Budujemy Dom

Multi-energetyczny produkt - SOLNEO

Artykuł na: 2-3 minuty
Firma De Dietrich, której misją jest tworzenie technologii, wykorzystujących potencjał przyrody dla uzyskania oszczędności i pełnego komfortu swoich klientów, włączyła do swojej oferty kolejny, multi-energetyczny produkt - SOLNEO.

SOLNEO jest urządzeniem kompaktowym, złożonym z kondensacyjnego kotła gazowego, podgrzewacza ciepłej wody użytkowej i kompletnej grupy solarnej.

Zaletami urządzenia jest jego wysoka sprawność, niska emisja zanieczyszczeń, cicha praca, możliwość współpracy z gazem ziemnym i propanem, jak również zapewnienie w około 50% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę 4 osobowej rodziny z energii słonecznej.

Multi-energetyczny produkt - SOLNEOMulti-energetyczny produkt - SOLNEO

Urządzenie zbudowano ze sprawdzonych komponentów (wymiennik izotermiczny, podgrzewacz solarny ze stacją solarną, konsola kotła i sterownik solarny) i wyposażono w zaawansowaną technologicznie, ale komunikatywną konsolę sterowniczą.

Jakość SOLNEO potwierdzają certyfikaty:

 • Certyfikowana sprawność (DIN 4702)
  40/30 °C    109%
  75/60 °C    107.8%
 • Emisja NOx < 30 mg/kWh
 • Emisja CO < 20 mg/kWh
 • Poziom hałasu Zgodny z NRA

Urządzenie SOLNEO jest przyjazne nie tylko dla jego użytkowników, ale również dla instalatorów i serwisantów De Dietrich. Przede wszystkim SOLNEO dostarczane jest w stanie kompletnie zmontowanym i wyposażonym.

Dostęp od frontu do wszystkich podzespołów, otwierany panel regulacyjny, opuszczane naczynie wzbiorcze c.o. zapewniające łatwy dostęp do wymiennika, wieszane na prawej stronie solarne naczynie wzbiorcze umożliwiające dostęp do dekla rewizyjnego podgrzewacza czy kurek spustowy w najniższym punkcie instalacji mogą brzmieć enigmatycznie dla późniejszych użytkowników urządzenia, ale gwarantują skuteczną i szybką obsługę kotła przez profesjonalistów.

De Dietrich rekomenduje zastosowanie regulacji Easymatic lub Easyradio do programowania stref czasowych c.o. i c.w.u. oraz czujnika zewnętrznego znacznie obniżającego koszty eksploatacji.

 

aktualizacja: 2009-05-27

Dodaj komentarz

Nowe inwertery Solis w instalacjach fotowoltaicznych Hewalex
Nowe inwertery Solis w instalacjach fotowoltaicznych Hewalex Firma Hewalex, wg raportu IEO, zajęła 3. pozycję na rynku pod względem mocy sprzedanych w 2017 roku paneli PV. Przyczyniła się do tego ...
Systemy fotowoltaiczne NIBE PV
Systemy fotowoltaiczne NIBE PV Systemy fotowoltaiczne NIBE PV to kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, jakim jest promieniowanie słoneczne.
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej Zużycie energii elektrycznej w nowych energooszczędnych budynkach stanowi coraz większą część ich bilansów energetycznych. Jest to wynikiem ...

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".