Budujemy Dom
Wokół domu / Narzędzia ogrodnicze / Aktualności

Nowa generacja wiertarek udarowych linii zielonej

Bosch wprowadził w kwietniu na rynek nową generację wiertarek udarowych z linii zielonej. Trzy linie urządzeń nowej serii Compact: „Easy“, „Universal“ oraz „Expert“ to produkty idealnie dopasowane do różnych grup użytkowników.

Są bardziej poręczne i kompaktowe od swoich poprzedniczek. Mimo mniejszego rozmiaru nie tracą na mocy. Producent zadbał również o nowy, zintegrowany system odsysania pyłu, który występuje w standardzie lub jako opcja.

Z badań przeprowadzonych w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce i Hiszpanii przez Research International wynika, że użytkownicy wiertarek udarowych bardzo dużą wagę przywiązują do komfortu pracy i ergonomii narzędzi. W badaniu tym 96% z 1 300 uczestników oceniło nowe wiertarki udarowe Bosch jako bardzo poręczne w użytkowaniu.

Nowa generacja wiertarek udarowych linii zielonej

Przejrzysty podział nowej serii wiertarek udarowych Compact na linie: „Easy“, „Universal“ oraz „Expert“ ułatwia użytkownikom dokonanie właściwego zakupu.

Wszystkie wiertarki udarowe Compact firmy Bosch są wyposażone w nowy, wydajny system odsysania pyłu lub są przygotowane do jego opcjonalnego zamontowania. System, którego demontaż następuje po naciśnięciu jednego przycisku, oferuje dzięki ulepszonemu przepływowi powietrza większą siłę ssania niż w poprzednich wersjach wiertarek.

Pojemnik na pył można w bardzo łatwy sposób otworzyć, aby go opróżnić. Pozwala to skutecznie chronić przed pyłem dywany, tapety lub tapicerkę mebli.

Poprawę ergonomii Bosch osiągnął poprzez zastosowanie mniejszych silników i przekładni, nową konstrukcję obudowy z dużymi, miękkimi powierzchniami podparcia dla dłoni, a także optymalne wyważenie narzędzia.

Wiertarki oferują identyczną moc przy wkręcaniu, niezależnie od kierunku obrotów narzędzia. Włącznik z wbudowaną regulacją prędkości obrotowej i system Electronic ułatwiają nawiercanie gładkich powierzchni. Praktyczny wieszak w pobliżu stabilnej tulejki kabla pozwala w wygodny sposób przechowywać narzędzie podczas przerw w pracy.

Linia „Easy”

Dwie wiertarki udarowe linii „Easy“ (PSB 500 RE i PSB 500 RA z wbudowanym systemem odsysania pyłu) są o ok. 20 % mniejsze od swoich poprzedniczek, a jednocześnie są najmniejszymi urządzeniami w tej klasie produktów. Nowe narzędzia są dostosowane do potrzeb tych użytkowników, którzy do tej pory nie mieli zbyt dużego doświadczenia w pracy z elektronarzędziami lub sporadycznie wykonują prace związane z wierceniem lub wkręcaniem. Silniki o mocy 500 W oraz liczba 48 000 udarów na minutę gwarantują wysoka wydajność. Wiertarkami można wiercić otwory do średnicy 10 mm w betonie, 25 mm w drewnie i 8 mm w stali. Dwuczęściowy, szybkozaciskowy uchwyt wiertarski umożliwia szybki montaż wierteł lub końcówek wkręcających.

Linia „Universal”

Wiertarka udarowa linii „Universal“ (PSB 650 RE) została zaprojektowane z myślą o pragmatycznych użytkownikach, którzy wykonują także projekty o średnim stopniu trudności, głównie po to, aby zaoszczędzić na kosztach wynajęcia fachowca. Użytkownicy tej grupy oczekują wydajności połączonej z wysokim komfortem użytkowania. Nowa, jednobiegowa wiertarka udarowa z silnikami o mocy 650 W wierci otwory do średnicy 14 mm w betonie, 30 mm w drewnie i 12 mm w stali. Można nią wykonać wszystkie codzienne prace łącznie z zastosowaniami stacjonarnymi.

