Budujemy Dom

Kolektory słoneczne DITRISOL ULTRA LIGHT

Artykuł na: 2-3 minuty

Do oferty De Dietrich w 2009 roku wprowadzono nowe, gotowe i odpowiednio dobrane pakiety systemów solarnych o nazwie handlowej DITRISOL ULTRA LIGHT.

Dietrisol Ultra Light

Każdy pakiet zawiera 2 lub 3 kolektory płaskie Dietrisol Ultra Light. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów do konstrukcji kolektorów, miedzianych absorberów powierzchniowych ze spawanymi ultradźwiękowo kaskadowymi przewodami rurowymi, oraz wysokoselektywna warstwa TINOX, umożliwia uzyskanie optymalnego wykorzystania energii i wysokiej sprawności. Każdy pakiet zawiera podgrzewacz solarny 300-S2 lub 400-S2 z dwoma wymiennikami ciepła: dolnym solarnym i górnym kotłowym.

 

Podgrzewacz ten zaspokaja wszystkie potrzeby nowoczesnej instalacji ciepłej wody, zawierającej kolektory słoneczne i kotły grzewcze De Dietrich. Stalowy zasobnik ciśnieniowy i wężownice pokryte są specjalną emalią gwarantują utrzymanie najwyższej jakości wody. Odpowiednia izolacja cieplna i łatwa w konserwacji magnezowa anoda ochronna, zapewniają wysoki współczynnik sprawności i długi okres użytkowania.

 

Pakiet Dietrisol Ultra Light uzupełnia regulator solarny RSS 2, wyposażony w podświetlany wyświetlacz, licznik energii, przyciski umożliwiające precyzyjną obsługę i zmianę danych regulacyjnych, jak i umożliwiający sterowanie grzałką elektryczną. Dzięki niemu obsługa instalacji i kontrola jej działania jest prosta i przyjazna dla późniejszego użytkownika.

 

Pełna informacja na temat opisanych urządzeń znajduje się na stronie internetowej firmy , oraz stronie poświęconej całkowicie technice solarnej .

 

aktualizacja: 2017-07-04

Dodaj komentarz

Praktyczne połączenie instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła
Praktyczne połączenie instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła Połączenie instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła w celu ogrzania budynku i przygotowywania c.w.u. to popularne rozwiązanie. Pompa ciepła ...
Nowe inwertery Solis w instalacjach fotowoltaicznych Hewalex
Nowe inwertery Solis w instalacjach fotowoltaicznych Hewalex Firma Hewalex, wg raportu IEO, zajęła 3. pozycję na rynku pod względem mocy sprzedanych w 2017 roku paneli PV. Przyczyniła się do tego ...
Systemy fotowoltaiczne NIBE PV
Systemy fotowoltaiczne NIBE PV Systemy fotowoltaiczne NIBE PV to kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, jakim jest promieniowanie słoneczne.

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".