Budujemy Dom
Instalacje / Kolektory słoneczne / Aktualności

Multi-energetyczny produkt - SOLNEO

Artykuł na: 2-3 minuty
Firma De Dietrich, której misją jest tworzenie technologii, wykorzystujących potencjał przyrody dla uzyskania oszczędności i pełnego komfortu swoich klientów, włączyła do swojej oferty kolejny, multi-energetyczny produkt - SOLNEO.

SOLNEO jest urządzeniem kompaktowym, złożonym z kondensacyjnego kotła gazowego, podgrzewacza ciepłej wody użytkowej i kompletnej grupy solarnej.

Zaletami urządzenia jest jego wysoka sprawność, niska emisja zanieczyszczeń, cicha praca, możliwość współpracy z gazem ziemnym i propanem, jak również zapewnienie w około 50% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę 4 osobowej rodziny z energii słonecznej.

Multi-energetyczny produkt - SOLNEOMulti-energetyczny produkt - SOLNEO

Urządzenie zbudowano ze sprawdzonych komponentów (wymiennik izotermiczny, podgrzewacz solarny ze stacją solarną, konsola kotła i sterownik solarny) i wyposażono w zaawansowaną technologicznie, ale komunikatywną konsolę sterowniczą.

Jakość SOLNEO potwierdzają certyfikaty:

 • Certyfikowana sprawność (DIN 4702)
  40/30 °C    109%
  75/60 °C    107.8%
 • Emisja NOx < 30 mg/kWh
 • Emisja CO < 20 mg/kWh
 • Poziom hałasu Zgodny z NRA

Urządzenie SOLNEO jest przyjazne nie tylko dla jego użytkowników, ale również dla instalatorów i serwisantów De Dietrich. Przede wszystkim SOLNEO dostarczane jest w stanie kompletnie zmontowanym i wyposażonym.

Dostęp od frontu do wszystkich podzespołów, otwierany panel regulacyjny, opuszczane naczynie wzbiorcze c.o. zapewniające łatwy dostęp do wymiennika, wieszane na prawej stronie solarne naczynie wzbiorcze umożliwiające dostęp do dekla rewizyjnego podgrzewacza czy kurek spustowy w najniższym punkcie instalacji mogą brzmieć enigmatycznie dla późniejszych użytkowników urządzenia, ale gwarantują skuteczną i szybką obsługę kotła przez profesjonalistów.

De Dietrich rekomenduje zastosowanie regulacji Easymatic lub Easyradio do programowania stref czasowych c.o. i c.w.u. oraz czujnika zewnętrznego znacznie obniżającego koszty eksploatacji.

 

aktualizacja: 2009-05-27

Dodaj komentarz

Systemy fotowoltaiczne NIBE PV
Systemy fotowoltaiczne NIBE PV Systemy fotowoltaiczne NIBE PV to kompletne zestawy do produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, jakim jest promieniowanie słoneczne.
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej
4 kroki do instalacji fotowoltaicznej Zużycie energii elektrycznej w nowych energooszczędnych budynkach stanowi coraz większą część ich bilansów energetycznych. Jest to wynikiem ...
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10
Hewalex jedynym polskim producentem kolektorów słonecznych w światowym TOP10 Firma Hewalex z Czechowic-Dziedzic jest jednym z prekursorów rozwoju branży OZE w Polsce. Jako pierwsza w kraju zaczęła seryjną produkcję ...

Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej kolektorami słonecznymi

Przyjmuje się, że do wytwarzania ciepłej wody użytkowej dla jednego mieszkańca potrzeba
ok. 1,5 m² powierzchni kolektora. W systemach
wykorzystujących kolektory słoneczne tylko w okresie wiosenno-letnim, można zastosować układ, w którym woda jest bezpośrednio ogrzewana w absorberze panelu słonecznego.

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze