Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Ceramika Paradyż na targach CERSAIE 2011 w Bolonii

Ceramika Paradyż – już po raz 11 – bierze udział w najważniejszym wydarzeniu w branży – międzynarodowych targach CERSAIE 2011. To największe spotkanie świata ceramiki i wyposażenia wnętrz odbywa się w Bolonii między 20 a 24 września 2011. 

Ceramika Paradyż w Bolonii

Międzynarodowe Targi Ceramiki i Wyposażenia Łazienek CERSAIE w Bolonii to prestiżowe spotkanie największych na świecie producentów tej branży, których oferta targowa wyznacza trendy wzornicze obowiązujące w nadchodzących miesiącach. Udział w nich to przywilej, przyznawany przez prestiżowe Włoskie Stowarzyszenie Producentów Płytek Ceramicznych ASSOPIASTRELLE, które decyduje o kształcie tej imprezy. Targi są także przeglądem najnowszych rozwiązań technologicznych i materiałowych oraz niezwykle ważną okazją do weryfikacji, czy przygotowana oferta jest zgodna z oczekiwaniami rynku.

W tym roku stoisko Ceramiki Paradyż w wyjątkowy sposób podkreśla polskie korzenie marki.

Ceramika Paradyż, nieprzerwanie od 2001 roku, reprezentuje polską branżę płytek ceramicznych podczas CERSAIE. Była pierwszym, polskim producentem biorącym udział w tym prestiżowym wydarzeniu.

W tym roku stoisko Ceramiki Paradyż w wyjątkowy sposób podkreśla polskie korzenie marki. Architekci i projektanci firmy pokusili się o własną interpretację Polskiej Sztuki Ludowej. Wystawa firmy – inspirowana folkowymi wycinankami, haftami i koronkami w dynamicznych kolorach – ma zapraszać do poznania nie tylko polskich płytek, ale także naszej kultury.

Każdego roku bardzo starannie przygotowujemy się do targów w Bolonii. Największy nacisk kładziemy na ciekawą prezentację szerokiej oferty nowych wzorów, wyprodukowanych przy wykorzystaniu pełnych możliwości technologicznych naszych zakładów produkcyjnych. Innowacyjność w zakresie wzornictwa i nowych sposobów wytwarzania to niewątpliwie nasza przewaga konkurencyjna. Potwierdzają to nasi klienci, którzy odwiedzając nas na CERSAIE i pozytywnie oceniają nasze propozycje produktowe – mówi Paweł Łuczka, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.

Międzynarodowe Targi Ceramiki i Wyposażenia Łazienek CERSAIE w Bolonii

Ceramika Paradyż, poza Bolonią, prezentuje swoje produkty m.in. na imprezach branży ceramicznej w Kijowie, Moskwie, a ostatnio również w Monachium. Poprzez swój udział w najważniejszych targach i aktywnym promowaniu marki, firmie udało się stworzyć i rozbudowywać rozległą sieć dystrybucji obejmującą partnerów handlowych w 37 krajach na całym świecie.

Ambasador Polskiej Gospodarki

Sukces rynkowy firmy to – poza wynikami finansowymi – również nagrody i tytuły przyznawane zarówno dla produktów, jak i wdrażanych strategicznych projektów. Ostatnio firma otrzymała tytuł „Ambasadora Polskiej Gospodarki 2011” w kategorii "Kreator Rozwiązań XXI Wieku".

Doceniono wysoki stopień innowacyjności rozwiązań wspomagających budowanie relacji z partnerami biznesowymi (narzędzia Business Intelligence) oraz wdrożenie w sieci sprzedaży pośredniej oprogramowania wspierającego wykonywanie projektów. 

Tytuł „Ambasadora Polskiej Gospodarki 2011” został również przyznany za innowacyjne produkty podnoszące standardy obsługi klienta indywidualnego – Multimedialne Studio Projektowania 3D uruchomione w 2010 roku w obu salonach firmowych Grupy Paradyż w Tomaszowie Mazowieckim oraz Łodzi. Wyróżnienie co roku przyznaje Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Celem tego konkursu jest promocja polskich przedsiębiorstw, osiągających światowe sukcesy w oparciu o wysokie standardy ekonomiczno-finansowe i dobre praktyki biznesowe.

Innowacyjne plany na miarę światowej gospodarki

W 2010 roku w Grupie Paradyż rozpoczęła się realizacja 4-letniego planu inwestycyjnego, obejmująca modernizację zakładów produkcyjnych. Pierwsze działania dotyczyły fabryki spółki Ceramika Paradyż zlokalizowanej w Wielkiej Woli k. Paradyża. Inwestycje pochłonęły 136 z planowanych 185 milionów złotych. Dzięki tej inwestycji jeden z najstarszych zakładów firmy, stał się jednym z najnowocześniejszych w Europie – obecnie dostarcza nowe kolekcje 2011 marki My Way Paradyż Group.

Kolejnym krokiem realizowanym obecnie w ramach planu inwestycyjnego jest unowocześnienie zakładu produkcyjnego Ceramiki Paradyż Sp. z o.o. w Opocznie. Już myślimy o ofercie produktowej na 2012 rok, dlatego zmiany w zakresie nowych technologii obejmą również zakład „Tomaszów 1”. Wszystkie projekty realizowane obecnie oraz planowane do wdrożenia w najbliższej przyszłości pozwolą na usprawnienie pracy, podniesienie innowacyjności oraz konkurencyjności firmy – mówi Paweł Łuczka, Prezes Spółek Grupy Paradyż.

Grupa Paradyż to obecnie pięć zakładów, dysponujących mocami produkcyjnymi na poziomie 30 mln m², rozległa sieć dystrybucji w całym świecie oraz ponad 1850 wykwalifikowanych pracowników, a wśród nich skuteczni menadżerowie z najwyższej kadry zarządzającej, nagradzani przez prestiżowe instytucje za profesjonalizm i sprawność w kierowaniu przedsiębiorstwem.


Firma powiązana: Ceramika Paradyż
aktualizacja: 2012-12-09

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Wanna z hydromasażem od SANPLAST SA teraz w atrakcyjnej cenie
Wanna z hydromasażem od SANPLAST SA teraz w atrakcyjnej cenie Odpoczynek, zdrowie, SANPLAST! "W zdrowym ciele zdrowy duch"! I to w Twoim domu! Teraz to możliwe dzięki wannom z systemem hydromasażu mieszanego ...
Visign for Style sensitive - nowa bezdotykowa płytka uruchamiająca do WC
Visign for Style sensitive - nowa bezdotykowa płytka uruchamiająca do WC Bezdotykowa elektroniczna płytka uruchamiająca do WC uzupełnia popularną serię Visign for Style firmy Viega. Model Visign for Style sensitive ...
KLUDI L-INE S zwycięzcą plebiscytu Dobry Design 2018
KLUDI L-INE S zwycięzcą plebiscytu Dobry Design 2018 Firma KLUDI po raz kolejny dowiodła swojego profesjonalizmu, stając na podium i zdobywając główną nagrodę w plebiscycie Dobry Design 2018 ...
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze