem jest podniesienie kompetencji zarówno murarzy, jak i dekarzy, a tym samym zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa budującym inwestorom a potem mieszkańcom. Każdy klient może korzystać z bezpłatnej pomocy Doradców Technicznych, którzy służą profesjonalną wiedzą, a także wspierają inwestorów na placach budowy w całej Polsce.

Produkcja pustaków w zakładzie Wienerberger
Produkcja pustaków w zakładzie Wienerberger

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ I TRWAŁOŚĆ ARCHITEKTURY CERAMICZNEJ

Od dawna wspieramy również rozwój architektury ceramicznej w Polsce i za granicą. Już od ponad 13 lat, Wienerberger organizuje Brick Award, międzynarodowy konkurs wyróżniający obiekty o niebanalnej architekturze, w których zastosowano materiały ceramiczne. By wspierać promocję polskiej architektury i polskich architektów zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej stworzyliśmy lokalną edycję tej inicjatywy, w tym roku już po raz trzeci wręczaliśmy nagrody polskim architektom. Co istotne, wykorzystanie produktów z oferty Wienerberger nigdy nie było i nie jest warunkiem koniecznym do spełnienia przez uczestników konkursu, a przedstawiciele Wienerberger nie uczestniczą w wyborze laureatów, czym dajemy wyraz naszej dbałości o najwyższą jakość i trwałość architektury ceramicznej.

Patrząc z perspektywy czasu, to właśnie połączenie innowacyjnych technologii, wierność dwustuletniej tradycji całej firmy i zaangażowanie w ciągły rozwój, pozwoliło firmie Wienerberger wypracować i utrzymać status wiodącego producenta ceramiki budowlanej w Polsce, który z firmy o zasięgu lokalnym stał się dziś firmą dostarczającą kompleksowe rozwiązania do budowy domu inwestorom w każdym zakątku Polski.

Mirosław Jaroszewicz Mirosław Jaroszewicz
Członek Zarządu
firmy Wienerberger
Wienerberger - logo
aktualizacja: 2017-06-06
Najbardziej znane marki
Dachówki cementowe (betonowe) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 3/2018

Jakie są według Ciebie najważniejsze dylematy inwestora budującego dom? Takie pytanie zadaliśmy w ankiecie członkom naszego Klubu Budujących Dom...

Tylko 9,95 zł

OPTEX: Nieustannie modernizujemy technologie wykorzystywane w elektronicznych systemach zabezpieczeń

Na podstawie wyników badań CBOS oraz statystyk, mówiących o malejącej liczbie przestępstw w Polsce, można stwierdzić, że Polacy czują się coraz bardziej bezpieczni. Duży wpływ na ten stan rzeczy ma rozwój technologii stosowanych w elektronicznych systemach zabezpieczeń oraz coraz większa dostępność tego typu urządzeń. Czujniki systemów alarmowych są ukrytą podstawą naszego bezpieczeństwa i komfortu. Nie zauważamy ich, ale towarzyszą nam w codziennym życiu.

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze