Budujemy Dom

Jubileuszowa seria elektronicznych podgrzewaczy wody marki Stiebel Eltron

Artykuł na: 6-9 minut
Jubileuszowa seria elektronicznych podgrzewaczy wody marki Stiebel Eltron

Firma Stiebel Eltron świętuje w tym roku jubileusz 90-lecia marki. Z tej okazji na polski rynek trafiła seria przepływowych ogrzewaczy wody. Linia składa się z 5 modeli zróżnicowanych pod względem funkcjonalności oraz konstrukcji: cztery z nich to urządzenia elektroniczne - PER, PEO, PEY i PEG, a piąty to ogrzewacz hydrauliczny PHB. Światowa premiera tych urządzeń miała miejsce podczas tegorocznych targów Instalacje w Poznaniu.

Przy wyborze odpowiedniego modelu ważne są nie tylko wymiary oraz wygląd, ale również funkcje i parametry. Firma Stiebel Eltron, która od 90 lat konstruuje ogrzewacze wody oddała do dyspozycji polskich inwestorów jubileuszową serię tych nowoczesnych urządzeń. 

Urządzenia pełne energii

Seria jubileuszowych ogrzewaczy wody firmy Stiebel Eltron składa się z 5 modeli PER, PEO, PEY, PEG i PHB. Cztery pierwsze są w pełni elektroniczne, a ostatni hydrauliczny. Najbardziej zaawansowanym urządzeniem w kolekcji jest model PER. Zapewnia on dokładną temperaturę podgrzanej wody poprzez dynamiczną regulację przepływu, zapewniając przy tym optymalny komfort używania ciepłej wody.

Ogrzewacz PER firmy Stiebel Eltron Ogrzewacz PEO firmy Stiebel Eltron Ogrzewacz PEY firmy Stiebel Eltron

Ogrzewacz PER firmy Stiebel Eltron został wyposażony w dwa przyciski służące do zapamiętania indywidualnie nastawionych temperatur. Urządzenie posiada funkcje komfortowe, tryb ECO, WELLNESS oraz pilota. Sterowany mikroprocesorem zawór gwarantuje uzyskanie temperatury wody z dokładnością do 0,5°C, nawet przy maksymalnym przepływie. Model ten posiada również duży dwukolorowy podświetlany cyfrowy wyświetlacz wielofunkcyjny, który wskazuje aktualne parametry pracy urządzenia.

Z pewnością wart uwagi jest również ogrzewacz PEO marki Stiebel Eltron, który charakteryzuje precyzyjny wybór temperatury, odczytywany na dwukolorowym wyświetlaczu LCD. Urządzenie podgrzeje wodę do żądanej temperatury przez elektronicznie sterowaną moc grzewczą.

Co istotne, model ten przeznaczony jest do zasilania jednego lub kilku punktów poboru wody, takich jak wanna, umywalka czy zlewozmywak. Po wybraniu żądanej temperatury powyżej 43°C, wyświetlacz zmienia swój kolor z niebieskiego na czerwony, sygnalizując w ten sposób niebezpieczeństwo poparzenia. Elegancki wygląd i tylko 93 mm głębokości gwarantują oszczędność miejsca i możliwość montażu nawet w niewielkiej łazience czy kuchni.

Wysoki komfort użytkowania ciepłej wody oraz bezstopniowa regulacja temperatury w zakresie od 30°C do 60°C to z kolei atuty elektronicznie sterowanego ogrzewacza przepływowego PEY Stiebel Eltron. Przy wahaniach ciśnienia i temperatury na wejściu, na wylocie temperatura pozostaje stała. Dzięki temu ogrzewacz jest bardziej ekonomiczny w porównaniu do urządzenia hydraulicznego, co jest szczególnie istotne przy długim okresie eksploatacji. Instalacja przy zastosowaniu oddzielnej płyty montażowej jest niezwykle prosta.

Ogrzewacz przepływowy PEY firmy Stiebel Eltron przystosowany jest do ogrzewania wody wstępnie podgrzanej np. przez kolektory słoneczne.

Kolejną nowością produktową firmy Stiebel Eltron jest ogrzewacz wody PEG przeznaczony do zaopatrywania w wodę jednego lub kilku punktów poboru wody. Umożliwia on wybór dwóch stałych temperatur: 42°C i 55°C, które dla uproszczenia użytkowania zostały zaznaczone na obudowie przy pokrętle wyboru. Elektroniczny układ sterowania zapewnia dobrą stabilność temperatury.

