Budujemy Dom

Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10

Artykuł na: minutę

Firma Hewalex z Czechowic-Dziedzic jest jednym z prekursorów rozwoju branży OZE w Polsce. Jako pierwsza w kraju zaczęła seryjną produkcję kolektorów słonecznych już ponad 25 lat temu.

Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10

Niemal cała produkcja w pierwszych latach funkcjonowania firmy była przeznaczona na rynki Europy Zachodniej. Dzisiaj wyroby Hewalex znane są w ponad 40 krajach, a cała oferta obejmuje 3 segmenty urządzeń: instalacje solarne, fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Wszystkie z nich są związane z energią odnawialną, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza i do obniżania kosztów eksploatacji budynków. 

 

Uznaniem dla jakości produktów jest ostatnie zestawienie SOLRICO największych producentów kolektorów płaskich. Firma Hewalex jako jedyna z Polski została odnotowana w światowym TOP10 producentów, znajdując miejsce wśród wielu znanych globalnych marek.

 

Niewątpliwie przyczyniły się do tego takie cechy jak wysoka efektywność energetyczna w korzystnej cenie zakupu, funkcjonalność montażu i obsługi, a także przyjazne dla użytkownika długoletnie i przejrzyste warunki gwarancji.

Firma powiązana: Hewalex
aktualizacja: 2017-05-11

Dodaj komentarz

Nowe inwertery Solis w instalacjach fotowoltaicznych Hewalex
Nowe inwertery Solis w instalacjach fotowoltaicznych Hewalex Firma Hewalex, wg raportu IEO, zajęła 3. pozycję na rynku pod względem mocy sprzedanych w 2017 roku paneli PV. Przyczyniła się do tego ...
Systemy fotowoltaiczne NIBE PV
Systemy fotowoltaiczne NIBE PV Systemy fotowoltaiczne NIBE PV to kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, jakim jest promieniowanie słoneczne.
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej Zużycie energii elektrycznej w nowych energooszczędnych budynkach stanowi coraz większą część ich bilansów energetycznych. Jest to wynikiem ...

Właściwy kąt instalacji paneli słonecznych na dachu

Pod jakim kątem zainstalować kolektory słoneczne?

polecane produkty i technologie

Zalety systemów solarnych - ekonomia, ekologia

Odpowiednio zaprojektowany układ solarny daje oszczędności w zużyciu paliwa do produkcji ciepłej wody użytkowej, ale też możliwość wspomagania instalacji C.O. i podgrzewania wody w basenach. Instalacja solarna w domu jednorodzinnym pozwala też zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Zobacz, które systemy solarne są teraz dostępne w promocji.

Budujemy Dom 10/2018

Tematem tego numeru jest budowa domu dla alergika. Spełniając kilka warunków można znacznie ulżyć tym mieszkańcom nowego domu, którzy borykają...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".