Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Aktualności

Nowe wzory blatów Pfleiderer

Nowe wzory blatów proponowane przez Pfleiderer w 2013 roku odzwierciedlają aktualną tendencję, by blat był estetyczną dominantą wnętrza. Wyraziste dekory, inspirowane przede wszystkim nieograniczoną różnorodnością i bogactwem struktur naturalnych materiałów mogą stanowić punkt wyjścia do stworzenia ciekawych aranżacji – nie tylko w kuchennych wnętrzach.

Blat Veneziano (F8994) to odwzorowanie rysunku zielonego marmuru: wielobarwnego, pełnego żyłek i inkluzji. Taki wzór jest w stanie narzucić ton każdemu wnętrzu.

Podobnie jest w przypadku blatu Golden Rock (F79450 HS). Ten fantazyjny dekor, imitujący wygląd starego złota to propozycja do modnych "pałacowych" kuchni, choć przewrotnie może też być bohaterem nowoczesnej, prostej aranżacji. Złocisty kolor blatu zyskuje dzięki wykorzystaniu w efektu masy perłowej oraz motywu mozaiki. Wzmacnia go też nowa struktura HS – wysoki połysk z podwyższonymi parametrami wytrzymałościowymi.

Blat Veneziano (F8994)

Nieco spokojniejszy charakter ma blat Marmur Nero (F8997) – czarna błyszcząca powierzchnia usiana jest drobnymi nieregularnie rozmieszczonymi plamkami. Kiedy jednak przypomnimy sobie, że we współczesnych kuchniach blat jest dużą, jednolitą płaszczyzną, anektującą często dodatkową powierzchnię w postaci ścianek przyblatowych lub płynnie przechodzącą we fronty, by dać wrażenie monolitycznej bryły, wtedy zrozumiemy, że w takiej roli Marmur Nero również będzie dyktował charakter całemu wnętrza.

Wśród nowości 2013 blatu Pfleiderer z dekorem uni – Antracyt (U1290). Ciemna, mineralna szarość w matowym wykończeniu jest bardzo silnym akcentem, choć daje znakomita bazę do uzupełnienia go innymi materiałami w podobnej tonacji kolorystycznej: szkłem, ceramiką, betonem, laminatami HPL. Ten blat szczególnie polecany jest do różnego rodzaju wnętrz publicznych.

Ciekawą propozycją Pfleiderer są dekory piaskowe: Sahara (R6457) i Kamala (R6456). Utrzymane w ciepłych odcieniach brązu, odwzorowują naturalny, warstwowy układ pustynnych piasków. Ich rysunek, choć pozornie spokojny i regularny, ma w sobie coś dynamicznego, zupełnie jakby oddawał ciągły ruch pustynnych wydm.

Kashmir White (F8998)Nieco podobny charakter ma blat Kashmir White (F8998) reprezentujący nowy nurt uniwersalnej kolorystyki blatów. Dekor inspirowany kolorystyką i strukturą szlifowanych powierzchni ceramicznych ma jasny szaro-beżowy kolor i bardzo delikatny, punktowy połysk. Taki wzór pasuje do bardzo różnorodnych kolorów i materiałów na frontach, świetnie komponuje się z jasnymi odcieniami drewna, bielą, odcieniami pastelowymi i kolorami ziemi.

Wśród nowych propozycji blatów Pfleiderer pojawiają się też dwa wzory z dekorami drewnopodobnymi. Swiss Elm (R3220) to niezwykle staranne odwzorowanie drewna wiązu, jednego z gatunków szczególnie często występujących w aktualnych propozycjach dekorów. Jasne drewno, z widocznymi słojami, kwiatami i sękami stanowi znakomity kontrapunkt dla kolorów uni, nawet tych bardzo wyrazistych, takich jak żółć, żywa zieleń czy oranż.

Co łączy Swiss Elm z kolejnym blatem, egzotycznym Shanga Wenge (R5613)? Oba świetnie prezentują się w modnych horyzontalnych aranżacjach, eksponujących wyraźny rysunek słoi. Takie długie, jednolite blaty robocze pokazano m. in. na wielu stoiskach podczas tegorocznych targów Living Kitchen w Kolonii.

Shanga Wenge, dekor proponowany wcześniej przez Pfleiderer w kolekcji płyt laminowanych, to naturalistyczne odwzorowanie egzotycznego drewna wenge. Dzięki zróżnicowaniu kolorów i zestawieniu z strukturą Linea zyskuje wygląd maksymalnie bliski naturalnemu fornirowi czy drewnu obrabianemu tradycyjnymi metodami.

Firma powiązana: PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
aktualizacja: 2013-06-25

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool!
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool! Na rynku są już dostępne nowe płyty indukcyjne marki Whirlpool z linii wzorniczej W Collection. Dzięki technologii 6. Zmysł, automatycznie ...
Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze