Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Aktualności

Raport specjalny Skąpiec.pl: Armatura kuchenna

Raport specjalny Skąpiec.pl: Armatura kuchenna

Serwis Skapiec.pl przygotował kolejny raport specjalny, w którym prezentuje preferencje zakupowe internautów. Publikacja poświęcona została armaturze kuchennej, a analiza obejmuje baterie, zlewozmywaki, syfony oraz młynki do rozdrabniania odpadów.

Najnowszy raport specjalny Skapiec.pl to próba odpowiedzi na pytania o ulubione marki polskich internautów, ich preferencje w zakresie wyglądu armatury oraz materiałów, z których powinny być wykonane poszczególne jej elementy. W publikacji znaleźć można również rankingi najpopularniejszych produktów z czterech omawianych kategorii, a także krótkie poradniki zakupowe oraz wskazówki dotyczące wyboru zlewozmywaka i baterii kuchennej, autorstwa dziennikarzy branżowych, blogerów oraz przedstawicieli popularnych producentów.

Baterie kuchenne

Internauci, którzy w okresie od 1 maja do 31 lipca 2013 roku szukali baterii kuchennej za pośrednictwem serwisu Skąpiec.pl, najczęściej korzystali z filtra "Producent" (37,67%). Kolejnymi istotnymi parametrami okazały się być rodzaj produktu (27,15%) oraz materiał, z którego bateria kuchenna została wykonana (18,02%). Nieco ponad 16% konsumentów określało, czy wylewka powinna być wyciągana, natomiast ok. 1 procenta użytkowników porównywarki chciało znaleźć baterię podokienną. Cena produktu była najważniejsza informacją dla mniej niż 0,5% potencjalnych kupujących.

Marką, na którą stawiało ok. 19% konsumentów było Franke, 14% z nich chciało znaleźć produkt z logo Grohe, a ok. 13% - Teka. W gronie najpopularniejszych producentów znalazły się jeszcze firmy KFA i Hansgrohe.

Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z filtra "Rodzaj" w zdecydowanej większości zainteresowane były bateriami stojącymi (79% wyborów). Pozostała grupa opowiadała się za modelami wiszącymi. W kwestii materiału i jego wykończenia, aż 40% użytkowników Skąpiec.pl stawiało na chrom, ok. 19% - na satynę a 14,7% na stal szlachetną.

Popularnością cieszyły się również baterie z mosiądzu i tytanu. Jeżeli chodzi o cenę produktu to aż ¾ internautów chciało, aby nie była ona wyższa niż 500 złotych.

Najpopularniejsze baterie kuchenne: TOP3

1. Teka ARK 938 239381200, bateria stojąca z wyciąganą wylewka, cena od 271 zł
2. Franke Lula, chromowana bateria z głowicą ceramiczną, cena od 183 zł
3. Grohe Eurosmart Cosmopolitan (32843), jednouchwytowa bateria stojąca, cena od 359 zł

Zlewozmywaki

Najważniejszym kryterium dla 22% użytkowników porównywarki Skąpiec.pl, którzy w analizowanym okresie zainteresowani byli zakupem zlewozmywaka, była liczba posiadanych przez niego komór. Nieco ponad 20% w pierwszej kolejności zwracało uwagę na materiał, z którego zlew został wykonany, natomiast dla 15,61% największe znaczenie miał kształt produktu.

Na skorzystanie z filtra "Rodzaj" oraz "Producent" zdecydowało się niewiele poniżej 15% internautów, obecność ociekacza interesowała natomiast ok. 10% konsumentów. Najmniejsza grupa potencjalnych kupujących (tylko 0,19%) zdecydowała się na zawężenie wyników wyszukiwań do produktów z konkretnego przedziału cenowego.

Statystyki Skąpiec.pl pokazują, że aż 45% internautów najchętniej zamontowałby w swojej kuchni zlewozmywak 1-komorowy. Niewiele ponad 1/3 chciałaby zaopatrzyć się w model 1,5-komorowy, dwukomorowy natomiast – 19,3%. W kwestii materiału zdania były podzielone przede wszystkim między dwie opcje: granit i stal. Zlewozmywaków granitowych szukało 38% użytkowników porównywarki, stalowe zainteresowały natomiast 25% z nich.

Jeżeli chodzi o kształt to zwyciężyły klasyczne, prostokątne zlewozmywaki – szukało ich 41% konsumentów. Najczęściej zaznaczaną opcją w filtrze "Rodzaj" okazały się być z kolei modele wpuszczane w blat (wynik na poziomie 46% wyszukiwań), a w filtrze "Wielkość odpływu" – 3,5 cala. Zwycięzcą rankingu na najpopularniejszego producenta zostało Franke (29% wszystkich wyborów), a pierwszej trójce znalazły się jeszcze marki Teka (20,42%) i Blanco (16,74%).

Najpopularniejsze zlewozmywaki: TOP3

1. Franke Sirius 611-78, jednokomorowy zlewozmywak z ociekaczem, cena 199 zł
2. Franke Maris MRG 651, 1,5-komorowy zlewozmywak granitowy z ociekaczem, cena od 672 zł
3. Alveus NIAGARA 30, granitowy zlewozmywak jednokomorowy, cena od 436 zł

Link do raportu: www.skapiec.pl/site/doc/200/20/18/

aktualizacja: 2013-09-13

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool!
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool! Na rynku są już dostępne nowe płyty indukcyjne marki Whirlpool z linii wzorniczej W Collection. Dzięki technologii 6. Zmysł, automatycznie ...
Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze