Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Rusza konkurs dla projektantów SPA-Art 2008

Wielka szansa dla młodych projektantów, do wygrania kariera, uznanie wśród profesjonalistów i cenne nagrody. WENNA TWÓRCZA, pod takim hasłem, POOLSPA producent urządzeń z hydromasażem, ogłosił nową edycję konkursu SPA-Art 2008.

Jesteś designerem, projektantem, architektem albo po prostu jesteś kreatywny i wiesz, jak powinna wyglądać idealna wanna? Podejmij ambitne wyzwanie i rzuć się w wir kreatywnej pracy. Twórca najlepszego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 15 000 zł, a także szansę na zaistnienie w branży. Daj się dostrzec!

To już VII edycja konkursu SPA-Art organizowanego przez POOLSPATo już VII edycja konkursu SPA-Art organizowanego przez POOLSPA skierowanego do osób, które nie ograniczają swojej wyobraźni i nie obawiają się tworzyć rzeczy nowych i zupełnie innych, a łazienkę traktują nie tylko jako tradycyjne miejsce utrzymania higieny osobistej.

Według POOLSPA nowoczesna łazienka to swoisty salon odnowy biologicznej, miejsce relaksu, odprężenia, odreagowania oraz zregenerowania sił witalnych. Dlatego producent i organizator konkursu szczególnie zainteresowany jest, aby powstające projekty wanien były nie tylko piękne i przemyślane, ale także nowoczesne z punktów widzenia rozwiązań funkcjonalnych.

Konkurs SPA-Art z założenia wyłania i wspiera młode talenty. Rozpoczynający swoją aktywność zawodową designerzy, których drzwi do kariery, zwłaszcza na samym początku są trudne do sforsowania, tutaj mają szansę zaprezentować swój warsztat i uwolnić WENNĘ TWÓRCZĄ. Konkurs SPA-ART ma charakter otwarty i adresowany jest przede wszystkim do studentów, absolwentów uczelni plastycznych, wzorniczych i architektury, a także młodych projektantów i architektów oraz kreatywnych spoza branży.

W poprzednich latach mieliśmy już okazję przekonać się, jak poważnie POOLSPA traktuje uczestników konkursu. Wanna CORAZON i panel masażowy MONO to produkty wprowadzone do oferty POOLSPA, które powstały na bazie projektów wyróżnionych w poprzednich edycjach SPA-Art. Konkurs POOLSPA to doskonały sposób, by zaistnieć w branży wzornictwa, móc profesjonalnie zrealizować swój projekt, zainspirować renomowany koncern i zaprezentować siebie w świecie designu. Udział w konkursie jest bezpłatny, a każdy uczestnik może przesłać dowolną liczbę projektów.

Zadaniem uczestników SPA-Art 2008 jest zaprojektowanie wanny z funkcją hydromasażu z uwzględnieniem możliwości jej produkcji z akrylu, szkła, lub materiałów kompozytowych. Projekty, oprócz wspomnianej funkcji hydromasażu, mogą uwzględniać inne udogodnienia oraz takie rozwiązania użytkowe, które nie są powszechnie stosowane w branży, a w istotny sposób mogą podnieść atrakcyjność produktu.

Jury konkursu projekty oceniać będzie przede wszystkim pod kątem niekonwencjonalnych rozwiązań wzorniczych, nowoczesnego podejścia do formy, walorów użytkowych produktu, a także możliwości wprowadzenia zaprojektowanej wanny do produkcji seryjnej .

Członkowie tegorocznego jury to w większości znani w branży niezależni projektanci form użytkowych m.in.  

prof. Tomasz Matuszewski  wykładowca na wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu,
Renata Kalarus projektantka współpracująca z firmami t.j. NOTI, czy IKER, wielokrotnie nagrodzona m.in. tytułem Odkrycie Roku w konkursie Rzecz Doskonała, czy nagrodą PRO DECO, Jarosław Szymański projektant, wykładowca na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku w katedrze wzornictwa przemysłowego, założyciel i zarządzający biurem projektowym Studio 1do1, które od 2002 roku realizuje projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, architektury oraz architektury wnętrz.

Zwycięzca SPA-Art 2008, autor najciekawszego projektu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 15 000 zł. Projektant, który zdobędzie II miejsce otrzyma 6000 zł, a III pozycja zostanie nagrodzona czekiem o wartości 3000 zł.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie . Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 czerwca 2008. Jury konkursu listę zwycięzców ogłosi 12 września.

aktualizacja: 2008-04-01

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Dwa nowe modele grzejników marki LUXRAD
Dwa nowe modele grzejników marki LUXRAD Marka LUXRAD, producent grzejników dekoracyjnych i łazienkowych, wprowadziła do swojej oferty dwa nowe modele grzejników - Ductor oraz Pollux.
Produkty SANPLAST na wystawie Dobry Wzór 2017
Produkty SANPLAST na wystawie Dobry Wzór 2017 W siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego otwarto wystawę pokonkursową produktów nagrodzonych w konkursie Dobry Wzór 2017. To dobry ...
BOTAMENT® WC Set Universal  do wykonania zabudowy stelaży podtynkowych WC
BOTAMENT® WC Set Universal do wykonania zabudowy stelaży podtynkowych WC BOTAMENT® WC Set Universal to gotowy produkt przygotowany do wykonania zabudowy stelaży podtynkowych WC. Zaawansowana technicznie płyta budowlana, ...
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze