Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Hiszpański mistrz designu w Polsce!

W listopadzie bieżącego roku odbędzie się cykl spotkań ze znanym na świecie hiszpańskim designerem Ramónem Benedito. Projektant odwiedzi kolejno Warszawę, Kraków i Cieszyn, gdzie wygłosi wykłady poświęcone sztuce designu, architekturze Hiszpanii, podzieli się również doświadczeniami z własnego warsztatu twórczego.

Spotkania dedykowane są przede wszystkim architektom, designerom, projektantom wnętrz, a także studentom kierunków architektonicznych i artystycznych, związanych z projektowaniem wnętrz oraz sztuką użytkową. Będzie im towarzyszła wystawa realizacji projektanta.

Design w światowym wydaniu

Ramón BeneditoRamón Benedito
jest jednym z najznakomitszych współczesnych designerów. Zdobył kilkanaście nagród w dziedzinie projektowania użytkowego, w tym – w 1992 roku – prestiżową Narodową Nagrodę za Wzornictwo (Premio Nacional de Diseño), która stanowi najwyższe wyróżnienie przyznawane w hiszpańskim świecie designu. Uczestniczył również w wielu prestiżowych wystawach o międzynarodowym znaczeniu. Jest związany ze słynną barcelońską Szkołą Projektowania Elisava – jedną z najbardziej znanych i innowacyjnych hiszpańskich uczelni kształcących projektantów.

Ramón Benedito zapisał się w historii sztuki użytkowej jako jeden z założycieli eksperymentalnej grupy designerskiej Transatlantic, która wyróżniła się dużym zaangażowaniem w temacie technologii używanych w projektach. W 1973 roku założył natomiast funkcjonujące do dzisiaj studio projektowe Benedito Design, zajmujące się projektowaniem elementów wyposażenia domów, urządzeń elektronicznych, sprzętu komputerowego, urządzeń przemysłowych oraz oświetlenia.

Hiszpański designer zasłynął umiejętnością łączenia surowych zasad funkcjonalności z finezją. Jego dzieła charakteryzują się minimalistyczną formą a jednocześnie subtelną elegancją i stylem. Zakres prac Ramóna Benedito jest niezwykle szeroki – od stylowych mebli po telefony, od ekspresu do kawy po samochód.

Sztuka w naszym wnętrzu

Ramón Benedito odwiedzi Polskę na zaproszenie firmy ROCA, dla której zaprojektował m.in. serię mebli i ceramiki łazienkowej HALL, Happening oraz wiele typów umywalek. Twórczość hiszpańskiego designera idealnie wpisuje się w misję firmy ROCA, która promuje nowoczesne wzornictwo. To, co wyróżnia produkty firmy z szeregu innych ofert, to połączenie trendów współczesnej sztuki użytkowej z funkcjonalnością.

ROCA wypracowała własny, unikalny charakter i cieszy się powodzeniem jako marka promująca jakość i oryginalne wzornictwo. Firma chce wspierać środowisko projektantów i architektów między innymi poprzez cykl wykładów i warsztatów, dzielić się swoim warsztatem i doświadczeniami z branżą, zarażać ideą przemyślanego, pięknego wzornictwa przedmiotów użytkowych, które nas otaczają każdego dnia.

Firma została wyróżniona Narodową Nagrodą za Wzornictwo 2002 (Premio Nacional de Diseño 2002), co najlepiej świadczy o jej bliskich związkach z designerami najwyższej klasy. ROCA zajmuje pozycję lidera na rynku – pozostaje jedną z najpopularniejszych firm z wyposażeniem łazienkowym, a pod względem ilości wytwarzanej ceramiki jest największym na świecie jej producentem.  

Spotkania z designem


Spotkania z Ramónem Benedito odbędą się w Warszawie, Krakowie i Cieszynie. To wyjątkowa okazja, by poznać światowej klasy designera i porozmawiać o jego doświadczeniach zawodowych. Konferencjom z udziałem Ramóna Benedito będą w każdym mieście towarzyszyły wystawy jego twórczości, które pozwolą zobaczyć, jak słynny projektant swoje idee artystyczne wciela w życie.

Na każde z prestiżowych spotkań zapraszamy przede wszystkim architektów, designerów, projektantów wnętrz oraz studentów kształcących się w tych kierunkach. Wszyscy zainteresowani mogą otrzymać zaproszenia – powiedziała Klaudia Bączek z ROCA Polska - szczegółowe informacje na ten temat będą sukcesywnie przekazywane, w miarę zbliżania się terminu spotkań.

Wizyta Ramóna Benedito stanie się z pewnością dobrą okazją do szerokiej dyskusji na temat najnowszych trendów w projektowaniu i designie, a także funkcji, jaką ma pełnić współczesna sztuka użytkowa w naszym codziennym życiu.

 

aktualizacja: 2008-09-01

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Dwa nowe modele grzejników marki LUXRAD
Dwa nowe modele grzejników marki LUXRAD Marka LUXRAD, producent grzejników dekoracyjnych i łazienkowych, wprowadziła do swojej oferty dwa nowe modele grzejników - Ductor oraz Pollux.
Produkty SANPLAST na wystawie Dobry Wzór 2017
Produkty SANPLAST na wystawie Dobry Wzór 2017 W siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego otwarto wystawę pokonkursową produktów nagrodzonych w konkursie Dobry Wzór 2017. To dobry ...
BOTAMENT® WC Set Universal  do wykonania zabudowy stelaży podtynkowych WC
BOTAMENT® WC Set Universal do wykonania zabudowy stelaży podtynkowych WC BOTAMENT® WC Set Universal to gotowy produkt przygotowany do wykonania zabudowy stelaży podtynkowych WC. Zaawansowana technicznie płyta budowlana, ...
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze