Budujemy Dom

JAWAR KOMPAKT - dwuciągowy system kominowy

Artykuł na: 2-3 minuty

Jawar Kompakt to dwuciągowy system kominowy, przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe oraz z kotłów kondensacyjnych gazowych i olejowych.

JAWAR KOMPAKT - dwuciągowy system kominowy

Komin umieszczony jest w jednolitym pustaku perlito-betonowym, który integruje w sobie kanał dymowy, kanał spalinowy, a dodatkowo także kanał wentylacyjny. Dzięki takiemu połączeniu w Jawar Kompakt, użytkownik jest w stanie dopasować komin do każdego urządzenia grzewczego, a także w dowolny sposób zaadaptować kotłownię.

Kanał dymowy tworzą elementy systemu kominowego JAWAR UNIWERSAL PLUS, którego sercem są rury ceramiczne izostatycznie prasowane. Nadaje się on idealnie do współpracy z tradycyjnymi oraz nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi opalanymi np. paliwami stałymi.

Kanał spalinowy odpowiedzialny jest za odprowadzanie spalin z nowoczesnych, niskotemperaturowych kotłów kondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania. Odprowadzanie spalin odbywa się poprzez kanał wykonany ze stali kwasoodpornej.

Kształtki łączone są za pomocą uszczelki, która zapewnia wyjątkową szczelność systemu, a ta z kolei gwarantuje sprawną pracę układu dla nadciśnienia do 200 Pa, natomiast powstający w nim kondensat w całości odprowadzany jest do kotła w celu dalszego odzysku ciepła, co wpływa na poprawę sprawności urządzenia grzewczego.

Firma powiązana: JAWAR
aktualizacja: 2018-08-08

Dodaj komentarz

Produkty i firmy
Znajdź firmę lub produkt
Kominy SLIM EKO dedykowane dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe
Kominy SLIM EKO dedykowane dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe Kominy SLIM EKO dedykowane są dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe. Konstrukcja kominów oraz użyte materiały dostosowane są do trudnych ...
JAWAR KOMPAKT - dwuciągowy system kominowy
JAWAR KOMPAKT - dwuciągowy system kominowy Jawar Kompakt to dwuciągowy system kominowy, przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe oraz z kotłów kondensacyjnych ...
Nowość Brunner na 2018 - palenisko obrotowe Drehfeuer 33
Nowość Brunner na 2018 - palenisko obrotowe Drehfeuer 33 Widoczność ognia z każdej strony, niezbyt duża moc cieplna, za to wysoka sprawność - te życzenia i wymagania wobec nowoczesnego pieca ...

Komin prefabrykowany w porównaniu z kominem murowanym?

Jakie są zalety komina prefabrykowanego w porównaniu z kominem murowanym?

Najbardziej znane marki
Kominki i piece - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Kominy - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".