Blok grzejny ze wzmocnionego włókna szklanego oraz z odkrytą grzałką znajdującą się bezpośrednio w wodzie zapewnia długą żywotność i znaczne uodpornienie na zawapnienie. Montaż urządzenia jest prosty dzięki zastosowaniu uniwersalnej płyty montażowej. Konstrukcja urządzenia pozwala na dwa sposoby podłączenia – z dołu i z góry.

Jedynym hydraulicznym urządzeniem w jubileuszowej serii jest model PHB firmy Stiebel Eltron. Znajdzie on zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i komercyjnym, zapewniając stałe temperatury wylotowe. Dwa poziomy mocy do ręcznego wyboru pozwalają na indywidualne ustawienie pracy latem lub zimą.

Dwa inne hydrauliczne poziomy mocy są przełączane automatycznie w zależności od ilości przepływającej wody. Zastosowany system grzejny z odkrytą grzałką jest wyjątkowo odporny na osadzanie się kamienia i wodę z dużą zawartością wapnia. Montaż urządzenia jest bardzo prosty dzięki uniwersalnej płycie montażowej.

Elektroniczne ogrzewacze przepływowe nowej generacji firmy Stiebel Eltron mają możliwość wyboru mocy grzewczej 18, 21 lub 24 kW w jednym urządzeniu. Jest to moc przełączalna - w zależności od potrzeb użytkownika. Wszystkie ogrzewacze są przystosowane do bezpośredniego podłączenia do instalacji z PCV oraz posiadają stopień ochrony IP 25.

Ta wyjątkowa seria przepływowych ogrzewaczy wody firmy Stiebel Eltron będzie dostępna w sprzedaży od 1 sierpnia 2014 roku.

Przepływowe ogrzewacze wody to najpopularniejsze urządzenia przygotowujące ciepłą wodę użytkową. Inwestorzy stosują je w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych oraz obiektach komercyjnych. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na dobór odpowiedniego, dostosowanego do potrzeb domowników.

Firma Stiebel Eltron, która od 90 lat dostarcza na rynek innowacyjne urządzenia, zaprojektowała serię jubileuszowych ogrzewaczy. Linia ta składa się z 5 modeli, które charakteryzują się nowoczesnym wyglądem, funkcjonalnością i przystępną ceną.

Ceny katalogowe, dotyczą wszystkich modeli w danym typoszeregu:

Przepływowy ogrzewacz wody PER firmy Stiebel Eltron, cena netto 2 070 zł
Przepływowy ogrzewacz wody PEO firmy Stiebel Eltron, cena netto 1 480 zł
Przepływowy ogrzewacz wody PEY firmy Stiebel Eltron, cena netto 1 170 zł
Przepływowy ogrzewacz wody PEG firmy Stiebel Eltron, cena netto 890 zł
Przepływowy ogrzewacz wody PHB firmy Stiebel Eltron, cena netto 752 zł

Firma powiązana: Stiebel Eltron Polska
aktualizacja: 2014-07-10

Dodaj komentarz

Kocioł kondensacyjny Logamax plus GB122K marki Buderus
Kocioł kondensacyjny Logamax plus GB122K marki Buderus Logamax plus GB122K marki Buderus to kocioł kondensacyjny dla osób oczekujących komfortu, ekonomicznej i ekologicznej pracy urządzenia grzewczego ...
Konkurs De Dietrich - Źródło domowego ciepła rozstrzygnięty!
Konkurs De Dietrich - Źródło domowego ciepła rozstrzygnięty! Przez kilka ostatnich miesięcy trwał jubileuszowy konkurs "De Dietrich - Źródło domowego ciepła", zainicjowany na 20-lecie firmy De Dietrich ...
Kocioł gazowy z serii Evodens AMC - nowość w ofercie De Dietrich
Kocioł gazowy z serii Evodens AMC - nowość w ofercie De Dietrich W ofercie firmy De Dietrich Technika Grzewcza pojawił się nowy kondensacyjny kocioł gazowy z serii Evodens AMC. Urządzenie będzie kontynuować ...

Kocioł na paliwo stałe - jaki wybrać?

Na co należy zwracać szczególną uwagę wybierając kocioł na paliwa stałe?

polecane produkty i technologie

Co roku zabija 7 mln ludzi! Bierzesz w tym udział?

Z powodu smogu w samej Europie umiera rocznie ok. 440 tysięcy osób. 10% z tej zatrważającej liczby to obywatele Polski. Tak wysoki odsetek śmiertelności sprawia, że naukowcy na całym świecie biją na alarm i zgodnie powtarzają - wiele chorób, z którymi dziś się zmagamy to efekt oddychania zanieczyszczonym powietrzem.
Najbardziej znane marki
Kotły gazowe - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Kotły na paliwo stałe - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".