Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SLIM w ofercie Termet

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SLIM w ofercie Termet

Kocioł kondensacyjny ECOCONDENS SLIM, który premierę miał podczas Międzynarodowych Targów Instalacje dostępny będzie w sprzedaży jesienią 2018 roku. Jest to nowoczesny i ekologiczny kocioł kondensacyjny, którego jedną z głównych zalet są niewielkie wymiary co sprawia, że jest on jednym z najmniejszych kotłów kondensacyjnych oferowanych na rynku.

aktualizacja: 2018-09-20 11:19:51

Jego kompaktowy rozmiar (wysokość 777 mm, szerokość 400 mm, głębokość 250 mm), a w szczególności mała głębokość sprawia, że nadaje się idealnie do montażu w małych i ciasnych wnętrzach. Sprawdzi się także w istniejących już instalacjach, w których dokonanie zmian pod nowe źródło ciepła jest utrudnione ze względu na istniejące ograniczenia. Dzięki szerokiemu zakresowi modulacji stanowi on doskonałe rozwiązanie dla obiektów o małym zapotrzebowaniu na ciepło.

ECOCONDENS SLIM dostępny będzie w sprzedaży zarówno w wersji jednofunkcyjnej (20 kW) - z możliwością podłączenia zasobnika ciepłej wody, jak i wersji dwufunkcyjnej (20/25) - z przepływowym podgrzewaniem ciepłej wody.

Parametry techniczno-użytkowe:

  • moc cieplna przy temp. 50/30°C 3,0-22,0 kW (obieg c.o.)
  • moc cieplna przy temp. 80/60°C 2,7-25,0 kW (obieg c.w.u.)
  • klasa sezonowej efektywności ogrzewania pomieszczeń A
  • klasa sezonowej efektywności podgrzewania wody A
  • 7 lat Gwarancji (zgodnie z Warunkami Gwarancji)
  • nowoczesny wymiennik ciepła o wysokiej sprawności - wymiennik w postaci pojedynczej wężownicy wykonanej ze stali nierdzewnej
  • szeroki zakres modulacji w zakresie 13%-100%
  • wysoka sprawność ok. 109%
  • niska emisja NOx (najwyższa klasa 5)
  • wysokoefektywna pompa obiegowa (EEI≤0,23) z automatycznym odpowietrznikiem
  • bardzo wysoki komfort ciepłej wody - przepływ wody dla Δt=30°C na poziomie 12,0 l/min
  • bardzo cicha praca urządzenia - 48 dB
  • stopień ochrony IPX4D
  • komunikacja Open-Therm (możliwość sterowania parametrami kotła z pozycji regulatora pokojowego)
  • możliwość sterowania przez Internet
  • możliwość podłączenia czujnika temperatury zewnętrznej

W kotle zastosowano nowoczesny wymiennik ciepła o wysokiej sprawności i dużej odporności na korozję. Wężownica jest wykonana ze stali nierdzewnej w postaci pojedynczego zwoju, co powoduje zmniejszenie oporów przepływu wody grzewczej oraz zapewnia równomierny przepływ wody w każdym punkcie wymiennika.

Taka konstrukcja zapobiega również punktowemu przegrzewaniu wymiennika, a przede wszystkim sprawia że trudniej osadza się na wymienniku kamień kotłowy oraz inne zanieczyszczenia. Ma to znaczący wpływ na zwiększenie żywotności urządzenia. Nowoczesny palnik gwarantuje szeroki zakres modulacji w przedziale 13%-100% oraz zapewnia niską emisję tlenków azotu (klasa NOx-5) co jest niezwykle ważne w kontekście ochrony środowiska.

Może cię zainteresować
Jak podłączyć sprzęgło hydrauliczne? Co oznacza, że kocioł na pellet drzewny jest o podwyższonym standardzie? 5 przykazań świadomego oszczędzania na ogrzewaniu Czym jest wartość energetyczna węgla i od czego zależy? Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność? Kondensacyjne kotły gazowe SAS - komfortowe ogrzewanie domu Kocioł elektryczny czy pompa ciepła? Ból głowy inwestora Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Jak bezpiecznie korzystać z piecyka gazowego? Zalety zastosowania podgrzewaczy (wymienników) wężownicowych Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków? Jak działa sterowanie EOS 6? Podgrzewanie wody prądem - ile to kosztuje? Jakie ogrzewanie do domu w 2023? Czym ogrzewać dom zimą? Czy warto kupować droższy, certyfikowany pellet? Jak właściwie podzielić dom na strefy grzewcze? Najczęstsze pytania o spieki i konglomeraty kwarcowe Jak działa system kart gwarancyjnych Wolf? Elektryczne ogrzewanie domu. Jedno rozwiązanie, wiele korzyści Ile prądu zużywa piec na pellet? Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet? F-Power - nowa linia zaworów kulowych. Gdzie tkwi sekret niezawodności? Jak ustalić moc kotła grzewczego? Grupy pompowe duro system - kompaktowe rozwiązanie techniczne gotowe do montażu Ergonomiczne podłączenie urządzeń grzewczych do instalacji centralnego ogrzewania Separatory magnetyczne dla ochrony instalacji grzewczych Czym można palić w kotle 5. klasy? Nowoczesne kotły gazowe - furtka do rozbudowy systemu grzewczego o ekologiczne rozwiązania Wiszące gazowe kotły kondensacyjne Condens 5700i WT i Condens 5300i WT
Zobacz więcej Zwiń

Kocioł wyposażony jest w adapter koncentryczny z króćcami pomiarowymi Ø60/Ø100, możliwe jest również zastosowanie koncentrycznego systemu powietrzno-spalinowego Ø80/Ø125 lub niezależnego układu przewodami Ø80 jednak tutaj konieczne jest zastosowanie rozdzielacza powietrzno-spalinowego typu TWIN.

Kocioł ECOCONDENS SLIM wyposażony jest w protokół Open-Therm, który zapewnia komunikację pomiędzy kotłem, a regulatorem temperatury umieszczonym w pomieszczeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest kontrolowanie wybranych parametrów urządzenia bez konieczności podchodzenia do kotła. Urządzenie posiada również możliwość sterowania przez Internet, przez co jest idealnym rozwiązaniem do inteligentnych domów. Po zastosowaniu Pakietu sterującego ROUND lub EVOHOME, będących w ofercie handlowej Termet, można kontrolować temperaturę w pomieszczeniu przy pomocy telefonu bądź tabletu.

Firma powiązana:
Termet S.A.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły