Budujemy Dom
Instalacje / Kolektory słoneczne / Aktualności

Kolektory słoneczne DITRISOL ULTRA LIGHT

Artykuł na: 2-3 minuty

Do oferty De Dietrich w 2009 roku wprowadzono nowe, gotowe i odpowiednio dobrane pakiety systemów solarnych o nazwie handlowej DITRISOL ULTRA LIGHT.

Dietrisol Ultra Light

Każdy pakiet zawiera 2 lub 3 kolektory płaskie Dietrisol Ultra Light. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów do konstrukcji kolektorów, miedzianych absorberów powierzchniowych ze spawanymi ultradźwiękowo kaskadowymi przewodami rurowymi, oraz wysokoselektywna warstwa TINOX, umożliwia uzyskanie optymalnego wykorzystania energii i wysokiej sprawności. Każdy pakiet zawiera podgrzewacz solarny 300-S2 lub 400-S2 z dwoma wymiennikami ciepła: dolnym solarnym i górnym kotłowym.

 

Podgrzewacz ten zaspokaja wszystkie potrzeby nowoczesnej instalacji ciepłej wody, zawierającej kolektory słoneczne i kotły grzewcze De Dietrich. Stalowy zasobnik ciśnieniowy i wężownice pokryte są specjalną emalią gwarantują utrzymanie najwyższej jakości wody. Odpowiednia izolacja cieplna i łatwa w konserwacji magnezowa anoda ochronna, zapewniają wysoki współczynnik sprawności i długi okres użytkowania.

 

Pakiet Dietrisol Ultra Light uzupełnia regulator solarny RSS 2, wyposażony w podświetlany wyświetlacz, licznik energii, przyciski umożliwiające precyzyjną obsługę i zmianę danych regulacyjnych, jak i umożliwiający sterowanie grzałką elektryczną. Dzięki niemu obsługa instalacji i kontrola jej działania jest prosta i przyjazna dla późniejszego użytkownika.

 

Pełna informacja na temat opisanych urządzeń znajduje się na stronie internetowej firmy , oraz stronie poświęconej całkowicie technice solarnej .

 

aktualizacja: 2017-07-04

Dodaj komentarz

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV
Systemy fotowoltaiczne NIBE PV Systemy fotowoltaiczne NIBE PV to kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, jakim jest promieniowanie słoneczne.
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej Zużycie energii elektrycznej w nowych energooszczędnych budynkach stanowi coraz większą część ich bilansów energetycznych. Jest to wynikiem ...
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10 Firma Hewalex z Czechowic-Dziedzic jest jednym z prekursorów rozwoju branży OZE w Polsce. Jako pierwsza w kraju zaczęła seryjną produkcję ...
topowe produkty

Zalety systemów solarnych - ekonomia, ekologia

Odpowiednio zaprojektowany układ solarny daje oszczędności w zużyciu paliwa do produkcji ciepłej wody użytkowej, ale też możliwość wspomagania instalacji C.O. i podgrzewania wody w basenach. Instalacja solarna w domu jednorodzinnym pozwala też zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Zobacz, które systemy solarne są teraz dostępne w promocji.

Budujemy Dom 6/2018

Tematem przewodnim najnowszego numeru BUDUJEMY DOM są dachy. W specjalnym poradniku inwestora i wykonawcy, przygotowanym wspólnie ze specjalistami z...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze