Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Najlepsze Projekty Dyplomowe 08/09

Na wystawie NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE na Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, można już podziwiać prace młodych polskich dizajnerów. Wśród nich jest także zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza Jaworskiego, którego praca dyplomowa powstała dzięki profesjonalnej współpracy z firmą Roca.

Coroczne przeglądy prac dyplomowych studentów kierunków projektowych, organizowane są od 2002 roku przez Kwartalnik Projektowy "2+3D", ogólnopolski magazyn poświęcony grafice użytkowej i wzornictwu przemysłowemu. Od pięciu lat jego kontynuacją jest wystawa NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE organizowana na Zamku w Cieszynie.

W Polsce uczymy się dopiero czym jest dobry dizajn – mówi Tomasz Budziń magazynu "2+3D".  Mamy w kraju wielu młodych zdolnych projektantów, którzy odnoszą pierwsze międzynarodowe sukcesy, dlatego chcemy wspierać i promować ich dokonania – dodaje.

 Zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza JaworskiegoNAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE to obecnie jedyny w kraju przegląd koncepcji najlepszych absolwentów uczelni kształcących projektantów. Prezentowane są tu nowatorskie rozwiązania i prototypy nowych produktów. Wystawa jest ważnym elementem promującym dobre wzornictwo, polski dizajn i młodych polskich projektantów.

Zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza Jaworskiego to projekt dyplomowy zrealizowany w ścisłej współpracy z firmą Roca. Składa się z dwóch elementów, główną część stanowi umywalka, która dzięki swej innowacyjnej formie znajdzie zastosowanie w każdej przestrzeni łazienkowej.

Dziesięciomiesięczne konsultacje technologiczne pod okiem pracowników Roca zaowocowały powstaniem prototypu. Roca współpracuje ze światowej sławy projektantami od wielu lat i chętnie dzieli się zdobytym doświadczeniem z młodymi dizajnerami – mówi Piotr Koszek z Roca Polska.

Przejście od procesu artystycznej wizji przez dostosowanie projektu do wymogów technologicznych i rynkowych aż po produkcję, jest dla studentów nieocenionym doświadczeniem, a nam daje nowatorskie i świeże spojrzenie na dizajn – dodaje.

Aktualnie Roca współpracuje z kolejnym studentem nad jego pracą dyplomową.

Wśród pozostałych projektów prezentowanych na wystawie NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE są:

 • Projekt aparatu elektrochirurgicznego na bazie rozwiązania ES-Vision firmy Emed, umożliwiającego cięcie i koagulację tkanek (Piotr Hojda)
 • Szlak architektury modernistycznej w Katowicach (Zofia Oslislo)
 • Seria plakatów na Warsaw Summer Jazz Days 2009 (Krzysztof Seyfried)
 • Projekt koncepcyjny miejskiego pojazdu szynowego dla transportu publicznego,  uwzględniający wytyczone strefy dla młodzieży, osób starszych, niepełnosprawnych, z większym bagażem czy turystów. (Adam Kłodecki)
 • "Pop-up book", książka o strachach z dzieciństwa (Dorota Wątkowska)

Zaangażowanie firmy Roca w rozwój dizajnu w Polsce naturalnie wpisuje się w kulturę korporacyjną firmy. Realizując strategię rozwoju poprzez innowacje, Roca angażuje się także w inicjatywy mające na celu wspieranie młodych talentów, takie jak np. międzynarodowy konkurs projektancki Jump the Gap, który sprzyja odkrywaniu nowych talentów i zapewnia zwycięskiemu projektowi oraz jego twórcy międzynarodowy rozgłos.

Werdykt jury konkursu zostanie ogłoszony we wrześniu tego Roku, podczas kolejnej wystawy 100% Design w Londynie. Współpraca pomiędzy koncernem Roca a uczelnią ASP w Katowicach stanowi źródło wymiany pomysłów i wzajemnych inspiracji.

Wystawa NAJLEPSZE PROJEKTY DYPLOMOWE jest organizowana przy stałej współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem Projektów Form Przemysłowych, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i wyższymi uczelniami.  Honorowy patronat sprawują także: wicepremier, Minister Gospodarki Waldemar  Pawlak oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Miejsca i terminy wystaw edycji 2008/2009

30 stycznia – 15 marca
Cieszyn, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości, ul. Zamkowa 3 a, b, c
22 marca – 14 kwietnia
Warszawa, Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14
20 kwietnia – 20 maja
Kraków, ASP – Wydział Form Przemysłowych, ul. Smoleńsk 9
14 – 30 października
Łódź, Międzynarodowy Festiwal Łódź Design, ul. Tymienieckiego 3
27 – 30 maja
Poznań, Arena Design, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Więcej informacji dotyczących wystawy dostępnych jest na stronach:   orazaktualizacja: 2010-02-16

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Dwa nowe modele grzejników marki LUXRAD
Dwa nowe modele grzejników marki LUXRAD Marka LUXRAD, producent grzejników dekoracyjnych i łazienkowych, wprowadziła do swojej oferty dwa nowe modele grzejników - Ductor oraz Pollux.
Produkty SANPLAST na wystawie Dobry Wzór 2017
Produkty SANPLAST na wystawie Dobry Wzór 2017 W siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego otwarto wystawę pokonkursową produktów nagrodzonych w konkursie Dobry Wzór 2017. To dobry ...
BOTAMENT® WC Set Universal do wykonania zabudowy stelaży podtynkowych WC
BOTAMENT® WC Set Universal do wykonania zabudowy stelaży podtynkowych WC BOTAMENT® WC Set Universal to gotowy produkt przygotowany do wykonania zabudowy stelaży podtynkowych WC. Zaawansowana technicznie płyta budowlana, ...
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze