Budujemy Dom

Nowa generacja kominków - technika modułowa

Artykuł na: 2-3 minuty
Technika modułowa oparta jest na opatentowanej budowie kominka wraz z metodą wytwarzania. Fundacja dla fińskich wynalazków wsparła firmę Linnatuli Ltd. przy opracowywaniu tego nagrodzonego, innowacyjnego produktu.

Nowa generacja kominków - technika modułowaKominki Linnatuli są łatwe w montażu i o nowoczesnej formie dają możliwość każdemu klientowi indywidualnej aranżacji wyglądu zewnętrznego według własnych wymagań.

Elementy konstrukcyjne są układane warstwowo. Materiał utrzymujący ciepło użyty we wszystkich częściach jest ognioodporną masą lejną, która jest wykorzystywana w kominkach od dziesiątków lat. Każda warstwa odlewana jest w jednorazowej formie EPS, co gwarantuje, że wszystkie moduły są takiej samej wielkości a poszczególne elementy są zabezpieczone w transporcie.

Rezultatem końcowym jest kominek utrzymujący bardzo długo ciepło, które uwalniane jest z niego powoli. Ta nowa generacja kominków pozwala nam na znaczne oszczędności energetyczne.

Model Juhana

Nowa generacja kominków - technika modułowa
Nowa generacja kominków - technika modułowa

Narożnikowy ze skośnym przodem, antyczny dekoracyjny tynk, trzy dodatkowe warstwy, dwie półki, półki z czarnego kamienia. Drzwiczki: Satynowy chrom.

Dane techniczne
Szerokość 755 mm
Głębokość 590 mm
Wysokość ok. 1760 mm
Ciężar 1200 kg   

Palenisko/piec
Głębokość 425 mm
Szerokość 305 mm
Zalecany przewód kominowy minimum 1/2 cegły lub 150 mm

Z piecem
Wysokość ok. 2090 mm
Ciężar 1400 kg

Wymiary nie obejmują wykończeń powierzchni, 100 mm dla półki i 20 mm odstępu za piecem. Odstęp powietrzny pomiędzy kominkiem a ścianą musi wynosić co najmniej 20 mm. Pozycja komina stalowego lub z bloku betonowego na wierzchu kominka jest przedstawiona na rysunkach.

Górna część obszaru podłączenia została zaznaczona czerwoną linią. Wysokość podłączenia do jego podstawy (rura podłączenia 150 x 150mm) w modelach Julia, Juhana i Katarina wynosi ok. 1380 mm od podstawy kominka.

W modelu Anna, wysokość podłączenia do jego podstawy (rura podłączenia 150 x 180 mm) wynosi ok. 1295 mm od podstawy kominka z normalnymi i szerokimi drzwiczkami i ok. 1395 mm od podstawy kominka w przypadku dużych drzwiczek.

 

Firma powiązana: FINCOMFORT
aktualizacja: 2009-05-29

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Jak na moje oko, to te modułowe kominki to dla ludzi co robią domki sami i bez większej wiedzy taki kominek tez postawią.

Gość Maksymilian

01 Cze 2009, 07:36

a materiały utrzymujące ciepło można też stosować przy tradycyjnym kominku... takie elementy oferuje jak dobrze pamiętam spartherm

Gość paweł

30 Maj 2009, 18:41

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl
Produkty i firmy
Znajdź firmę lub produkt
Kominy SLIM EKO dedykowane dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe
Kominy SLIM EKO dedykowane dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe Kominy SLIM EKO dedykowane są dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe. Konstrukcja kominów oraz użyte materiały dostosowane są do trudnych ...
JAWAR KOMPAKT - dwuciągowy system kominowy
JAWAR KOMPAKT - dwuciągowy system kominowy Jawar Kompakt to dwuciągowy system kominowy, przeznaczony do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych na paliwa stałe oraz z kotłów kondensacyjnych ...
Nowość Brunner na 2018 - palenisko obrotowe Drehfeuer 33
Nowość Brunner na 2018 - palenisko obrotowe Drehfeuer 33 Widoczność ognia z każdej strony, niezbyt duża moc cieplna, za to wysoka sprawność - te życzenia i wymagania wobec nowoczesnego pieca ...
Najbardziej znane marki
Kominki i piece - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Kominy - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".