Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Porady ekspertów

Dobra hydroizolacja to nie tylko folia w płynie

Na szczęście co raz więcej inwestorów rozumie, jak ważne jest wykonanie hydroizolacji przed położeniem płytek, zwłaszcza w łazience.

Dobra hydroizolacja to nie tylko folia w płynie

W pobliżu wanny lub umywalki, w kabinie prysznicowej, czyli w miejscach narażonych na zachlapanie lub dłuższe zamoczenie, fugi nie stanowią pełnej ochrony przed wnikaniem wody i wilgoci pod okładziny ceramiczne.

W łazience, w której nie zastosowano hydroizolacji, czyli nie uszczelniono podłoża pod płytkami przed wnikaniem wody i wilgoci mogą pojawić się z czasem nieestetyczne i niezdrowe wykwity i zagrzybienie. Co więcej, jeśli wilgoć wejdzie głęboko w mury, zagrzybienie może pojawić się w sąsiednich pomieszczeniach, co w ekstremalnych sytuacjach może doprowadzić do uszkodzenia struktury tynku a czasami nawet ściany.

Dobra hydroizolacja to nie tylko znana większości folia w płynie, którą nanosi się wałkiem na całe powierzchnie ścian i podłóg. Uszczelnienie podłoża przed wnikaniem wilgoci wymaga nieprzerwanego zamknięcia powierzchni, co nie jest takie łatwe szczególnie na krawędziach połączeniu ściany z podłogą, w narożach oraz wzdłuż przebiegu dylatacji, to jest w miejscach, które mogą ulegać niewielkim odkształceniom, co z kolei może prowadzić do zerwania szczelności położonej folii.

Rozwiązaniem problemu jest zastosowanie w tych miejscach taśm, narożników i mankietów hydroizolacyjnych. Najlepiej stosować kompletny system hydroizolacji jednego producenta, wówczas mamy pewność, że folia w płynie jest kompatybilna z pozostałymi elementami uszczelniającymi. Wykonane są one z elastycznego, wodoszczelnego elastomeru pokrytego włókniną poliestrową.

Produkty te gwarantują nam całkowitą wodoszczelność oraz bardzo dobre, trwałe połączenie z hydroizolacją. Mogą zatem przejmować naprężenia w newralgicznych miejscach oraz doskonale chronią przed wnikaniem wody i wilgoci. Staranne wykonanie kompletnej hydroizolacji, łącznie z zabezpieczeniem trudnych miejsc, oznacza profesjonalne podejście do wykończenia łazienki oraz daje inwestorom gwarancję, że będą mogli cieszyć się nią przez wiele długich lat bez konieczności usuwania niepożądanych skutków jej użytkowania.

Leszek Rudek,
Produkt Manager Knauf

aktualizacja: 2017-05-22

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
Wanna z hydromasażem od SANPLAST SA teraz w atrakcyjnej cenie
Wanna z hydromasażem od SANPLAST SA teraz w atrakcyjnej cenie Odpoczynek, zdrowie, SANPLAST! "W zdrowym ciele zdrowy duch"! I to w Twoim domu! Teraz to możliwe dzięki wannom z systemem hydromasażu mieszanego ...
Visign for Style sensitive - nowa bezdotykowa płytka uruchamiająca do WC
Visign for Style sensitive - nowa bezdotykowa płytka uruchamiająca do WC Bezdotykowa elektroniczna płytka uruchamiająca do WC uzupełnia popularną serię Visign for Style firmy Viega. Model Visign for Style sensitive ...
KLUDI L-INE S zwycięzcą plebiscytu Dobry Design 2018
KLUDI L-INE S zwycięzcą plebiscytu Dobry Design 2018 Firma KLUDI po raz kolejny dowiodła swojego profesjonalizmu, stając na podium i zdobywając główną nagrodę w plebiscycie Dobry Design 2018 ...
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze