Budujemy Dom
Instalacje / Kolektory słoneczne / Aktualności

Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10

Artykuł na: minutę

Firma Hewalex z Czechowic-Dziedzic jest jednym z prekursorów rozwoju branży OZE w Polsce. Jako pierwsza w kraju zaczęła seryjną produkcję kolektorów słonecznych już ponad 25 lat temu.

Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10

Niemal cała produkcja w pierwszych latach funkcjonowania firmy była przeznaczona na rynki Europy Zachodniej. Dzisiaj wyroby Hewalex znane są w ponad 40 krajach, a cała oferta obejmuje 3 segmenty urządzeń: instalacje solarne, fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Wszystkie z nich są związane z energią odnawialną, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza i do obniżania kosztów eksploatacji budynków. 

 

Uznaniem dla jakości produktów jest ostatnie zestawienie SOLRICO największych producentów kolektorów płaskich. Firma Hewalex jako jedyna z Polski została odnotowana w światowym TOP10 producentów, znajdując miejsce wśród wielu znanych globalnych marek.

 

Niewątpliwie przyczyniły się do tego takie cechy jak wysoka efektywność energetyczna w korzystnej cenie zakupu, funkcjonalność montażu i obsługi, a także przyjazne dla użytkownika długoletnie i przejrzyste warunki gwarancji.

Firma powiązana: Hewalex
aktualizacja: 2017-05-11

Dodaj komentarz

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV
Systemy fotowoltaiczne NIBE PV Systemy fotowoltaiczne NIBE PV to kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, jakim jest promieniowanie słoneczne.
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej Zużycie energii elektrycznej w nowych energooszczędnych budynkach stanowi coraz większą część ich bilansów energetycznych. Jest to wynikiem ...
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10 Firma Hewalex z Czechowic-Dziedzic jest jednym z prekursorów rozwoju branży OZE w Polsce. Jako pierwsza w kraju zaczęła seryjną produkcję ...

Ring: 5 różnic między kolektorami słonecznymi a panelami fotowoltaicznymi

Budowanie domu to w dużej mierze sztuka dokonywania wyborów. Tym razem w naszym ringu zestawiamy dwa sposoby pozyskiwania energii odnawialnej – kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. Różni je wiele, to zupełnie inne systemy. Łączy je jednak uzależnienie ilości uzyskiwanej energii od intensywności promieniowania słonecznego.

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze