Budujemy Dom
Instalacje / Kominki i kominy / Aktualności

Nowa generacja kominków - technika modułowa

Technika modułowa oparta jest na opatentowanej budowie kominka wraz z metodą wytwarzania. Fundacja dla fińskich wynalazków wsparła firmę Linnatuli Ltd. przy opracowywaniu tego nagrodzonego, innowacyjnego produktu.

Nowa generacja kominków - technika modułowaKominki Linnatuli są łatwe w montażu i o nowoczesnej formie dają możliwość każdemu klientowi indywidualnej aranżacji wyglądu zewnętrznego według własnych wymagań.

Elementy konstrukcyjne są układane warstwowo. Materiał utrzymujący ciepło użyty we wszystkich częściach jest ognioodporną masą lejną, która jest wykorzystywana w kominkach od dziesiątków lat. Każda warstwa odlewana jest w jednorazowej formie EPS, co gwarantuje, że wszystkie moduły są takiej samej wielkości a poszczególne elementy są zabezpieczone w transporcie.

Rezultatem końcowym jest kominek utrzymujący bardzo długo ciepło, które uwalniane jest z niego powoli. Ta nowa generacja kominków pozwala nam na znaczne oszczędności energetyczne.

Model Juhana

Nowa generacja kominków - technika modułowa
Nowa generacja kominków - technika modułowa

Narożnikowy ze skośnym przodem, antyczny dekoracyjny tynk, trzy dodatkowe warstwy, dwie półki, półki z czarnego kamienia. Drzwiczki: Satynowy chrom.

Dane techniczne
Szerokość 755 mm
Głębokość 590 mm
Wysokość ok. 1760 mm
Ciężar 1200 kg   

Palenisko/piec
Głębokość 425 mm
Szerokość 305 mm
Zalecany przewód kominowy minimum 1/2 cegły lub 150 mm

Z piecem
Wysokość ok. 2090 mm
Ciężar 1400 kg

Wymiary nie obejmują wykończeń powierzchni, 100 mm dla półki i 20 mm odstępu za piecem. Odstęp powietrzny pomiędzy kominkiem a ścianą musi wynosić co najmniej 20 mm. Pozycja komina stalowego lub z bloku betonowego na wierzchu kominka jest przedstawiona na rysunkach.

Górna część obszaru podłączenia została zaznaczona czerwoną linią. Wysokość podłączenia do jego podstawy (rura podłączenia 150 x 150mm) w modelach Julia, Juhana i Katarina wynosi ok. 1380 mm od podstawy kominka.

W modelu Anna, wysokość podłączenia do jego podstawy (rura podłączenia 150 x 180 mm) wynosi ok. 1295 mm od podstawy kominka z normalnymi i szerokimi drzwiczkami i ok. 1395 mm od podstawy kominka w przypadku dużych drzwiczek.

 

Firma powiązana: FINCOMFORT
aktualizacja: 2009-05-29

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Jak na moje oko, to te modułowe kominki to dla ludzi co robią domki sami i bez większej wiedzy taki kominek tez postawią.

Gość Maksymilian

01 Cze 2009, 07:36

a materiały utrzymujące ciepło można też stosować przy tradycyjnym kominku... takie elementy oferuje jak dobrze pamiętam spartherm

Gość paweł

30 Maj 2009, 18:41

Pokaż wszystkie komentarze Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl
Produkty i firmy
Znajdź firmę lub produkt
Konsumencki Lider Jakości 2017 dla firmy Komin-Flex
Konsumencki Lider Jakości 2017 dla firmy Komin-Flex Firma Komin-Flex po raz kolejny otrzymała złote Godło w programie Konsumencki Lider Jakości 2017.
ARCHONhome oferuje promocję na wybrane nowe modele kominków
ARCHONhome oferuje promocję na wybrane nowe modele kominków Sezon kominkowy rozpoczął się już na dobre. Dlatego oprócz przedstawienia nowości kominkowych, ARCHONhome oferuje również promocję na ...
Piec wolnostojący INVICTA ELO M
Piec wolnostojący INVICTA ELO M Piec wolnostojący ELO M biała emalia to nowość francuskiego producenta żeliwnych kominków firmy INVICTA.

Kominek w salonie

Większość z nas nie wyobraża sobie salonu bez kominka, dlatego ważne jest, by przed podjęciem decyzji o jego budowie, poświęcić mu nieco uwagi.

topowe produkty

Jawar Nord - pozyskaj ciepło ze spalin i oszczędzaj

Czy ciepło ze spalin da się pozyskać, a przy tym zaoszczędzić? Tak. Udowadnia to firma JAWAR, która przetestowała pod tym kątem swój system powietrzno-spalinowyJAWAR NORD - z doskonałym skutkiem.
Najbardziej znane marki
Kominki i piece - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Kominy - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze