Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Artykuły

Mój laminowany blat kuchenny kosztował 300 zł

Blaty laminowane są z pewnością najtańsze, ale jednocześnie trwałe. Ich ceny zaczynają się już od 80 zł za sztukę. Mój kosztował 300 zł i jest to cena zbliżona do ceny za blat drewniany - mówi Ula, Czytelniczka Budujemy Dom, która blat kuchenny użytkuje od 3 miesięcy.

Parametry kuchni: otwarta na jadalnię.

Liczba użytkowników kuchni: dwie dorosłe osoby i dwoje dzieci w wieku 2 i 3,5 r.

Rodzaj blatów kuchennych: z płyty MDF, na niej laminat i dekor pod nazwą stal hartowana; wersja dekoru – mat, bez powłoki antybakteryjnej; laminat zakończony silikonowym rowkiem, dzięki któremu skapująca woda nie dostaje się pod niego; krawędzie zaoblone jednostronnie.

Wymiary: 600 x 38 x 410 cm, położenie na wysokości 85 cm od podłogi.

Ułożenie i wykończenie: blat tworzy literę L; został złożony z dwóch elementów, które połączono pod kątem 45° na specjalne śruby (do łączenia blatów), łączenie niewidoczne; blat przymocowany do ściany silikonem i zakończony listwą przyścienną.

Decyzja: o wyborze blatu laminowanego przesądził jego wygląd, cena, wytrzymałość. Dekor w wersji stal hartowana prezentuje się bardzo naturalnie. Producenta markowych laminowanych blatów i mebli kuchennych znałam z wcześniejszych powiązań zawodowych, monterów również. Pracując jako "zakupowiec" w fabryce mebli, korzystałam już z jego oferty. Znałam produkt oraz jakość obsługi i wierzę w zapewnienia wytwórcy o wytrzymałości zakupionego przeze mnie blatu.

Wszystkie meble i blat w kuchni wykonano z laminowanych płyt MDF W blacie (w kształcie litery L) umieszczono zlewozmywak i płytę gazową Właścicielka wybrała laminat pod nazwą stal hartowana

Laminowany blat kuchenny - porady i przestrogi:

 • Blaty laminowane są z pewnością najtańsze, ale jednocześnie trwałe. Ich ceny zaczynają się już od 80 zł za sztukę. Mój kosztował 300 zł i jest to cena zbliżona do ceny za blat drewniany. Jednak drewniany nie pasował do koncepcji mojej kuchni. Dodatkowo uważam, że z pewnością nie byłby tak wytrzymały, jak mój obecny.

 • Kuchnia jest świeżo po remoncie. Choć sama korzystam z blatu laminowanego krótko, nie mam co do jego jakości żadnych zastrzeżeń. Nie rysuje się, nie pęcznieje, nie widać w zasadzie śladów użytkowania, choć z kuchni korzystają małe dzieci. Dla mnie, oprócz walorów użytkowych, liczyły się również wrażenia estetyczne i przyznaję, że jestem teraz, po remoncie, bardzo zadowolona z wyglądu kuchni. W blacie osadzona jest umywalka i płyta gazowa, ale ani wilgoć, ani wysoka temperatura w żaden sposób go nie niszczy. Laminat jest łatwy w pielęgnacji – wystarczy go przetrzeć wilgotną szmatką. Na wybranym dekorze nie widać okruchów, plam.

Laminowany blat kuchenny - koszt zakupu i montażu:

 • 300 zł.

Lilianna Jampolska
fot. www.interiorsdesignblog.com

aktualizacja: 2014-09-16

Dodaj komentarz

Zdaniem naszych Czytelników

Faktycznie - można obłędu dostać przy ty na ścianie

Gość stach

04 Mar 2016, 10:54

a co jest na ścianie? bo wygląda obłędnie.. i jak si to sprawdza przy płycie.. ?

Gość magda

04 Mar 2016, 10:13

Zamiast laminowanego blatu można też pomyśleć o gresie :)

Gość użytkownik

27 Wrz 2014, 22:40

Chcesz wiedzieć więcej - zajrzyj na Forum.BudujemyDom.pl

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool!
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool! Na rynku są już dostępne nowe płyty indukcyjne marki Whirlpool z linii wzorniczej W Collection. Dzięki technologii 6. Zmysł, automatycznie ...
Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze