Budujemy Dom

Zalety systemów solarnych - ekonomia, ekologia ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Artykuł na: 4-5 minut

Odpowiednio zaprojektowany układ solarny daje oszczędności w zużyciu paliwa do produkcji ciepłej wody użytkowej, ale też możliwość wspomagania instalacji C.O. i podgrzewania wody w basenach. Instalacja solarna w domu jednorodzinnym pozwala też zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Zobacz, które systemy solarne są teraz dostępne w promocji.

Zalety systemów solarnych - ekonomia, ekologia

Wpuść słońce do domu

Energię promieniowania słonecznego możemy wykorzystać do:

 • Podgrzewania ciepłej wody użytkowej.
 • Odgrzewania wody w basenach.
 • Wspomagania niskotemperaturowych instalacji centralnego ogrzewania, wielu innych zastosowań wymagających dostarczania ciepła.

Najpopularniejszym sposobem wykorzystywania energii słonecznej jest podgrzewanie ciepłej wody użytkowej (c.w.u.). Prawidłowo dobrany system solarny powinien w miesiącach letnich zapewnić nam pokrycie energii na podgrzanie ciepłej wody użytkowej w granicach 85-95 %, co pozwoli nam na szybki zwrot poniesionych kosztów na zakup i montaż zestawu solarnego.

Skorzystaj z niższych cen

Kup gotowe rozwiązania solarne, korzystaj ze słońca i oszczędź! Produkty z poniższego zestawienia, od 23.04.2018 do 31.08.2018, dostępne są w obniżonej cenie katalogowej.

HERCULES SOLAR

Hercules Solar to innowacyjne i zaawansowane technologicznie urządzenie zapewniające oszczędność energii, komfort użytkowania i dbałość o środowisko naturalne.

Kocioł ma grupę pompową do obsługi kolektorów słonecznych, naczynie przeponowe do instalacji solarnej, naczynie przeponowe c.o., naczynie przeponowe c.w.u. oraz sprzęgło hydrauliczne.

Wbudowany zasobnik o pojemności 200 litrów, wykonany ze stali nierdzewnej z dwoma podwójnie zwiniętymi wężownicami, to rozwiązanie zapewniające komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, nawet przy korzystaniu z tak wymagających urządzeń, jak bicze wodne, deszczownice czy wanny z masażem.

Hercules Solar - oszczędzasz 1000 zł

ZESTAWY Z KOTŁEM KONDENSACYJNYM

Rozwiązania składające się z kolektorów słonecznych płaskich lub próżniowych, połączonych ze stojącym kotłem kondensacyjnym, przystosowanym do obsługi kolektorów i wyposażonym w zasobnik o pojemności 200 litrów.

Zestawy z kotłem Hercules Solar nie występują w podstawowej ofercie i są dostępne jedynie w niniejszej promocji. Kupując zestaw, oszczędzisz 9-10% w porównaniu do zakupu pojedynczych elementów.

ZESTAWY SOLARNE

Bogata oferta kolektorów to także zestawy z zasobnikiem dwuwężownicowym o pojemności od 200 do 300 litrów lub pakiet kolektorów wraz z dodatkowym osprzętem, pozwalający na zbudowanie rozległej instalacji solarnej, pokrywających zapotrzebowanie na c.w.u. domków jednorodzinnych.

Promocja obowiązuje od 23 kwietnia do 31 sierpnia br. lub wyczerpania elementów objętych promocją.

Zalety systemów solarnych

Duża liczba produktów - w ofercie Immergas znajduje się duża liczba kolektorów słonecznych, zarówno płaskich, jak i próżniowych. Dzięki temu bez problemu dobierzesz odpowiednie rozwiązanie do Twoich potrzeb.

 • Gwarancja jakości - kolektory słoneczne Immergas produkowane są z najwyższej jakości materiałów, co pozwala na ich wydajną i bezawaryjną pracę przez długie lata.
 • 10 lat gwarancji - 10-letnia gwarancja na zachowanie parametrów technicznych, potwierdza jakość wykonania kolektorów słonecznych. W zestawach taką gwarancją objęte są jedynie kolektory.
 • Kompletna oferta - oferta Immergas to nie tylko kolektory słoneczne, ale też wszystkie elementy potrzebne do wykonania instalacji solarnej, tj.: systemy mocowań, naczynia przeponowe, grupy pompowe, rotametry, zasobniki czy regulatory. Kompletny system pochodzący od jednego producenta gwarantuje jakość i niezawodność na długie lata.
 • Ekonomia - systemy solarne wykorzystują darmową energię ze słońca do podgrzania ciepłej wody użytkowej. Prawidłowo dobrany system solarny powinien w miesiącach letnich pokryć 85%-95% zapotrzebowania na pogrzanie wody użytkowej (średniorocznie około 60%).
 • Ekologia - dzięki wykorzystaniu energii słonecznej kolektory słoneczne są przyjazne dla środowiska naturalnego.

System solarny w domu jednorodzinnym

Dowiedz się więcej na www.immergas.pl.

Logo Immergas Immergas
ul. Dostawcza 3a
93-231 Łódź
Tel. 42 649 36 00
biuro@immergas.pl
immergas@immergas.pl
www.immergas.pl 
aktualizacja: 2018-05-29
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".