Linia „Expert”

Wiertarki udarowe linii „Expert“ (PSB 850-2 RE, PSB 850-2 RA z wbudowanym systemem do odsysania pyłu, PSB 1000-2 RCE i PSB 1000-2 RCA również z wbudowanym systemem) spełniają najwyższe oczekiwania doświadczonych i ambitnych użytkowników. Urządzenia posiadają wysoką moc, są wytrzymałe i wyposażone w dwubiegową przekładnię. Radzą sobie doskonale zarówno z wkręcaniem dużych wkrętów, jak i z mieszaniem zapraw czy gęstych farb dyspersyjnych.

Wiertarki linii „Expert” są wyposażone w wydajne silniki o mocy 850 lub 1 000 W i na pierwszym biegu osiągają moment obrotowy rzędu 46 lub 60 Nm. Wszystkie modele posiadają także funkcję wstępnego wyboru prędkości obrotowej. Wiertarkami można wiercić otwory do średnicy 18 lub 20 mm w betonie, do 40 mm w drewnie i do 13 lub 16 mm w stali. Stabilne osadzenie odpowiedniego osprzętu zapewnia jednoczęściowy uchwyt wiertarski z systemem Auto-Lock. Modele z silnikiem o mocy 1 000 W mają metalowy uchwyt wiertarski ze szczękami wykonanymi z węglików spiekanych, a także system Bosch Constant Electronic, który zapewnia stałą moc niezależnie od obciążenia.

Sugerowana cena detaliczna brutto (kwiecień 2010):
- PSB 500 – 259 zł
- PSB 500 RA z wbudowanym systemem odsysania pyłu – 329 zł
- PSB 650 RE - 399 zł
- PSB 850-2 RE - 599 zł
- PSB 850-2 RA z wbudowanym systemem do odsysania pyłu - 699 zł
- PSB 1000-2 RCE - 849 zł
- PSB 1000-2 RCA również z wbudowanym systemem - 899 zł

 

aktualizacja: 2017-07-14

Dodaj komentarz

Zobacz też:

Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus
Megamocne imbusy - kosmiczna technologia Bondhus Najwyższa jakość komponentów, poddawanie restrykcyjnym testom i rekomendacja zdobywców kosmosu. Na końcówki i klucze imbusowe Bondhus nie ma mocnych.
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO
Wiele narzędzi na jednej baterii - nowa seria od YATO System 18 V to seria narzędzi akumulatorowych YATO, które zasilane są tą samą wytrzymałą baterią. Każde z urządzeń można kupić w ...
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft
MASTER cut 2500 - nowy stół maszynowy od Wolfcraft MASTER cut 2500, nowy stół maszynowy od Wolfcraft, jest już dostępny w Polsce. Wyróżnia go wysoka precyzja pracy, łatwość transportu, ...
Klub Budujących Dom


Wypełniaj ankiety i zbieraj punkty
na bezpłatną prenumeratę
i inne nagrody

  • Polecamy również
    Czas na Wnętrze Vademecum Domu Energooszczędnego ABC Budowania Dom Polski Wnętrza Twój Dom Twój Styl
Wydanie tabletowe
Budujemy Dom
Mamy dla Ciebie prezent!
Zapisz się do bezpłatnego newslettera BudujemyDom.pl i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie miesięcznika "Budujemy Dom".
W każdy czwartek otrzymasz darmowy
poradnik budowlany, a w nim:
  • aktualności z rynku budownictwa jednorodzinnego,
  • porady budowlane,
  • najciekawsze tematy z forum.budujemydom.pl,
  • zapowiedź raportu miesiąca dostępnego w serwisie
    w pełnej wersji.

Czas na wnętrze