Budujemy Dom
Wnętrza / Kuchnia / Artykuły

Aranżacja oświetlenia w kuchni

Jak ważna jest dobra aranżacja oświetlenia w kuchni, wie każdy kucharz. Dlatego potrzebna jest chirurgiczna precyzja: światło celowe i dokładne, bezlitośnie demaskatorskie. Świetlne "punkty kontrolne" i "linie graniczne". Wtedy – sprawa jasna!

Aranżacja oświetlenia w kuchni

Lampy wiszące - aranżacje

Efektowne lampy sufitowe Forchini
Efektowne lampy sufitowe Forchini. Aluminiowy klosz wykończono w kolorze białym i złotym. Średnica lampy 50 cm. Cena 1299 zł. (fot. Spotline)
Lampa halogenowa Fokus marki Belux z wymiennymi filtrami dostępnymi w różnych kolorach: satynowym białym, pomarańczowym, żółtym, zielonym i niebieskim
Lampa halogenowa Fokus marki Belux z wymiennymi filtrami dostępnymi w różnych kolorach: satynowym białym, pomarańczowym, żółtym, zielonym i niebieskim. Średnica 20 cm, cena 3606 zł. (fot. Ipnotic Store)

Oświetlenie szafek, blatu... - aranżacje

Zabudowa Ola 20 zaprojektowana przez Studio Pininfarina dla marki Snaidero
Zabudowa Ola 20 zaprojektowana przez Studio Pininfarina dla marki Snaidero. Oprócz formy po mistrzowsku rozwiązano tu także sposób oświetlenia blatu i przestrzeni wewnątrz szafek, łącząc funkcjonalność z wręcz artystyczną kreacją. (fot. Arteidea)
Dzięki przeszkleniu górnych szafek, zastosowane w nich oświetlenie funkcjonuje również jako oświetlenie blatu roboczego
Dzięki przeszkleniu górnych szafek, zastosowane w nich oświetlenie funkcjonuje również jako oświetlenie blatu roboczego. (fot. Black Red White)
Liniowe oświetlenie (taśma LED w osłonce) umieszczone pod szafkami Senso 36th Norde Avenue z oferty Black Red White
Liniowe oświetlenie (taśma LED w osłonce) umieszczone pod szafkami Senso 36th Norde Avenue z oferty Black Red White. (fot. Black Red White)
Panele LED o wym. 30 x 10 cm i mocy 75 W do montowania pod półkami
Oprawa meblowe marki Paulmann. Panele LED o wym. 30 x 10 cm i mocy 75 W do montowania pod półkami. (fot. Paulmann)
Panele LED Spot Set do montowania pod półkami.
Oprawa meblowe marki Paulmann. Panele LED Spot Set do montowania pod półkami. (fot. Paulmann)
Nowoczesna zabudowa z kolekcji Senso 36th Norde Avenue, w której za jednym frontem kryją się dwie podświetlane od wewnątrz szuflady
Nowoczesna zabudowa z kolekcji Senso 36th Norde Avenue, w której za jednym frontem kryją się dwie podświetlane od wewnątrz szuflady. (fot. Black Red White)
Kuchnia z rozwiązaniem Display ID, czyli podświetlanymi od wewnątrz szufladami, wyposażonymi w szklany front lub przeszklony blat
Kuchnia z rozwiązaniem Display ID, czyli podświetlanymi od wewnątrz szufladami, wyposażonymi w szklany front lub przeszklony blat. (fot. HTH)
Tam, gdzie nie ma górnego rzędu szafek, przyda się lampa PDS-O marki Kluś Design
Tam, gdzie nie ma górnego rzędu szafek, przyda się lampa PDS-O marki Kluś Design. Montowana jest na blacie, ma przezroczystą lub mleczną osłonkę o dł. 1 m. Cena (bez źródła światła LED) 249,99 zł. (fot. Salon Led)

Systemy oświetlenia kuchennego - aranżacje

Koncepcja Frames skupiająca różne rozwiązania technologiczne w produktach marki Franke, wśród nich jest podświetlana pokrywa zlewozmywaka i wysuwany wyciąg z iluminacją
Koncepcja Frames skupiająca różne rozwiązania technologiczne w produktach marki Franke, wśród nich jest podświetlana pokrywa zlewozmywaka i wysuwany wyciąg z iluminacją. W aranżacji wykorzystano oświetlenie sufitowe, współgrające z kolorystyką urządzeń. (fot. Franke)
Zabudowa marki Peka, w której zastosowano systemy wyposażenia wewnętrznego z oświetleniem
Zabudowa marki Peka, w której zastosowano systemy wyposażenia wewnętrznego z oświetleniem. W aranżacji ważną rolę pełni także oświetlenie centralne w postaci lamp Discoco marki Marset oraz okap Marilyn E.ion marki Falmec zawieszony nad wyspą. (fot. Peka)
Nad wyspą kuchenną zawieszono aluminiowe lampy Bell marki Normann Copenhagen
Połączenie oświetlenia typowo użytkowego w formie reflektorów sufitowych z dekoracyjnym. Nad wyspą kuchenną zawieszono aluminiowe lampy Bell marki Normann Copenhagen. Zabudowa kuchenna pochodzi z oferty marki HTH. (fot. HTH)
Jasne fronty współgrają z liniowym oświetleniem LED, które wykorzystano wokół podwieszanego sufitu, pod blatem wyspy oraz przy posadzce
Kuchnia z zabudową wykonaną przez A&K Kuchnie. Jasne fronty współgrają z liniowym oświetleniem LED, które wykorzystano wokół podwieszanego sufitu, pod blatem wyspy oraz przy posadzce. (fot. A&K Kuchnie)
Kuchnia Luxury Glam marki Aster Cucine
Kuchnia Luxury Glam marki Aster Cucine. Tu wszystko połyskuje, łącznie z okapem i detalami, efekt potęgują przeszklone, podświetlane od wewnątrz szafki. (fot. Galeria Heban)

Oświetlenie okapu kuchennego - aranżacja

Okap Vela NRS marki Falmec z oświetleniem LED
Okap Vela NRS marki Falmec z oświetleniem LED; szer. 90 cm, cena 7999 zł. (fot. Falmec Polska)

Artykuł pochodzi z numeru specjalnego "Budujemy Dom - Wnętrza 2017"

aktualizacja: 2016-12-09

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool!
Płyty indukcyjne z serii W Collection - nowość od Whirlpool! Na rynku są już dostępne nowe płyty indukcyjne marki Whirlpool z linii wzorniczej W Collection. Dzięki technologii 6. Zmysł, automatycznie ...
Bateria zlewozmywakowa Soria
Bateria zlewozmywakowa Soria Bateria zlewozmywakowa Soria to unikalne połączenie nowoczesnego stylu chromowanego, solidnego, mosiężnego korpusu z wysoką jakością komponentów ...
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię?
Kuchnia na błysk - jak sprzątać kuchnię? Chyba każda z nas to zna - spędzamy długie godziny w kuchni, przygotowując dla najbliższych zbilansowane i smaczne posiłki… A po całej ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze