Kocioł Vitocrossal 300 CU3A

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2010-12-21 12:36:00
Kocioł Vitocrossal 300 CU3A
Firma Viessmann wprowadziła na polski rynek gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 300 CU3A. W porównaniu z kotłami wiszącymi tej samej mocy, kocioł stojący Vitocrossal 300 CU3A charakteryzuje się znacznie większą pojemnością wody grzewczej.

Kocioł Vitocrossal 300 CU3A Kocioł Vitocrossal 300 CU3A stanowi doskonałe rozwiązanie grzewcze dla domów wielorodzinnych, budynków przemysłowych oraz budynków użyteczności publicznej. Dzięki zastosowaniu dwóch, najwyższej klasy rozwiązań technicznych: powierzchni grzewczej Inox-Crossal i palnika promiennikowego MatriX, eksploatacja urządzenia pozwala na zredukowanie kosztów ogrzewania nawet o 30 procent oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń i substancji szkodliwych do minimum.

W najnowszym modelu kotła Vitocrossal 300 CU3A zainstalowano system kontroli spalania Lambda Pro Control.
Z uwagi na zastosowaną technikę kondensacyjną, produkt firmy Viessmann uzyskuje maksymalną efektywność. Spaliny są schładzane do temperatury 45-75°C, co daje bardzo duży efekt kondensacji, a sprawność znormalizowana osiąga wartość 109%.

W porównaniu z kotłami wiszącymi tej samej mocy, kocioł stojący Vitocrossal 300 CU3A charakteryzuje się znacznie większą pojemnością wody grzewczej. Dzięki temu wyeliminowano konieczność stosowania sprzęgła hydraulicznego lub wymiennika ciepła oddzielającego instalację grzewczą od kotła. Natomiast dzięki gładkiej powierzchni wymiany ciepła Inox-Crossal, która została wykonana ze stali kwasoodpornej z dodatkami tytanu i molibdenu, powstający kondensat może łatwo spływać w dół dając efekt stałego samooczyszczania.

Vitocrossal 300 CU3A może pracować z zamkniętą komorą spalania, przy mocy do 60 kW, czerpiąc powietrze do spalania z zewnątrz, co daje dużą dowolność usytuowania kotła kondensacyjnego wewnątrz budynku.

Cena katalogowa netto od 20 000 zł do 29 056 zł.

Może cię zainteresować
Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf? Jak działa sterowanie EOS 6? Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora Podgrzewanie wody prądem - ile to kosztuje? 5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania Co oznacza, że kocioł na pellet drzewny jest o podwyższonym standardzie? Ile prądu zużywa piec na pellet? Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Condens 5700i WT i Condens 5300i WT Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy? Jak ustawić sterowniki w kotle klasy 5? Kondensacyjne kotły gazowe SAS - komfortowe ogrzewanie domu F-Power - nowa linia zaworów kulowych. Gdzie tkwi sekret niezawodności? Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Najczęstsze pytania o spieki i konglomeraty kwarcowe Separatory magnetyczne dla ochrony instalacji grzewczych Czy warto kupować droższy, certyfikowany pellet? Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu Jak ustalić moc kotła grzewczego? Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków? Jak podłączyć sprzęgło hydrauliczne? Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet? Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego? Nowoczesne kotły gazowe - furtka do rozbudowy systemu grzewczego o ekologiczne rozwiązania Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze? Czym można palić w kotle 5. klasy? Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych
Zobacz więcej Zwiń

 

Firma powiązana:
Viessmann

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły