Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Aktualności

Oryginał na festiwalu Łódź Design

Corian® firmy DuPont™ pojawi się na II edycji Międzynarodowego Festiwalu Designu odbywającego się w dniach 16-31 października w Łodzi.

“Corian® Nouvel Lumieres“, projekt Jean Nouvel

“Corian® Nouvel Lumieres“,
projekt Jean Nouvel

Podczas Łódź Design zostaną zorganizowane warsztaty pt. „Corian® Inspiracja dla Wyobraźni”, prezentujące możliwości wykorzystania materiału Corian®. Będzie można również uczestniczyć w wykładzie pt. „Corian® bliżej Ciebie – inspirujący materiał XXI wieku”, podczas którego zostaną przedstawione m.in. najnowsze projekty z zastosowaniem materiału Corian® oraz realizacje światowej klasy architektów, chętnie korzystających z tego materiału w swych projektach.

Corian® to oryginalny materiał powierzchniowy (solid surface) wynaleziony i produkowany wyłącznie przez firmę DuPont™. Dostępny w ponad 100 kolorach, może być dowolnie formowany – cięty, rzeźbiony, szlifowany, a swoboda łączenia z innymi materiałami, daje praktycznie nieskończone możliwości aranżacji.

Dzięki swym niestandardowym właściwościom, ten syntetyczny materiał jest bardzo chętnie stosowany przez projektantów. Wykorzystywali go m.in. Zaha Hadid, Jean Nouvel, czy Rita Missoni.

Krzesło “Oh-void!“, projekt Ron Arad
Krzesło “Oh-void!“, projekt Ron Arad

Materiał Corian® posiada szeroki wachlarz zastosowań. Od ponad 40 lat jest wykorzystywany na całym świecie zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i publicznych, takich jak: hotele, biura, centra handlowe, muzea, szpitale, lotniska, porty i statki. Stosuje się go zarówno do tworzenia elementów wyposażenia wnętrz (meble, oświetlenie), jak i wielkich części obiektów architektonicznych. Corian® jest materiałem praktycznym – można go łatwo i szybko umyć.

Odznacza się odpornością na plamy, jest też odnawialny i wytrzymały. Charakteryzuje się również brakiem widocznych łączeń, w których zazwyczaj gromadzą się zanieczyszczenia i bakterie. Zwarta konsystencja (bez porów), uniemożliwia wnikanie jakichkolwiek płynów, zapachów, pleśni, czy drobnoustrojów, co zapewnia wysoki poziom higieny i czystości. Ze względu na swoje specyficzne właściwości Corian® wykorzystywany jest również w szpitalnych salach operacyjnych, czy pomieszczeniach intensywnej terapii, gdzie muszą być spełnione najwyższe standardy.

 

Firma powiązana: DUPONT TYVEK
aktualizacja: 2008-10-14

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool!
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool! Na rynku są już dostępne nowe płyty indukcyjne marki Whirlpool z linii wzorniczej W Collection. Dzięki technologii 6. Zmysł, automatycznie ...
Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze