Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Aktualności

Targi wnętrzarskie - podsumowanie

Zakończyło się największe w Polsce wydarzenie wnętrzarskie: połączone edycje Targów MEBLE, Targów Wyposażenia i Wystroju Wnętrz HOME DECOR, Salonu Oświetlenia i Techniki Oświetleniowej LUMINEXPO oraz Targów Wykończenia i Renowacji Wnętrz BUDMA INTERIOR 2008.

Targi wnętrzarskie - podsumowanieNa blisko 30 tys. metrów kwadratowych swoją ofertę zaprezentowało niemal 600 wystawców z Polski, Niemiec, Francji, Holandii, Szwajcarii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Turcji, Rumunii, Ukrainy, Węgier, Czech, Litwy, Łotwy, Hiszpanii, Portugalii, Indii, Malezji, Singapuru i Chin. W ciągu czterech dni wystawienniczych na targi przybyło aż 25 tysięcy zwiedzających – to aż o około 25% więcej niż w roku ubiegłym.

To była bardzo udana edycja - mówi Józef Szyszka, dyrektor targów Meble i Budma Interior. - Cieszę się, że wystawcy zaakceptowali nową formułę. W pier-wsze dwa dni targowe przyjmowali na swoich stoiskach przede wszystkim zwiedzających zawodowo związanych z branżą, polskich i zagranicznych kupców meblowych, handlowców, architektów i projektantów wnętrz. W piątek i sobotę z bogatą ofertą wystawców zapoznawali się natomiast klienci indywidualni czyli końcowi użytkownicy prezentowanych produktów i usług.

Wystawy - seminaria - pokazy

Tegorocznej edycji towarzyszyły ponadto liczne wydarzenia designerskie, które cieszyły się ogromną popularnością: Warsztaty Meblościanka prowadzone przez Tomka Rygalika, Strefa 7 PE-P, wystawa transFORM goszcząca znakomite osobistości ze świata polskiego i zagranicznego designu, wystawy Koncept_08, Najlepsze Dyplomy Projektowe 2006/2007, Viva LED i inne.

- Wydarzenia towarzyszące targom zebrały świetne opinie zarówno fachowców, jak i szerokiej publiczności. Wielu oświetleniowców i projektantów wnętrz przyciągnęła na przykład tegoroczna wystawa „Oświetlić Wnętrze – VIVA LED”.

Dużym powodzeniem cieszyły się także seminaria poświęcone trendom w aranżacji wnętrz, takie jak prezentacje dr. Marka Borowińskiego. – dodaje Anna Idaszak, dyrektor targów Home Decor i Salonu Luminexpo.

Targi wnętrzarskie - podsumowanie

Atrakcje dla zwiedzających

Zadowoleni byli również zwiedzający. Kupcy meblowi podkreślali, że prezentowana na targach oferta jest nie tylko ciekawa pod względem wzornictwa, ale prezentuje również wysoką jakość wykonania. Zwiedzający dwóch ostatnich dni usatysfakcjonowani byli nie tylko możliwością poznania w jednym miejscu wyjątkowo bogatej oferty, ale też chętnie uczestniczyli w wydarzeniach specjalnie dla nich przygotowanych.

Ogromnym powodzeniem cieszył się punkt informacyjny „Architekt radzi”, w którym można było zasięgnąć bezpłatnych konsultacji uznanych i doświadczonych projektantów wnętrz. Dobrym pomysłem okazał się zorganizowany po raz pierwszy Salon Deweloperów, gromadzący w jednym miejscu wiele firm i instytucji związanych z rynkiem nieruchomości.

Zwiedzający targi chętnie oglądali też liczne pokazy popularnych prac wykończeniowych i przysłuchiwali się wykładom o trendach i nowościach w branży wnętrzarskiej. Sobotnią atrakcją dla gości targowych była realizacja programu telewizyjnego SOFA, podczas którego znani redaktorzy telewizji WTK zaprezentowali dwie propozycje pokoju dziennego, wymieniając komentarze zarówno z uznanymi projektantami, jak i z publicznością. Dzieciom natomiast bardzo podobał się kolorowy plac zabaw, na którym mogły do woli wyszaleć się pod okiem czujnego personelu.

Targi wnętrzarskie - podsumowanie

Media

Tegorocznej edycji targów wnętrzarskich w Poznaniu tradycyjnie towarzyszyło duże zainteresowanie mediów branżowych, ale także prasy codziennej, radia i telewizji. W Centrum Prasowym MTP akredytowało się ponad 250 dziennikarzy z Polski i zagranicy.

Ogromnym zainteresowaniem mediów cieszyła się zwłaszcza konferencja prasowa Tomka Rygalika z okazji otwarcia warsztatów dla młodych projektantów „Meblościanka”. Odbyła się także doroczna konferencja Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, na której przedstawiono stan branży meblarskiej w Polsce i jej dalsze perspektywy rozwoju.

Nagrody

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to najcenniejsze trofeum,  jakie zdobyć można na poznańskich targach. Tę nagrodę otrzymują produkty, które mogą się pochwalić najwyższą  jakością i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, najciekawszym wzornictwem.

Lista produktów nagrodzonych  Złotym Medalem MTP na targach MEBLE

Kanapa LIBERO
Meblarska Spółdzielnia Pracy „DĄB”, Gdynia
Pawilon 5 stoisko 50

System meblowy NEPTUN
Fabryka Mebli TARANKO Aleksander Taranko, Morąg
Pawilon 5 stoisko 48

System meblowy WERSAL
Fabryka Mebli TARANKO Aleksander Taranko, Morąg
Pawilon 5 stoisko 48

Program KLER D140
KLER S.A., Dobrodzień
Pawilon 5 stoisko A1

Zestaw Mebli  do living room MULTIFORM
Kolekcja Mebli KLOSE Sp. z o.o., Nowe
Pawilon 5 stoisko A1

Meble Mikołajczyk,  meble stylizowane – kolekcja COLOSSEO
Fabryka Mebli Mikołajczyk Sp. z o.o., Piotrowice
Pawilon 5 stoisko 24

Kolekcja mebli tapicerowanych CAPRI
Fabryka Mebli Tapicerowanych TOMBEA, Tomasz Misiorny
Łowęcin
Pawilon 5

Zestaw mebli ogrodowych AVANTI
HEINZ KETTLER GmbH & Co. KG, Niemcy
Zgłaszający: KETTLER POLSKA Sp. z o.o., Piła
Pawilon 5 stoisko D 43

Kolekcja SAWANNA
MEBLIK s.c. Stanisław Gierszewski Andrzej Zabłotny,
Chojnice
Pawilon 9 stoisko 2

ARGENTO
VERO Sp. z o.o. Lubliniec
Pawilon 5 stoisko 39

Sypialnia SENSO
PROFAP, Kraków
Zgłaszający: U-NEX Sp. z o.o., Kraków
Pawilon 5 stoisko 14

Zestaw mebli wypoczynkowych TUKAN
NOTI, Tarnowo Podgórne
Pawilon 5 stoisko 18

Gabinet Argo
Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli JAFRA, Karnice
Pawilon 5/65

Gabinet Karen – B
Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli JAFRA, Karnice
Pawilon 5/65

Kolekcja Mar-Jani
Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli JAFRA, Karnice
Pawilon 5/65

Hotel Jafra
Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli JAFRA, Karnice
Pawilon 5/65

Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP na Targach Wyposażenia i Wystroju Wnętrz HOME DECOR oraz Salonu Oświetlenia i Techniki Oświetleniowej LUMINEXPO
    
Srebro użytkowe, kolekcja limitowana AZJATYCKI
OOO PUKP AGAT , Ukraina
Zgłaszający: WAIR Sp. z o.o., Opalenica
Pawilon 3A stoisko 54

Dekoracja z tkaniny THOR tkanina o składzie 59% miedź
DIAZ N.V. , Belgia
Zgłaszający : FLOKATEX Izabela Kaczmarska i Jacek Kaczmarski Sp. j., Łódź
Pawilon 3 stoisko 70

ACANTHUS AUREUS
Stoisko targowe to nie tylko miejsce zawierania kontraktów, ale przede wszystkim miejsce budowania wizerunku przedsiębiorstwa. Targi Poznańskie wyróżniają stoiska, które najlepiej realizują strategię marketingową firmy, nagradzając je Złotym Akantem.

Stoiska nagrodzone w  konkursie ACANTHUS AUREUS na Targach MEBLE


KOLEKCJA MEBLI KLOSE Sp. z o.o. , Nowe
Pawilon 5, stoisko 1A

INTERPRINT POLSKA Sp. z o.o., Ozorków
Pawilon 5, stoisko 5

FABRYKA MEBLI TAPICEROWANYCH, TOMBEA TOMASZ MISIORNY, Swarzędz
Pawilon 5, stoisko 31

VERO SP. ZO.O, Lubliniec
Pawilon 5, stoisko 39/42

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI MEBLI JAFRA , Karnice
Pawilon 5, stoisko 65

MEBELPLAST SA, Olsztyn
Pawilon 6

Stoiska nagrodzone w  konkursie ACANTHUS AUREUS na Targach Wyposażenia i Wystroju Wnętrz HOME DECOR oraz Salonu Oświetlenia i Techniki Oświetleniowej LUMINEXPO

GARDINIA Sp. z o.o., Domasław
Pawilon 3, stoisko 60

EUROFIRANY B.B CHOCZYŃSCY SP.J., Żywiec
Pawilon 3, stoisko 61

ZORLUTEKS TEKSTIL, Istanbul, Turcja
Pawilon 3, stoisko 97

Stoiska nagrodzone w  konkursie ACANTHUS AUREUS na Targach Wykończenia i Renowacji Wnętrz BUDMA INTERIOR

SANPRIM Sp. z o.o. , Warszawa
Pawilon 7a stoisko 8

CERAMIKA PARADYŻ Sp. z o.o., Opoczno
Pawilon 7a, stoisko 29

Następna edycja

Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji targów Meble, Budma Interior,  Home Decor i Salonu Luminexpo. Towarzyszyć im będą odbywające się w cyklu dwuletnim targi Biuro. Przyszłoroczne targi wnętrzarskie w Poznaniu odbędą się w dniach od 3 do 6 czerwca 2009.

Dziękujemy i zapraszamy!

aktualizacja: 2008-06-04

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool!
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool! Na rynku są już dostępne nowe płyty indukcyjne marki Whirlpool z linii wzorniczej W Collection. Dzięki technologii 6. Zmysł, automatycznie ...
Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze