Budujemy Dom

TOPVAC: Zmiany w systemie centralnego odkurzania na przestrzeni 20 lat

Artykuł na: 4-5 minut

Pierwsze instalacje systemu centralnego odkurzania powstawały na bazie materiałów przeznaczonych do instalacji kanalizacyjnej, jednak dynamiczny rozwój tego systemu w minionym 20-leciu sprawił, że nie mamy problemu z dostępem do typowych materiałów instalacyjnych, urządzeń oraz akcesoriów do systemu centralnego odkurzania.

TOPVAC: Zmiany w systemie centralnego odkurzania na przestrzeni 20 lat

Jubileusz XX-lecia Budujemy Dom

Obecnie producenci prześcigają się w podnoszeniu jakości swoich wyrobów. Bardzo dobrym przykładem jest niedawno wprowadzona na rynek dwuwarstwowa rura produkcji kanadyjskiej ze specjalnie zastosowaną wewnątrz powłoką zapobiegającą elektryzowaniu się instalacji. Podwójna ściana zwiększa wytrzymałość rury na uszkodzenia mechaniczne podczas prac budowlanych, ma właściwości niskoszumowe oraz znacznie wydłuża czas eksploatacji systemu.

 

Niezmiennie od wielu lat jednym z istotnych elementów wpływających na niezawodność pracy odkurzacza oraz komfort czyszczenia jednostki centralnej jest odpowiednia filtracja. Cofając się w przeszłość dostępne były różne rodzaje filtracji.

 

Jedną z nich był tzw. "worek odwrócony", który miał być samoczyszczący, ale rozwiązanie to nie do końca było skuteczne. Dlatego kanadyjski producent marki Duovac i Husky z ponad 50-letnim doświadczeniem zaproponował skuteczny system podwójnej filtracji polegający na zastosowaniu nowoczesnego filtra materiałowego DuoFib Velcro oraz cyklonu lub możliwość wykorzystania wielowarstwowego antyalergicznego worka jednorazowego. Skuteczna filtracja to podstawa, dlatego odkurzacze Duovac jako jedyna marka na rynku posiada 25-letnią gwarancję.

Nowoczesny filtr materiałowy DuoFib Velcro

Pisząc o zmianach w dziedzinie odkurzaczy centralnych nie można pominąć systemu HAH – węża ukrytego w ścianie. Dzięki specjalnie wykonanej instalacji wąż chowany jest w rurociągu. Kiedy chcemy odkurzać wyciągamy odpowiednią ilość węża, blokujemy go, montujemy rączkę i zaczynamy sprzątać. Po skończonej pracy wąż zostaje samoczynnie wciągnięty do instalacji.

 

System centralnego odkurzania to nie tylko sprzątania na sucho, marka Husky dla wygody użytkownika stworzyła modele z funkcją sprzątania na mokro Pro Automatic. Odkurzacze te wyposażone zostały w automatyczny odpływ do kanalizacji oraz przyłącze wody. Dzięki temu, po skończonej pracy, urządzenie samo pozbywa się zanieczyszczeń oraz czyści zbiornik za pomocą strumienia wody.

System centralnego odkurzania to nie tylko sprzątania na sucho, marka Husky dla wygody użytkownika stworzyła modele z funkcją sprzątania na mokro Pro Automatic

Kolejnym bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie systemu bezprzewodowego BW. System bezprzewodowy gwarantuje nam sprawne działanie odkurzacza bez konieczności rozkładania przewodów w trakcie montażu instalacji. Specjalny odbiornik BW współpracuje ze wszystkimi jednostkami centralnymi. System ten często wykorzystywany jest jako alternatywa do różnego rodzaju uszkodzeń przewodów sterujących.

Specjalny odbiornik BW współpracuje ze wszystkimi jednostkami centralnymi.

Temat systemu centralnego odkurzania rozwija się z zawrotną szybkością. Producenci dążą do ciągłego udoskonalania systemu, tak aby dawał użytkownikom jak największą satysfakcję. Życzymy wszystkim naszym klientom, aby sprzątanie było dla nich samą przyjemnością.

Joanna Urbaniak Joanna Urbaniak
Specjalista ds. marketingu
TOPVAC
TOPVAC - logo
aktualizacja: 2017-07-12
Najbardziej znane marki
Dachówki cementowe (betonowe) - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Bramy garażowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 4/2018

Tematem przewodnim tego numeru jest wybór pompy ciepła. Jak co roku prezentujemy Państwu przegląd tych urządzeń. To tabelaryczne zestawienie pomp...

Tylko 9,95 zł

METAL-FACH Technika Grzewcza: Kotły z automatycznym podawaniem paliwa stały się priorytetem produkcji

METAL-FACH Technika Grzewcza jest polską, dynamicznie rozwijającą się firmą produkującą kotły centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Przedsiębiorstwo działa na rynku od 1989 roku, co daje na dzień dzisiejszy 28 lat doświadczenia.

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze