Budujemy Dom

Nowe zespoły pompowo-sterownicze Hewalex

Artykuł na: 2-3 minuty
W marcu 2012r., firma Hewalex wprowadziła do oferty nowe zespoły sterowniczo-pompowe ZPS 18e-01 oraz ZPS 18a-01. Zastępują one dotychczas znane z oferty zespoły ZPS 6-01 i ZPS 16-01.

Nowe zespoły pompowo-sterownicze HewalexW ofercie pozostaje zespół ZPS 28-01 oferowany z nową wersją sterownika G422-P04. Nowe zespoły sterowniczo-pompowe wprowadzają szereg innowacyjnych rozwiązań, wyróżniających je na rynku.

 

Kompaktowa budowa zespołów stanowi ich niezmienną zaletę w postaci szybkiego i dogodnego montażu gotowego, w pełni okablowanego urządzenia. Zabudowa zespołu w najniższym punkcie instalacji, a także 2 zawory spustowe w standardzie pozwalają na sprawne napełnianie, opróżnianie oraz płukanie instalacji.

Zespół ZPS 18e-01 jako pierwszy na rynku wprowadza w standardzie elektroniczny pomiar natężenia przepływu czynnika grzewczego, zamiast typowego rotametru. Umożliwia to precyzyjny odczyt chwilowego natężenia przepływu i odczyt wydajności cieplnej kolektora słonecznego bezpośrednio na ekranie sterownika. Ponadto elektroniczny pomiar przepływu pozwala na dokładniejsze bilansowanie uzysków ciepła, także przy zmiennej wydajności pompy obiegowej. Przepływomierz elektroniczny w sposób wizualny wskazuje istnienie lub brak przepływu.

 

Niedomagania są szybko sygnalizowane przez sterownik. Integralnie wbudowany sterownik G422-P01 w oparciu o dostarczane standardowo 4 czujniki temperatury, umożliwia obsługę przynajmniej 17 wariantów instalacji słonecznej.

 

Nowością rynkową, pierwszą tego typu, jest zespół ZPS 18a-01 eliminujący typowe podzespoły wykonane z mosiądzu. W ich miejsce wprowadzono elementy ze stali nierdzewnej lub niklowane, co pozwala na zastosowanie zespołu również w połączeniu z kolektorami, posiadającymi absorbery aluminiowe wraz z aluminiowym orurowaniem: KS2000 TP Am / TLP Am.

Zespół ZPS 18a-01 w oparciu o sterownik G425-P01 wprowadza całkowicie nowy standard regulacji pracy instalacji słonecznej oparty o pomiar 3-ech temperatur. Innowacją jest pomiar temperatury na wejściu i wyjściu wężownicy podgrzewacza wody użytkowej. Natężenie przepływu optymalizowane jest automatycznie tak aby maksymalnie wykorzystać ciepło z kolektorów słonecznych.

 

Specjalna wersja pompy obiegowej WILO 15/6-PR przy standardowej cenie zakupu pozwala na płynną regulację wydajności w całym zakresie 3-ech stopni pracy (przełączanych automatycznie).

 

Firma powiązana: Hewalex
aktualizacja: 2012-12-09

Dodaj komentarz

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV
Systemy fotowoltaiczne NIBE PV Systemy fotowoltaiczne NIBE PV to kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, jakim jest promieniowanie słoneczne.
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej Zużycie energii elektrycznej w nowych energooszczędnych budynkach stanowi coraz większą część ich bilansów energetycznych. Jest to wynikiem ...
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10 Firma Hewalex z Czechowic-Dziedzic jest jednym z prekursorów rozwoju branży OZE w Polsce. Jako pierwsza w kraju zaczęła seryjną produkcję ...
polecane produkty i technologie

Zalety systemów solarnych - ekonomia, ekologia

Odpowiednio zaprojektowany układ solarny daje oszczędności w zużyciu paliwa do produkcji ciepłej wody użytkowej, ale też możliwość wspomagania instalacji C.O. i podgrzewania wody w basenach. Instalacja solarna w domu jednorodzinnym pozwala też zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Zobacz, które systemy solarne są teraz dostępne w promocji.

Budujemy Dom 7-8/2018

W tym wydaniu opisujemy zagadnienia związane z budową oszczędnego domu. Są to: przegrody zewnętrzne, wentylacja, ogrzewanie, kolektory słoneczne...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze