Budujemy Dom
Wnętrza / Łazienka / Aktualności

Suszarka DC 1570 firmy BEKO

Co zrobić, aby suszenie ubrań nie trwało dłużej niż ich pranie? Czy można sprawić, by ubrania łatwiej dawały się uprasować? Jak pozbyć się niepożądanych zapachów z ubrań bez konieczności ich prania? Rozwiązaniem tych problemów jest nowa kondensacyjna suszarka DC 1570, którą firma BEKO właśnie wprowadziła na polski rynek.

Dlaczego warto kupić suszarkę?

W naszym klimacie mamy w ciągu roku wiele zimnych i deszczowych dni, podczas których ubrania schną bardzo długo. Suszarki kondensacyjne znacznie skracają ten czas, ale na tym nie kończą się ich zalety. Są świetnym rozwiązaniem, dla osób, które nie mają w domu balkonu.

Suszarka DC 1570 firmy BEKODzięki tym urządzeniom nie musimy w łazience rozwieszać nieestetycznych sznurów, a schnąca bielizna nie powoduje zbyt dużego poziomu wilgoci w pomieszczeniu. Suszarki mogą także znanie ułatwić prasowanie ubrań albo służyć do ich odświeżania na sucho.

Przydatne funkcje suszarki BEKO

BEKO DC 1570 to suszarka kondensacyjna, która w odróżnieniu od suszarek ewakuacyjnych nie wymaga specjalnego podłączenia odprowadzającego wodę.

W suszarkach kondensacyjnych woda z suszonych ubrań skrapla się i trafia do zbiornika, który trzeba opróżniać. W wielu mieszkaniach niewielki metraż łazienki nie pozwala umieścić pralki i suszarki obok siebie.

Dlatego firma BEKO w trosce o oszczędność miejsca przewidziała możliwość zamontowania suszarki na pralce za pomocą specjalnych uchwytów.

Urządzenie może pomieścić aż 7 kg ubrań. Drzwi o szerokości 38 cm ułatwiają załadunek dużych rzeczy, np. pościeli.

Automatyczny czujnik suszeniaFlexy Sense ułatwia dostosowanie poziomu wilgoci oraz dobranie optymalnej temperatury tak, że wystarczy wybrać żądany poziom suszenia a o resztę zadba sama suszarka. Flexy Sense odpowiada również za równomierne suszenie prania.

Specjalny automatyczny system zapobiega gnieceniu ubrań podczas suszenia, dzięki łagodnym ruchom bębna. Aby suszenie odbywało się równomiernie, bęben obraca się w obu kierunkach. O zakończonym programie suszenia informuje nas sygnał dźwiękowy. Dodatkowymi udogodnieniami dla użytkownika jest wskaźnik pełnego zbiornika na wodę, wskaźnik konieczności czyszczenia filtra, kontrolki przebiegu programu oraz podświetlenie bębna.  

Pracę suszarki można dostosować do różnego rodzaju ubrań. Program Shirt jest polecany do suszenia koszul – zapobiega ich wyblaknięciu i zniszczeniu. Do grubych tkanin przewidziano Program Jeans.

Program Mini pozwala wysuszyć 1 kg ubrań w 30 minut. Jest także program do tkanin delikatnych, w którym suszenie odbywa się w niższej temperaturze, a obroty bębna są bardzo łagodne. Suszarka świetnie nadaje się do usuwania niepożądanych zapachów z ubrań bez konieczności ich prania.

Suszarka DC 1570 firmy BEKOPodstawowe parametry suszarki kondensacyjnej BEKO DC 1570:

 • Waga suszenia: 7 kg
 • Klasa energetyczna: C
 • Zużycie energii [kWh/cykl]: 4,48
 • Czas suszenia [min]: 157
 • Moc maksymalna [W]: 2200
 • Ilość programów: 15 (10’, 20’, 40’, 60’, Odświeżanie, Delikatne, Mini, Shirt, Jeans, Syntetyki: gotowe do prasowania, gotowe do założenia, Bawełna: gotowe do prasowania, gotowe do założenia, gotowe do założenia plus, gotowe do założenia extra)
 • Wskaźnik końca programu: sygnał dźwiękowy
 • Wskaźnik konieczności czyszczenia filtra: tak
 • Wskaźnik pełnego zbiornika wody: tak
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Łatwe prasowanie: tak
 • Oświetlenie bębna: tak
 • Bezpośrednie odprowadzenie wody: tak
 • Kąt otwarcia drzwi: 155°
 • Kształt drzwi/rozmiar [cm]: prostokątny/38

Firma powiązana: BEKO S.A.
aktualizacja: 2009-04-08

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Wanna z hydromasażem od SANPLAST SA teraz w atrakcyjnej cenie
Wanna z hydromasażem od SANPLAST SA teraz w atrakcyjnej cenie Odpoczynek, zdrowie, SANPLAST! "W zdrowym ciele zdrowy duch"! I to w Twoim domu! Teraz to możliwe dzięki wannom z systemem hydromasażu mieszanego ...
Visign for Style sensitive - nowa bezdotykowa płytka uruchamiająca do WC
Visign for Style sensitive - nowa bezdotykowa płytka uruchamiająca do WC Bezdotykowa elektroniczna płytka uruchamiająca do WC uzupełnia popularną serię Visign for Style firmy Viega. Model Visign for Style sensitive ...
KLUDI L-INE S zwycięzcą plebiscytu Dobry Design 2018
KLUDI L-INE S zwycięzcą plebiscytu Dobry Design 2018 Firma KLUDI po raz kolejny dowiodła swojego profesjonalizmu, stając na podium i zdobywając główną nagrodę w plebiscycie Dobry Design 2018 ...
Najbardziej znane marki
Ceramika sanitarna - ranking rozpoznawalności firm i produktów
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

 • Polecamy również
  Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
 • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
 • porady budowlane,
 • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
 • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
  w pełnej wersji.

Czas na wnętrze