Budujemy Dom

Po remoncie łazienki zadowolona jestem z bidetu i szklanej ściany przy wannie

Artykuł na: 4-5 minut

Moim zdaniem, w każdej łazience przy sypialni powinien znajdować się bidet i to było moje pierwsze zamówienie do zrealizowania podczas remontu. Drugie dotyczyło szklanej ścianki przy wannie, imitującej funkcję prysznica - mówi Ania, Czytelniczka Budujemy Dom, która łazienkę remontowała w 2014 r.

Po remoncie łazienki zadowolona jestem z bidetu i szklanej ściany przy wannie

Zakres remontu i czas jego trwania: demontaż poprzedniej armatury i elementów wykończeniowych, przesunięcie podłączenia sedesu, doprowadzenie rur wodnych i kanalizacyjnych do bidetu. Remont trwał 4 tygodnie.

Łazienka przy sypialni małżeńskiej:

 • Wymiary 2,45 × 1,75 m. 
 • Woda - czerpana z wodociągu (nieuzdatniana dodatkowo), odprowadzana do kanalizacji. 
 • Wentylacja - grawitacyjna. 
 • Ogrzewanie - drabinka bez grzałki. 
 • Posadzka - z płyt gresu imitującego drewno. 
 • Ściany - z glazury, ornament z kwiatami storczyka i mozaiki. 
 • Armatura sanitarna - akrylowa wanna o dł. 165 cm ze szklaną ścianką; podwieszany sedes i bidet; porcelanowa umywalka z wiszącą szafką. 
 • Baterie - chromowane, przy umywalce i prysznicowa przy wannie. 
 • Meble i akcesoria - szafki z lakierowanej płyty MDF. 
 • Oświetlenie - ledowe wbudowane w lustro, lampa w suficie.

Decyzja: moim zdaniem, w każdej łazience przy sypialni powinien znajdować się bidet i to było moje pierwsze zamówienie do zrealizowania podczas remontu. Drugie dotyczyło szklanej ścianki przy wannie, imitującej funkcję prysznica. Bez niej trudno byłoby tu kąpać dzieci. Dopóki pociechy są małe, traktuję łazienkę przy sypialni małżeńskiej jako rodzinną - później będą same korzystać z drugiej, a my z mężem nareszcie będziemy tu mieć prywatność.

Na ściany wybrałam białą glazurę, ozdobiłam ją szlaczkiem z kwiatami orchidei i imitacją mozaiki, na podłogę "rzuciłam" drewnopodobny gres. Prawie nie zmieniłam poprzedniego układu urządzeń - wydawał mi się logiczny i ergonomiczny - na inną ścianę przeniosłam jedynie sedes, a obok niego umieściłam bidet.

W łazience przy sypialni zamontowano bidet.
W łazience przy sypialni zamontowano bidet.

Remont łazienki - rady i przestrogi:

 • Kiedy ekipa wypełniała kontener odpadami z odnawianej łazienki - jego wywiezienie kosztowało 500 zł - ja gromadziłam materiały, urządzenia, meble. I tu rada - warto kupować online - ceny różnią się nawet o kilkaset złotych, w porównaniu z tymi w sklepach stacjonarnych.

  Przy dobieraniu sedesu, bidetu i umywalki liczyły się dla mnie jakość ceramiki i powłoka antybakteryjna, wersje podwieszane, a nie stojące. Zrezygnowałam z droższej baterii wannowej z termostatem. Wybrałam chromowaną z dużą głowicą prysznicową. Potem w łazience pracowali hydraulik, elektryk i glazurnik.

 • Tak jak się spodziewałam, strzałem w dziesiątkę jest szklana szyba przy wannie. Dobrze chroni przed rozchlapywaniem wody na posadzkę, siedząc w niej, mogę swobodnie spłukać włosy. Przydają się wymurowane narożne półki nad wanną, mieszczą potrzebne kosmetyki.

  Sprawdza się, oczywiście, bidet oraz lustro z wbudowanym podświetleniem. Skoro kupiłam takie lustro, nie musiałam się już głowić, czy dać kinkiet nad, czy po bokach. Resztę pomieszczenia oświetliłam, jak nasi poprzednicy - górną lampą.

Remont łazienki - koszty:

 • Około 11 400 zł, w tym:
 • Akrylowa wanna 1500 zł, 
 • Pozostałe urządzenia i meble 3600 zł, 
 • Szyba przy wannie 600 zł.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Nowa wanna stoi tam, gdzie poprzednia, lecz dodano do niej szklany parawan.

aktualizacja: 2018-11-16

Dodaj komentarz

Zadaj pytanie naszemu ekspertowi
 
 
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Nowy serwis internetowy KLUDI
Nowy serwis internetowy KLUDI Nowy serwis internetowy KLUDI www.inspiracje.kludi.pl powstał z myślą o osobach poszukujących inspiracji i ciekawych rozwiązań do swojej ...
Odpływy liniowe z obrotowym syfonem od FALI
Odpływy liniowe z obrotowym syfonem od FALI Marka Fala poszerzyła ofertę odpływów łazienkowych o innowacyjne modele Rotary z systemem Wet & Dry. Ruchomy korpus syfonu sprawia, ...
Odpływ liniowy KESSEL LINEARIS Compact w sprzedaży
Odpływ liniowy KESSEL LINEARIS Compact w sprzedaży Linearis Compact to estetyczna alternatywa klasycznych wpustów podłogowych. Cechą szczególną tego odpływu jest niezawodna, a jednocześnie ...

Obudowa wanny prostokątnej i narożnej - krok po kroku

W 12 krokach opisujemy, jak samodzielnie wykonać obudowę wanny prostokątnej i narożnej. Od czego zacząć? Jakie materiały i narzędzia będą nam potrzebne?

polecane produkty i technologie

Eleganckie i nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika

Zestaw spływowy boczny fermacell Powerpanel TE to nowoczesne i bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwoli w estetyczny sposób zaaranżować przestrzeń łazienki i salonu kąpielowego. System fermacell nie wymaga wiele miejsca, aby go zamontować, a co najważniejsze, pozwala na całkowite wyeliminowanie brodzika z kabiny prysznicowej.
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów

Budujemy Dom 11-12/2018

Tradycyjnie nasze ostatnie wydanie w roku poświęcone jest remontom i modernizacjom. Informacje zawarte w artykułach przydadzą się przede wszystkim...

Tylko 9,95 zł

Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Dom Energooszczędny Vademecum ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Przeczytaj najnowsze wydanie magazynu Budujemy Dom
Magazyn BudujemyDom
Zamów cotygodniowy poradnik
Cotygodniowy poradnik
W każdy czwartek otrzymasz darmowy poradnik budowlany, a w nim:
- aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
- porady budowlane,
- najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl
i odbierz prezent
Odbierz prezent
Zapisz się do bezpłatnego poradnika BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Czas na Wnętrze".