Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Porady ekspertów

Rodzaje szafek kuchennych wiszących

Rodzaje szafek kuchennych wiszących

Rodzaje szafek kuchennych wiszących oraz ich sposób otwierania i wyposażenie.

Sposób otwierania szafek wiszących

Zdecydowanie najgorszym pomysłem, jeśli chodzi o walory użytkowe, są popularne drzwiczki otwierane na boki. Ograniczają one kąt, z którego można wygodnie widzieć zawartość szafki i sięgnąć po nią, dodatkowo zacieniają i tak już nie najlepiej oświetloną przestrzeń, a także wprowadzają ryzyko uderzenia się o otwarte drzwiczki.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest front uchylny (unoszony do góry), a najwygodniejszym (ale też najdroższym) – fronty przesuwne, otwierające się w górę.

Wyposażenie szafek

Również ono powinno być przemyślane i zawarte w projekcie. Dawno minęły czasy, kiedy do wyboru były proste drewniane półki lub szuflady. Obecnie ilość możliwych do zastosowania systemów może przyprawić o zawrót głowy. Zwiększają one wygodę, ale również pozwalają na znacznie lepsze wykorzystanie przestrzeni szafek.

dr inż. architekt Piotr Kmiecik: dr inż. architekt Piotr Kmiecik: Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej w 2002 roku. Obronił doktorat z zakresu historii architektury i konserwacji zabytków. Projektuje domy jednorodzinne oraz duże centra handlowe i zespoły biurowe na terenie Polski i Federacji Rosyjskiej. Autor i współautor dwóch książek. Obecnie prowadzi własną pracownię projektową.

Współpraca: projektantka wnętrz mgr inż. arch. Ewa Słota
zdjęcie otwierające: Mebel Rust

aktualizacja: 2012-11-14

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool!
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool! Na rynku są już dostępne nowe płyty indukcyjne marki Whirlpool z linii wzorniczej W Collection. Dzięki technologii 6. Zmysł, automatycznie ...
Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze