Budujemy Dom
Instalacje / Kolektory słoneczne / Aktualności

Nowa linia kolektorów Immergas

Immergas Polska wprowadził na rynek nową linię kolektorów słonecznych. Najwyższej jakości produkty wykonane w oparciu o nowoczesną technologię dostępne są w sprzedaży od marca 2011 roku.

Kolektor płaski harfowy firmy ImmergasKolektory posiadają certyfikat jakości Solar Keymark, który jest jednym z warunków otrzymania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowa oferta uwzględnia zarówno kolektory płaskie jak również próżniowe.

Jednym z głównych elementów  wyróżniających nowe kolektory płaskie, to światowej jakości absorber eta plus firmy BLUETEC. Nie bez znaczenia jest również zmieniona obudowa kolektorów, którą wykonano ze specjalnie zaprojektowanego i opatentowanego profilu aluminiowego. Rama utworzona została z jednego odpowiednio wygiętego fragmentu, zapewniającego właściwą sztywność, szczelność jak również wentylację.

Dzięki odpowiedniemu umocowaniu pryzmatycznej, wysoko przepuszczalnej szyby solarnej o grubości 4mm, nowe kolektory wykazują niezwykłą odporność na działanie czynników zewnętrznych. Wszystkie zastosowane przy produkcji kolektorów technologie podnoszą ich sprawność optyczną do 82,9%.

W ofercie Immergas możemy wyróżnić trzy podstawowe typy kolektorów płaskich:

 • Immergas EP   - Kolektor płaski z harfą dzieloną
 • Immergas EPM  - Kolektor płaski meander
 • Immergas EPMH  - Kolektor płaski meander poziomy

Kolektor płaski rurowy firmy ImmergasWraz z nowymi kolektorami płaskimi, Immergas wprowadza również unowocześnione kolektory próżniowe. Do ich produkcji wykorzystana została technologia heat-pipe, która gwarantuje bardzo dobrą izolacją cieplną i wysoką efektywnością.

Ponieważ każda rura solarna stanowi niezależny układ, kolejną zaletą tego typu kolektorów jest ich bardzo prosty montaż, który rozpoczynamy od zainstalowania skrzynki kolektora na dachu a następnie zamontowania poszczególnych rur.

Ten rodzaj kolektorów szczególnie dobrze sprawdza się w okresach słabszego nasłonecznienia, kiedy to ilość energii słonecznej docierająca do ziemi jest zdecydowanie mniejsza przy jednoczesnych niskich temperaturach otoczenia.
Wśród kolektorów próżniowych wyróżniamy 3 podstawowe typy:

 • EV 3,3 – 18 rurowy,
 • EV 3,6 – 22 rurowy,
 • EV 4,9 – 30 rurowy.

Wprowadzając na rynek nowe kolektory słoneczne, firma Immergas przygotowała propozycje zestawów o nazwie ImmerSole, uwzględniających pozostałe urządzania niezbędne do stworzenia wydajnego i energooszczędnego systemu grzewczego.  Duża różnorodność i uniwersalność powyższych zestawów, pozwala na dostosowanie systemu solarnego do praktycznie każdego rodzaju instalacji grzewczej. Przy odpowiednim połączeniu komponentów systemu, możemy wykorzystać darmowe źródło energii do ogrzania nie tylko wody użytkowej, ale również do wspomagania ogrzewania centralnego.

We wszystkich zestawach ImmerSole zastosowany został nowoczesny system INOX Elastic, zabezpieczający kolektory przed skutkami wydłużeń termicznych. Podwójna grupa pompowa, będąca standardowym wyposażeniem  zestawów ImmerSole zawiera separator powietrza, który zapewnia odpowietrzania w sposób ciągły.

Kolektor płaski harfowy firmy ImmergasZe względu na zastosowany kolektor słoneczny, zestawy solarne ImmerSole dzielimy na dwie grupy:

1. ImmerSole SUPER z kolektorami płaskimi
 • EP – kolektor płaski z harfą dzieloną,
 • EPM – kolektor płaski meander,
 • EPMH – kolektor płaski meander poziomy
2. ImmerSole HEAT-PIPE z kolektorami próżniowymi
 • EV 3,3 – 18 rurowy,
 • EV 3,6 – 22 rurowy,
 • EV 4,9 – 30 rurowy.

Przykład standardowego zestawu Immersole:

 1. kolektory słoneczne
 2. zasobnik solarny
 3. regulator solarny
 4. grupa pompowa z separatorem powietrza
 5. solarne naczynie przeponowe wraz z elementami przyłączeniowymi
 6. płyn solarny o niskiej temperaturze zamarzania (-28°C)
 7. elastyczny system łączeniowy INOX Elastic 


Firma powiązana: Immergas
aktualizacja: 2011-03-08

Dodaj komentarz

Zobacz też:

4 kroki do instalacji fotowoltaicznej
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej Zużycie energii elektrycznej w nowych energooszczędnych budynkach stanowi coraz większą część ich bilansów energetycznych. Jest to wynikiem ...
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10 Firma Hewalex z Czechowic-Dziedzic jest jednym z prekursorów rozwoju branży OZE w Polsce. Jako pierwsza w kraju zaczęła seryjną produkcję ...
Inisol Power Set - panele fotowoltaiczne marki De Dietrich
Inisol Power Set - panele fotowoltaiczne marki De Dietrich Produkcja własnej energii elektrycznej z przydomowej instalacji fotowoltaicznej to wygoda i możliwość uniezależnienia się od sieci energetycznej. ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze