Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Aktualności

De'Longhi i Kenwood sponsorami wernisaży w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta

Marki De’Longhi i Kenwood 1 września 2010 roku rozpoczynają roczną współpracę z Narodową Galerią Sztuki Zachęta, otrzymując status sponsora serii wernisaży i wystaw organizowanych przez Galerię. Współpraca ma na celu wspieranie i promowanie kultury oraz współczesnych artystów.

De’Longhi i Kenwood sponsorami wernisaży w Narodowej Galerii Sztuki ZachętaNajbliższe spotkania ze sztuką odbędą się 10 i 17 września br. Wernisażom obu wystaw towarzyszyć będą degustacje kawy, serwowanej z ekspresów De’Longhi.

10 września br. odbędzie się wernisaż wystawy Annette Messager. Prace artystki będzie można oglądać aż do 14 listopada. Wystawa ta jest szczególna, gdyż Anette Messager jest jedną z najbardziej znanych, współczesnych francuskich artystek. Jej prace wystawia zarówno paryskie Centrum Pompidou jak i londyńska galeria Tate. W swojej twórczości Messager łączy tradycję surrealizmu i groteski ze świadomie uprawianą sztuką typowo "kobiecą".

17 września br. rozpoczyna się wystawa malarstwa Jakuba Juliana Ziółkowskiego, który mimo młodego wieku trafił już ze swoimi pracami do prestiżowych galerii w Anglii, Szwajcarii i Nowym Jorku. Ziółkowski tworzy obrazy, grafiki i gwasze, ale także scenografie teatralne.

W jego pracach można doszukać się echa nadrealizmu, ekspresjonizmu, sztuki orientalnej, a nawet konwencji komiksowej. Buduje w nich szczególny mikrokosmos, który jest daleki od świata zewnętrznego, realnego.

Tworzone przez niego wizje odsyłają widzów raczej do rewirów marzeń, snów, pragnień. Przypominają rozbudowane struktury, szkatułkowe kompozycje, gdzie snute opowieści tworzą zniewalającą pajęczynę znaczeń. Wystawę prac Jakuba Ziółkowskiego oglądać będzie można do 28 listopada.

Sponsoring sztuki współczesnej wyraża doskonale esencję marek De’Longhi i Kenwood, którym bliskie jest wszystko, co nowatorskie i kreatywne, ekspresyjne i plastyczne. Takie są właśnie poszczególne linie produktów oferowane przez obie marki.

Serdecznie zapraszamy do Narodowej Galerii Sztuki Zachęta przez cały rok. Jesienne popołudnia w otoczeniu pobudzającej sztuki to niepowtarzalne przeżycie kulturalne.

DE’LONGHI POLSKA SP.ZO.O.
KENWOOD

 

Firma powiązana: DE`LONGHI POLSKA
aktualizacja: 2010-08-25

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool!
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool! Na rynku są już dostępne nowe płyty indukcyjne marki Whirlpool z linii wzorniczej W Collection. Dzięki technologii 6. Zmysł, automatycznie ...
Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze