Budujemy Dom

Nowość Brunner na 2018 - palenisko obrotowe Drehfeuer 33

Artykuł na: 2-3 minuty

Widoczność ognia z każdej strony, niezbyt duża moc cieplna, za to wysoka sprawność - te życzenia i wymagania wobec nowoczesnego pieca akumulacyjnego udało się zrealizować firmie BRUNNER w najnowszym modelu DF 33. Prezentując obrotowo zamocowany wkład opalany drewnem o długości do 33 cm, bawarski producent odkrywa zupełnie nowe możliwości - zarówno od strony technicznej, jak i wizualnej.

Nowość Brunner na 2018 - palenisko obrotowe Drehfeuer 33

Ogień widoczny tam, gdzie sobie tego życzysz: model DF firmy BRUNNER pozwala podziwiać ogień niemal pod dowolnym kątem. Zamocowany od spodu i od góry żeliwny sześcian o długości boku 50 cm można obracać w obie strony, w dowolnie wybranym kierunku. Aby oddawanie ciepła było bardziej równomierne, DF 33 nie ma zbyt wielkiej powierzchni oszklonej.

Szybę można za to ustawić pod wybranym kątem, poruszając sześcienny korpus wkładu ręcznie za pomocą wystającej dźwigni, albo zdalnie - za pomocą pilota współpracującego z napędem elektrycznym. Do zamontowania wkładu DF 33 wystarczy specjalnie opracowana rama nośna o kształcie litery C. Dzięki temu można również tworzyć indywidualnie zaprojektowane piece. Obrotowy piec BRUNNER DF może funkcjonować jako kominek albo piec kaflowy - zależnie od osobistych preferencji i potrzeb klienta.

W postaci pieca z kanałem ceramicznym i mocą grzewczą od 6 do 7 kW wkład DF 33 oddaje ciepło w połowie przez żeliwne powierzchnie sześcianu, w połowie zaś z opóźnieniem poprzez dołączoną za nim masę akumulacyjną. Naturalnie sam wkład można by było wykonać również ze stali, jednak właściwości żeliwa doskonale odpowiadają wymaganiom w zakresie ogrzewania nowoczesnych pomieszczeń mieszkalnych. Zalety żeliwa, takie jak trwałość i wytrzymałość, atrakcyjny wygląd oraz równomierne i spowolnione oddawanie ciepła sprawiają, że nie ma drugiego takiego materiału, który mógłby się z nim równać.

Wkład DF 33

Typowe dla Brunnera: model DF 33 wyróżnia się wieloma przemyślanymi i praktycznymi detalami. Powierzchnie styku drzwi i korpusu są z obu stron szlifowane na gładko i trwale szczelne. To sprawia, że drzwi paleniska obywają się bez sznura uszczelniającego. Nowy samoblokujący się zamek mocno dociąga drzwi do korpusu. Wszystkie elementy są łatwo dostępne i możliwe do wymiany. Naturalnie wkład można wyposażyć także w elektroniczne sterowanie EAS, podobnie jak inne wkłady marki BRUNNER.

Więcej informacji na stronie internetowej www.brunner.pl.

Firma powiązana: Brunner
aktualizacja: 2018-07-25

Dodaj komentarz

Produkty i firmy
Znajdź firmę lub produkt
Kominy SLIM EKO dedykowane dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe
Kominy SLIM EKO dedykowane dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe Kominy SLIM EKO dedykowane są dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe. Konstrukcja kominów oraz użyte materiały dostosowane są do trudnych ...
JAWAR KOMPAKT - dwuciągowy system kominowy
JAWAR KOMPAKT - dwuciągowy system kominowy Jawar Kompakt to dwuciągowy system kominowy, przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe oraz z kotłów kondensacyjnych ...
Nowość Brunner na 2018 - palenisko obrotowe Drehfeuer 33
Nowość Brunner na 2018 - palenisko obrotowe Drehfeuer 33 Widoczność ognia z każdej strony, niezbyt duża moc cieplna, za to wysoka sprawność - te życzenia i wymagania wobec nowoczesnego pieca ...

Komin prefabrykowany w porównaniu z kominem murowanym?

Jakie są zalety komina prefabrykowanego w porównaniu z kominem murowanym?

Najbardziej znane marki
Kominki i piece - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Kominy - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".