Budujemy Dom
Instalacje / Kominki i kominy / Artykuły

Hajduk - producent ekologicznych wkładów kominkowych i kominków ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Firma Hajduk jest największym w Polsce i w Europie Wschodniej producentem wkładów grzewczych stalowo-szamotowych. Dużą część produkcji stanowi export na rynki Unii Europejskiej i do krajów spoza jej granic. Produkcja  odbywa się już od ponad 25 lat, uzyskane bardzo duże doświadczenie potwierdza m.in. System Zarządzania Jakością PN EN ISO 9001:2009.

Hajduk - producent ekologicznych wkładów kominkowych i kominków

Wkłady Hajduk sprzedawane są w Polsce, na rynkach Unii Europejskiej oraz poza jej granicami. Zaawansowana konstrukcja palenisk oraz kontroli nad procesem spalania zapewnia spełnianie wymogów Ekoprojektu, które mają obowiązywać na terenie całej Unii Europejskiej od 01.01.2022, choć aktualnie są już wymagane przy instalacji wkładów kominkowych w Polsce w województwach, które przyjęły uchwały antysmogowe, a więc w województwie małopolskim, śląskim, łódzkim, mazowieckim oraz dolnośląskim.

Kominek Royal Extra Volcano 3PLUH

Wkłady Hajduk spełniają również jeszcze ostrzejsze wymogi emisyjne BImSchV Stufe 2 dla Niemiec, art.15A 2015 dla Austrii i LRV dla Szwajcarii. Emisje CO i pyłu zostały ograniczone do minimum znacznie poniżej tych wymogów, sprawność chwilowa dochodzi do 90% a sprawność średnia wynosi 85%,  przyczyniając się do oszczędności na spalanym paliwie i ochrony środowiska naturalnego.

Przy produkcji wykorzystywane są m.in. wycinarki laserowe 2D i 3D, krawędziarki sterowane numerycznie, technologiczna linia malarska, roboty spawające sterowane numerycznie. Wkłady kominkowe Hajduk badane są we własnym labolatorium badawczym, co umożliwia stały rozwój produktów pod kątem czystości spalania i ograniczania emisji CO i pyłu, a także pod kątem uzyskiwanej sprawności, czystości szyby itp.

Wkład kominkowy Hajduk Volcano DTH

Wkłady kominkowe Hajduk mają bardzo bogate wyposażenie seryjne, m.in. spawany korpus wkładu bez użycia połączeń śrubowych, wysoki czopuch z rurą płomiennicą dla odzysku dodatkowej ilości ciepła, radiatory zwiększające powierzchnię grzewczą wkładu, regulatory do ręcznego precyzyjnego sterowania prędkością spalania, nóżki i śruby dla ustawienia wkładu i zniwelowania nierówności podłoża. Wyciągany popielnik w formie wiaderka, szeroki wybór modeli różniących się wielkością, kształtem drzwi.

Wkład kominkowy Imperial Extra

Wkłady Hajduk zostały przebadane przez uprawniony do tego Instytut Techniki Grzewczej w oparciu o Europejską Normę PN EN 13229 i dopuszczone do przedaży w całej Europie. Wybierając produkty Hajduk wybieracie Państwo produkty wiodącego europejskiego producenta klasy Premium.

Logotyp Hajduk
Pełna oferta na www.hajduk.eu
aktualizacja: 2017-12-08

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Produkty i firmy
Znajdź firmę lub produkt
ARCHONhome oferuje promocję na wybrane nowe modele kominków
ARCHONhome oferuje promocję na wybrane nowe modele kominków Sezon kominkowy rozpoczął się już na dobre. Dlatego oprócz przedstawienia nowości kominkowych, ARCHONhome oferuje również promocję na ...
Piec wolnostojący INVICTA ELO M
Piec wolnostojący INVICTA ELO M Piec wolnostojący ELO M biała emalia to nowość francuskiego producenta żeliwnych kominków firmy INVICTA.
Rekomendacja NAPE S.A. dla Schiedel
Rekomendacja NAPE S.A. dla Schiedel Firma Schiedel dokonała aktualizacji oceny efektywności energetycznej swojej wentylacji hybrydowej SCHIEDEL FLOW dla budynków jednorodzinnych ...
Najbardziej znane marki
Kominki i piece - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Kominy - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze